şükela:  tümü | bugün
  • illa o insana aşık olmayı gerektirmez. belki ayrılsanız kişi hayatınızda bir ölçüt haline gelebilir. aslında bunun sebebi o insanın sizin için çözülememiş bir gizem olmasından kaynaklıdır. onu anlamlandırma isteği kişiyi obsesif yapar. bu tip durumlarda karşı tarafın genelde psikolojik problemleri vardır. davranışlarını anlamlandıramadığınız için ayrılsanız bile artık o kişiyi bir çeşit bulmaca olarak görürsünüz.
  • 6 sene bitecek.geçmiyo.yukarıda ki tanımlama çok doğru.bu gece bile rüyalarımı işgal etti.çözümlesem de kurtulsam yeminle yoruldum.
  • aşk değil de bir tür doyurulmamış meraktan dolayıdır. aklında aksini hala kanıtlamadığın hayaller doğurur, sen de onu düşünür durursun. oysa gerçeklere yavaş yavaş ortaya çıkma şansı geldiğinde görürsün ki o da herkes gibiymiş.
  • gereksiz ve yorucu bir eylemdir. inanın insan yerine su samurlarını takıntı haline getirin daha mantıklı olacaktır.
  • (bkz: mustafa kemal atatürk)

düsünüyorum ama isin icinden bir turlu cikamiyorum.pasa bende takinti oldu.

sebebine gelince ;

bizim gibi uzun planlama yapamayan, günü kurtaran, yarin olsun bakariz, hallederiz ya diyen sukurcu bir milletten böyle bir adam nasil cikar hala aklim almiyor.

halk olarak cogumuz her konuda sadece isimize geleni begenir yapar ya da benimseriz.dna’mizda bu var.herkesi kendimiz gibi gorur ulkenin genel durumunu gormeyiz .ben kendimi kurtarayim gerisi gebersin deriz.

sokaga cikip insanlara muslumanmisiniz diye sorsaniz kac tanesi inandigi dinin kitabini anlayarak okumustur. kac tanesi okudugu duanin anlamini bilir ?bundan usendikleri icin gidip sahte hocalardan medet umarlar.

neyse acin zubuk’u izleyin 1980 yapimi hala gecerli bak 40 yildir ayni.

domates dokme olayi icin levent kirca’nin filmini ornek verdiler.degisen hic birsey yok.

aziz nesin kitaplarini okuyun degisen hic birsey yok.

eminim ki bu toplum olarak bizim dnamizda 1000lerce yildir var.

250 sene once de fakir kizin anasi kizina zengin koca bul diyordu 30 sene once de yesilcam da boyleydi simdi ki dizilerde de boyle.biz aslinda hic degismedik.

simdi sayet pasa olmasaydi.itilaf devletlerinin bizi su an ki arap ulkeleri gibi yapmalari yani bizi cok daha geriye goturmeleri daha erken olurdu.

pasa bunu en az 100 sene geciktirip bize son bir sans daha verdi.ya gecmiste kurulan butun devletlerimizin sadece iyi yanlarini kendimize ornek alip ( kotu yanlari arkada birakip) bilimle sanatla onumuze bakacagiz ya da ayagimiza 1000 lerce senedir takilan konularla bogusup bir arap devleti haline gelecegiz.

sonuc ortada.

ozgurluk , demokrasi ve bilimi bize armagan eden pasa’ma sonsuz minnet duyuyorum.

dunya’da kendisine bu kadar saygi duyulmasinin sebebi de bence bu.
  • sizinle olmadığı zamanlarda hep başkalarıyla mutlu gibi geliyorsa. onunla konuşmanız ne kadar sürerse sürsün hiç yetmiyorsa. o küçücük cep telefonu denilen aletle kiminle ne yazışıyor diye sürekli takip etmeye çalışıyorsanız. uyuyamamanızın nedeni sürekli onu düşünmekse. söylediği sözlere binlerce anlam yüklüyorsanız. geçmişini bütün fotoğraflarını, bütün yazdıklarını ve ona yazılan her şeyi merak ediyorsanız. onun hakkında ne öğrenirseniz öğrenin yeterli gelmiyorsa. bu ve buna benzer şeyler sizin hayatınızın önemli bir zamanını alıyorsa. yaşadığınız şey aşk değil bir insanı takıntı haline getirmektir. yaşadığınız şey kıskançlık değil bir insanı takıntı haline getirmektir. ve yaşadığınız şey merak değil bir insanı takıntı haline getirmektir.