şükela:  tümü | bugün
  • yalan söylememesi...
  • ailesiyle ve akrabalarıyla iyi geçinmesi, anlayışlı, mütevazi olması.
  • lafının her daim arkasında durması, riyakâr olmaması, kendisiyle çelişmemesi.
  • aramaya inanması
    (bkz: bir insanin kalitesini belirleyen seyler)
  • hayvanlara karsi davranışlarına bakın,bir köpeğin başını oksarken olusan yüz ifadesi ve merhameti size kalitesi hakkinda en güzel ipucunu verecektir,zira hayvanlara merhamet ve sevgi ile yaklaşan kalitesiz birini görmedim hiç.

dipnot : köpeği oyun da kontrol ettiği bi hayvan gibi sert,kavgaci, saldırgan bir canli olarak yetistiren erkekler hariç,fakat gel gör ki bizim kadınımızın sevdiği model de bu o yüzden bi kadının geçmişini sorgulayin,eger bu tip biri ile birlikte olduysa hızlıca musait bi yerde indirin :)
  • yüz yüze ya da telefonda konuştuğu kişiye sevimli görünüp sonra telefonu kapatır kapatmaz ya da yanından ayrılır ayrılmaz arkasından atmaya başlamıyorsa.. neyseniz o olun, sahtekarlığa gerek yok
  • kaliteli olmanın koşulu, çok seveninin olması değildir kesinlikle.
  • dik duruşlu olması, ilkeli olması ve en önemlisi konjonktüre göre şekil almaması.
  • sürekli dikkat çekmeye çalışmaması. insanları iyi gözlemleyip anlaşabileceği kişilerle takılması. kaliteli birisi dünyada geçireceği zamanın kısıtlı olduğunun farkındadır. boş işlerle, kişilerle zaman kaybetmek yerine kendine daha çok zaman ayırır.
  • sadece gülüyorum ve şunu söylemek istiyorum; insanları bir malmiş gibi kaliteli ve kalitesiz diye ayırt etmeye başladıysak vay halimize..