şükela:  tümü | bugün
  • hayatta yapılabilecek en buyuk hatalardan biridir. zira kimse degismez. su hayatta hic suphe etmeden kabullenilebilecek bi bilgi varsa o da hic kimsenin degismeyecegidir. o yuzden "ben artik eski ben degilim, cok degistim" laflari mavradir, bostur. birine yeniden guvenmek ya da affetmek icin kendinize bahane ariyosaniz o baska tabii..
  • o insandan umutlu olmanın getirisidir. genelde de o umutlar toz olur.
  • bence yeterince inanırsak olur. inanmak başarmanın yarısı sonuçta.
  • saflıktır.

çünkü yedisinde ne ise yetmişinde de aynı olmak konulu atasözünü söyleyen atalarımız bu konuda da haklı çıkmışlardır.

çok değiştim ben diyenler için dr. house dan geliyor;

(bkz: everybody lies)
  • bence yeterince istersek olur. istemek başarmanın yarısı sonuçta.
  • bence yeterince şiddetli ve sürekli vurursak olur. yeterince sıkı dayak yiyen herkes bir süre sonra değişir sonuçta.
  • malesef buna inanmak tamamen zaman kaybı ve kendi kendini kandırmaktır. bakın rte'ye değiştim diye çıktı ortaya. değişti mi sizce???
  • buna inanırken, kendimizi düşünmeden sadece o insanın daha iyiye ulaşmasını istediğimiz durumlarda başarılı olabiliriz. tabi kişinin de değişimi istemesi şart.. hayatından memnun olan bir insan değişmeye yaklaşmayacağı gibi sizi de hayatından çıkartmak isteyebilir bir süre sonra.. zira insanın başka bir insanı terk etmesi alışkanlıklarından vazgeçmesinden çok daha kolaydır.