şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elinde silahla emniyet genel müdürlüğü, savcı odası basıyor ise teröristtir.
 • adliye basıp bir savcının kafasına silah dayaması, adaleti silah ve zorbalık ile sağlamaya çalışması...

  keza bu adamların adalet, devrim, berkin, ali ismail falan siklerinde oldugunu düşünmüyorum. kaos ortamından, kandan, nefretten nemalanan bu insanlar zamanında da gezi direnişinin içine etmişlerdi.

  ooo dehaskapece cok manyak örgüt, tam devrimci kafası var diyeniniz pkk terör örgütüne nefret kusuyo. aradaki 7 fark nedir?

  sizin kafa yapınızın amk.
 • süper eşik.

  bir saldırı yüzünden bir çocuğun ölümünü dile getiremiyoruz. hemen ilgili grupla bağlantısı bulunan bir militan olarak gösteriliyoruz. savcının ölümüne en çok sevinenler sanırım bunlar oldu eylemi gerçekleştirenlerden fazla. çünkü malzeme elde etmek çok önemli bir olay.

  berkin'in adını ağzına aldığın an terörist oluyorsun 2 gündür. bazıları da berkin'den o kadar nefret ediyorlarmış ki bütün nefretlerini alışılagelmişin dışında sağda solda kusmaya başlamışlar. yazık.

  +çocuk 14 yaşınday..

  -teröriiisttt allahu akbaaarrr
 • ölü olarak ele geçiriliyorsa teröristtir
 • ekşi sözlükteki çoğunluk için müslüman olduğunuzun öğrenilmesidir.
 • çok görecelidir görüldüğü kadar basit değildir. şöyle ki "x eline silah almış, x devletin güvenlik güçlerinden mi, hayır, o halde x teröristtir ve tüm insanlık tarafından lanetlenmelidir. y ise x tarafından ya da x yüzünden öldürülmüştür. o halde y her kim olursa olsun şehitler şehidi, ulu insandır." düz mantığından çektiği kadar hiçbir şeyden çekmedi yurdum muhalifleri. öncelikle bu düz mantıktan muzdarip olanlara sorularım şunlar: 1. terör nedir? 2. adolf hitler berlin'deki sığınağında silahlı ama asker olmayan milislerin saldırısı sonucu ölseydi, bu saldırı terör saldırısı olur muydu? terör saldırısı olursa adolf hitler terör mağduru olduğu için şehit mi sayılacaktı?
  sözün özü, terör kavramını sorgulamadan düz çıkarımlarla bazı yargılarda bulunduğumuzda, son günlerdeki olaylar gibi fena halde karmaşık olaylarla karşılaştığımızda daha dün saygı ve acıyla andığımız berkin elvan'ı teröristbaşı ilan etme noktasına gelebiliriz. dikkat etmek lazım.

  not: bu söylediklerim neredeyse her ihtimalin olası olduğu oldukça karanlık bir olay olan çağlayan adliyesi saldırısıyla direk bağlantılı değildir. sadece, bu olayı ve kürt sorunuyla ilgili konuları bahsedilen düz mantık nedeniyle bir türlü sağlıklı ve net bir şekilde değerlendirememekle ilgilidir. katledilen birini dün masum biri, bugün terörist olarak görüyorsak kafa karışıklığımız var demektir ve tutarsız davranıyoruzdur. ama "x ırkına mensup herkes kötüdür, o halde x ırkının kökünü kurutmalıyız", ya da "x siyasi görüşündeki herkes şeytandır, o halde x siyasi görüşündeki herkes öldürülmelidir" gibi daha düz çıkarımlar zerrece insanca olmasa da kendi içinde tutarlı bir dünya görüşüdür. ortada bir kafa karışıklığı yoktur. insani duygulara sahip olmama sorunu vardır.
 • devletin meşru durumlarda kullandığı şiddet dışında şiddet kullanmaya kendinde veya yandaşlarında hak görüyorsa sempatizan kullanıyorsa teröristtir.
 • aynı idam cezası gibi. sınırını korumak epey zor. hele ki bulunduğumuz şartlarda. öyle bir yöneticiye sahibiz ki herkes her an vatan haini olma potansiyeline sahip. en son merkez bankası başkanı örneğinde de gördük. kendileri kuran-ı kerim'i oraya buraya çeke çeke her türlü şartta çarpıtma kapasitesine ulaştılar.

  tanım: ölüm ve yaşam arasındaki ince çizgidir ülkemizde. nereden geleceği belli ama ne zaman olduğu meçhul.
 • yüksektir. fakat damgalamadan önce sebebine, temeline inmek gerekir.

  (bkz: #50257343)
 • akp'ye karşı olmakla belirlenen eşiktir.

  paralel teröristtir.

  balyoz, ergenekon teröristtir.

  chp hem paraleli, hem ergenekon'u desteklediği iddiasıyla teröristtir.

  mhp, balyozcu darbecileri savunduğu için teröristtir.

  hdp pkk'yla yakın olduğu için teröristtir.

  ama ışid ve benzeri sapıklar sürüsünü besleyen, doğu'da hizbullah'ı destekleyen, mısır'da terör örgütü müslüman kardeşleri açıktan savunan, el-kaide'nin aranan isimleriyle ortak şirketler kuran akp'nin terörle hiçbir alakası yoktur.