şükela:  tümü | bugün
  • ne kadar aci verici oldugunu bizzat deneyimledigim durum.
    (bkz: ukte) ler
  • dante alighieri (vb. gibi şairler) sayesinde gördüğümüz gibi bazen sadece bir seçimdir.
  • hayata çaylak kalmak, sevgililerin yanındaki üçüncü kişi olmak, sevgilisi olanları kıskanmak, ilişki nasıl bir şeydir merak etmek ve de en önemlisi gerçekten yalnız olmak gibi sonuçları vardır..
  • (bkz: bütün platonik aşkların 1 insan olması)
    (bkz: bütün yollarım sana çıkacak)

edit: bir açıklayıcı olarak kullanılan 2. bkz..
  • piyasa girmeye çalışan gariban üreticiler gibidir bu kişinin hali.
  • aşk demek ne kadar doğru bilinmez ama bazen meydana gelen bir kalp çarpıntısı oluyor insanda.
    bu aşamada kişi güdülerini ve arzularını dizginlemeli.
    çünkü bazı aşklar platonik kalmalı, kalabilmeli...

(bkz: terledim ha)

soner arıca'dan platonik bir aşk şarkısını küçüklüğümden beri hiç unutmam mesela desem?
  • aşk yaşanmaz...ilişki yaşanır....aşk hissedilir....her ilişkide (de) aşk olmaz, aşık olunmaz....her aşkla da ilişki yaşanmaz....karşılıklı aşk mı? şanslı, çok şanslı insanların başına gelen bir şeydir, o kadar....
  • aşk denilen duyguyu zaten ömür boyunca bir elin parmaklarından az sayıda yaşıyor insan. ilkinde lisedeydim ben. okul bitiyordu üniversiteye gidecektik uzun süre platonik takıldım ben söyleyemeden anlaşıldı platonik aşkım, red edildim. anlaşılmasaydı aşkım, eminim söyleyemezdim. aradan yıllar geçti başka aşka yelken açtık. ama ilki çok pis etkilemiş beni. hala korkuyorum açılmak denilen şeyden , yanında elim ayağım dolaşırken nasıl seni seviyorum derim. kalbime inicek gibi oluyor. bilumum insandan kıskanıyorum, başkalarının ona karşı tavırları darlandırıyor beni. doğal olarak söyleyemedikçe sevdiğimi depresyondan depresyona yelken açıyorum. prozaclar mrozaclar fayda etmiyor. eşşek kadar adam oldum artık değişmeyeceğimi biliyorum. bütün aşklarım platonik kalacak eminim.
  • bazı insanların rüya alemine dalmasına da sebebiyet verir. var benim de böyle bir arkadaşım. adamla 20 senedir beraberiz. bir anlatmaya başlayınca; "merve ile ilişkimde çok yıprandım. buse ile aramızda eksik bişeyler vardı, ışıl beni yeterince sevmedi, kezban yatakta iyidi ama duygusal olarak bana yetemedi" gibi bir sürü hikaye. bir de güzel anlatıyor ki, o yüzden bir türlü "yahu arkadaş 20 senedir sürekli beraberiz. ne ara yaptın bu kadar hatunu" diyemiyoruz.