şükela:  tümü | bugün
  • hizmet sektöründe çalışan insanlara davranışını gözlemleyin, eğer nazik bir dil kullanıp teşekkür ediyorsa, o insan kaliteli bir insandır. aksine, hizmet sektöründeki insanlara kaba davranıyor, sürekli şikayet ediyorsa; hayatta hiçbir şey başaramamış, özgüven problemleri yaşayan ve bu problemleri, diğer insanlara kaba davranarak gidermeye çalışan, ego fukarası bir bireydir. uzak durun.
  • sevdiğin insanı ayrılırken, arkadaşını borç para vererek veya ondan isteyerek tanırsın. ama bunlar en nihayetinde ölümcül darbedir ilişkiye. daha yavaş ve süprizlere açık olan bi ihtimal ise; birlikte yolculuk yapmaktır. 2 gün de olabilir 2 hafta da .. yollar hep süprizlidir. sevdiğinden nefret edebilir, anlaşamadığına aşık olabilirsin .
  • yolculuğa çıkmak. mümkünse motosikletle ve en az 5000 km.
  • borç vermek veya tartışmak en geçerli yoldur.
    veya herhagibi şekilde eline koz verip tepkisi tartılabilir(bunu yapmak zekâ gerektirir)
    insan sinirli iken; gerçekleri söylemeye ve gerçek yüzünü ortaya sermeye daha meğillidir.
  • sinirli durumlarında gözlemlemektir.
  • instagram fotograflarinin altindaki yorumlara bakmaktir. evet, dogru duydunuz. bu yorumlarin iceriginden cevresindeki ‘yakin?’ insanlarin nasil insanlar olduklarini ve kisinin prensiplerine yonelik buyuk oranda bir izlenim edinebilirsiniz. (bkz: bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim)

edit: bkz. vermeyin arkadasim, basbaya en kolay yol demek isteyerek bu basliga yazdim. en iyi yolu degil cunku bahsettim. en kolayi.
  • ekşi entry'lerine bakmak kesinlikle değildir.

sinirliyken size olan tavrından anlayabilirsiniz.