• şehirlerarası yolculuk yaparken ishal olmak.
  • istiklal marşı esnasında, önce üzerinize kuş sıçıp, üzerine birde arı soktuktan sonra, hocanın gelip "ne gıpraşıyon lean marşta??" diye hoşlanılan kız dahil, yüzlerce insanın önünde dövmesi, neredeyse 10 yıl boyunca unutulamayan travmatik etki yaratan bir durumdur.

bu olay topluca, bir insanın başına gelebilecek en boktan şeyler' in -ler çoğul eki kısmını oluşturmaktadır. pazartesi sabahı, bunu yaşamak için 6:00' da uyanmış olmak ise, boktan şeydir.
  • o sen sakrak yuzune gulen insanlarin aslinda ne fesat orospu cocuklari oldugunu anlamakmis. basarilarini cekemeyen, alninin teriyle kazandigin mevkiyi haketmedigini dusunen asagilik insanlari bu sayede tanimakmis.

hepimizden niteliklerimizi gostermemiz istendi, bir sinav yapildi ve ben o sinavda senden daha basarili oldum.

sana diyecek kelime bulamiyorum it.
  • yağmurda araba kullanırken havalansın araba diye camı azıcık açtığında yandan geçen öküz'ün litrelerce suyu sıçratması sonucu o azıcık açılmış aralıktan giren su tarafından baya bi ıslanmak. dışarda yürüsem bu kadar koymazdı, onu geçtim camı biraz daha açsam bu kadar koymazdı.
  • sözlükte geçemediğin bir ders ile dolaylı olarak ilgili bir başlığa entri girmek, akabinde özel bir mesaj almak. mesajı yazanın o dersin hocası olduğunu bilmemek. sana gülerek bir şeylerin derdini anlatmaya çalışan (her ne kadar yanlış anlamış olsa da iyi niyetli bir tutum takınarak) hocayı ti ye almak, ağır argo barındıran deyimlerle hocaya cevap vermek...

--- spoiler ---

nasıl bir bok yediğimi anladığım an zaman durdu. böyle gözümün önünden film şeridi neyim geçti. aha dedim anarax, bu sefer harbiden küsküyü yedin.

--- spoiler ---

hemen ardından hocanın kim olduğumu bilmediğini aklına getirmek ve biraz da şaka içerikli bir özür mesajı çekmek.

ps: hocadan hala cevap gelmedi.
    ps2: boku yedim lan, yardım edin bana. o kadar çaresizim bak, bi akıl verin olum! :(

edit-ps: hocadan cevap geldi, affetmiş beni.
    edit-ps2: herkeşe benden çay
  • ofiste oda arkadasinin aksatmadan her oglen eline gecirdigi kagit havluyla iki kucuk parmagini burnuna sokarak temizlemeye calistigini gormek
  • (ara: * ölmesi)
  • işkenceye maruz kalmak, kelimenin her anlamı ile başınıza boktan şeyler gelebilir.
  • apartmanin ana gider borusunun patlamasi ile bir anda evin bok icinde kalmasi.
  • spor yaparken* ters bir hareket sonucu diz kapağınızın kayması bunlardan biri olabilir. takiben kendi ellerinizle diz kapağınızı kaydırarak geri oturtmak da cabası. işin kötü tarafı sonradan nüksetme olasılığı da var bu zırıltının. bacağınız düzeldi diyelim artık rahatlıkla yürüyorsunuz ancak sonrasında bir takım aksilikler yakanızı bırakmayabiliyor. mesela, diz kapağınız kaydığı esnada o bölgede kıkırdağı kırmış olabiliyorsunuz*. kırılan bu kıkırdak zaman geçtikçe doku sıvısıyla beslenip kemikleşiyor bununla da yetinmeyip eklem arasına girip bacağınızı kitliyor**. (bkz: eklem faresi). siz siz olun spor yapmadan önce, mahallede top oynamak da buna dahil, ısınmayı ihmal etmeyin.
hesabın var mı? giriş yap