şükela:  tümü | bugün
  • kadınların bu gibi konularda ketum olması, "ilk aşık olduğum kişi sensin, daha önce hiç bu şekilde hissetmemiştim." gibi cümleler işittiğinizde, buna itibar etme oranınızı yükseltiyor.

erkek her ilişkisinde başka bir şeyinizi sevip onu gerçek aşk zannedebilir, buna rağmen kadın, kafasında, aşkı daha sizi tanımadan tanımlamıştır ve şayet siz kafasındaki o tanıma uyuyorsanız "işte bu" der.

bundan sonrasını genelleme şansım yok ama başımdan geçenlerle ilgili olarak birkaç şey paylaşmak isterim. tanıdığım ve bana aşık olduğunu söyleyen kadınlar neredeyse ağız birliği etmişçesine "ilk kez böyle hissediyorum" demişlerdi, birkaçı yine ilk kez birisini kıskandıklarını. değil bir erkek için, hiçbir şey için ağlamayan kadınlar tanıdım, benim için ağlıyor olduğuna inanamayıp, bu anı ölümsüzleştirmek adına fotoğraflayıp, sonrasında bana gönderen. kendisine olan saygısını yitirttiğimi iddia eden biri vardı, kovduğum halde gecenin bir köründe kapımda bitip duran başka biri, gitsin diye eve uğramadığım ama 2 gün sonra eve döndüğümde hala evde olduğunu gördüğüm bir başkası, beni çok sevdiği için beni aldatmakla tehdit eden, yanıma uzandığında tavanda yıldızlar gördüğünü söyleyen, ilk kez babasına bir erkekten bahseden ve bekaretini benimle birlikte kaybeden birkaçı daha. saymakla bitmez demeyeceğim çünkü sanırım aklıma gelenlerin hepsini saydım.

yazımın başında kadınlara bu gibi konularda itimat edilmesi gerektiğini söyledim biliyorum ama ister istemez soruyorum bir yandan da;

erkeklere sizce de biraz haksızlık etmiyor muyuz?
  • her erkek bir kadının ilk aşkı olmayı arzu ederken, kadın son aşkı olmayı arzular...

kadın ilk aşkı unutamaz, erkeklerin genel olarak aşkları çoktur sonuncusunda tutulur. tutulduğu için son aşkıdır...