şükela:  tümü | bugün
  • nasıl bir halet-i ruhiye ile içine düşülen bir durum olduğu hususunda herhangi bir çıkarıma varmaya kalktığımda, izanımın ve idrakimin muvaffakiyete varamadığı aşağılık hal.

söze gelince "müslümanım" diyorsun. bu mu müslümanlık? fani nefsini dünyevi zevklere meze edenlerin ruhu; ahirete dek ızdıraptan, bedeni; sual gününde azaptan kurtulamayacak. bu menfi akıbetin mevcudiyetine ve hak olduğu bilgisine vakıf değil misin? bilmiyor musun? yoo biliyorsun. biliyorsun ama işine gelmiyor.

barlarda, diskohanelerde; dövmeli, mini etekli, japone kollu, yırtık pantollu motorize kaltakları ayıklayıp; envai çeşit, esrarkeş, alkolik kahpe evladının istifra ettiği helalarda becermek daha makul geliyor sana. o kokuşmuş nefsini; zinanın emrine amade, fuhşiyatın peşine pervane eylemekte zerre-i miskal raddesinde dahi beis görmüyorsun.

yedi kat gökler ve yedi kat yerler zina eden kişiye lanet okuyor. arş-ı alada, zinakarların haline eyvah eden yüzlerce meleğin canhıraş haykırışları, feryad-ı figanları yankılanıyor. ama senin umrunda mı? alnı secde görmemiş, bir perşembe gecesi ölmüşlerinin ruhuna bir yasin'i şerif hibe eylememiş konkenci anan bir allah kelamı öğretmemiş ki zamanında. islam terbiyesi aşılamamış ki; o ganyancı, faizci, yetimin rızkına çöken, itikattan noksan, solaryum işletmecisi fasık babacığın.

müslüman mısın? evet. bitti kardeşim. olay burada bitti. müslümanım diyorsan zina falan yapamazsın. bu, bu kadar açık ve net. neden zina ediyorsun? nedir yani esbab-ı mucibesi? "bedenimin ihtiyacı var.", "boş vakitlerimi değerlendiriyorum.", "zina ettikten sonra psikolojik olarak rahatlıyorum, dertlerimi, tasalarımı unutuyorum." hass.ktir oradan, hayasız, ahlak yoksunu. derdini tasasını unutuyormuş, bedeninin ihtiyacıymış, psikolojik olarak da rahatlıyormuş. senin bedeninin ihtiyacı namaz namaz. duydun mu? psikolojik olarak rahatlamak istiyorsan, açacaksın iki satır ilmihal okuyacaksın, hadis tefsirlerini geçeceksin, yorumlayacaksın. boş vaktini değerlendiriyormuş. bak hele bak. gerekçeye bak. beyimiz 5 vakit namazını kılıyor, tesbihatını eksiksiz yerine getiriyor, her gün aksatmadan kur'an tilavetini yapıyor, aç, fakir doyuruyor, işine, mektebine gidiyor, her şeyi tamam. bitirmiş yani, kemalatta ehil olmuş ama tüm bu iştigallerin arasında boş vakti kalıyormuş. bunu da fağıkbaydisiylen zina ederek değerlendiriyormuş. bak hele bak. senin ben vicdanını s.keyim be. illa beni küfür ettireceksiniz.

bak arkadaşım. sen bu dünyaya cenab-ı allah'a kulluk yapmaya geldin. heh. anladın mı? girdi mi o küçük beynine? bu kadar basit. müslüman zina edemez. bu ne rahatlıktır arkadaş? münker nekir imtihanını geçeceğinin, sırat köprüsünden kıskıvrak bir kısrak gibi süzüleceğinin, mizanda sevaplarının günahlarından okka okka ağır geleceğinin teminatını aldın yani. haşa huzurdan yaradan ile senet yaptın. ordan geliyor bu rahatlık. mesai doldurmak için zina ediyorsun he? ya biz boşuna secde aşındırıyormuşuz o zaman ya? her gece boşuna teheccüde kalkıyormuşuz, sokakta her yanı bıngıl bıngıl oynayan, yılan gibi hatunları görünce boş yere başımızı öne eğiyor, şehvani hissiyatlarımızı haybeden içimize içimize yutkunuyormuşuz, gençlikte önümüze gelen cinsel münasebet fırsatlarına boş yere bigane kalmışız yahu. biz de etseymişiz zina ya.

yemin ediyorum aklım havsalam almıyor. nasıl bu kadar rahat, vurdumduymaz olabiliyorsunuz arkadaş? haram bu iş kardeşim. ha-ram. bitti. zina ediyorsun be zina. avret yerlerinin çirkin kokusu, müstakbel cehennem mihmanlarını dahi rahatsız ediyor mahkeme-i kübrada. bu dünyanı tedmir etmekle kalmıyor ahiret sonrası hayatını da istihraba uğratıyorsun. iş işten geçmeden tövbe kapısından geçin. israfil sur'u üflediğinde eyvah para etmeyecek.
  • kaş yapayım derken göz çıkarmış bir arkadaşımızın, iyi niyetli olduğunu düşünmek için kendimi zorlamama sebep olan yakarışıdır başlığın altındaki yazı içeriği.

önce şunu söyleyeyim: müslüman zina yapar. evet, keşke yapmasa ama yapar. bu zina yapanı islamdan çıkarmaz. hesabını nasıl vereceğini bildiği/bilmediği bir bir şeyi yapmış olur. kendi bilir, yaratıcısıyla arasındaki meseledir. bunu yapmayı göze almışsa, yapar. yineliyorum, keşke yapmasa, yapmaması gerektiğinin bilincinde olsa ya da o bilince sahipse, bir o kadar da iradeye sahip olsa ve keşke yapmasa.

evet kul olmak için yaratıldık, sorumluluğumuz büyük ve bunun için elimizden gelenin en iyisini de yapmakla mükellefiz ve de bunun çabası içerisinde olmalıyız, samimiyetle... ama benim bildiğim, müslüman her şeyi yapsa da yalan söylemez, kul hakkına girmez.

şimdi soruyorum "bir insanın zinaya tevessül edecek kadar alçalması"nı kendine dert etmiş arkadaşa: sırf şu yazıda dahi sövdüğü, aşağıladığı ve küçümsediği insanların kul hakkına girerek, bu hakir gördüğü insanların yaptıkları zinanın günahı, senin sevaplarınla mahsup edilmeyecek mi? sen kul hakkına girmedin mi şimdi?

yine soruyorum, "kimseye büyüklenmeyin" demiyor mu, kulu olduğun yaratan? sen zina yapmadığını söylerek, umarım doğrudur, büyüklenmiyor musun?

son olarak şunu söyleyeyim, belki burada sövdüğün zinakarlar tövbe eder ve allah da onları affeder; ama sen kimden tövbe isteyeceksin? hakkına girdiğin bu insanlardan mı? o zaman kime kul olacağını bilmiyorsun demektir. tövbe kapısını açık bırakan allah sana o kapının bekçiliğini mi verdi de burada ahkam kesiyorsun?

uzun lafın kısası şu: allah o kullarını affeder belki de senin girdiğin haklar; ancak hak sahiplerince affedilir. kul olacağım derken, başkalarının hakkına girip kül olma.
  • kalkmış sikin dini imanı olmamasıyla alakalıdır. alçak pipi.
  • bir söylem.

ayrıca altına ciddi ciddi ayar entryleri kasılan talihsiz bir troll başlığı. bir trolle üzüleceğim de aklıma gelmezdi.

ya adam öykü tadında bi ilk entry yazmış, gülüp geçseniz ya? niye atarlı dramatik cevaplar verip eğlenceyi kursakta bırakıyorsunuz arkadaşlar?

neyse madem bırakmayacaksınız, ben de aklıma geleni yazayım bari. adam elbette ironi yapıyor zaten, birazdan ben de o itin götüne soktuğu tiplere benzeyeceğim belki bilmiyorum. ama ilgilenmiyorum da. derdim şu ciddi entrylerdeki falsolar.

kardeşim, bu şekilde ifade edilmesi doğru olmasa da zina haramdır. şunu ciddi bi tartışma farz etsek, zina yapanın da hakkını koruyalım, büyüklenmeyelim, kibirlenmeyelim, ama esas "islamın hoşgörü tarafını, güzelliklerini aktaralım" derken haramı neredeyse helal kılmış, en iyi ihtimalle de hafifleştirmiş olursunuz.

zinanın ayarını kaçırmak diye bi şey olmaz. dinin cahil kendini bilmezlere göre inmesi diye bi şey hele hiç olmaz. insanın alt seviyesi üst seviyesi olmaz çünkü, daha doğrusu nefsin azgınlığı buna bakmaz. yangoz dangoz savunmalar yapıp durmayın. ne demek dozunda yaparsan yap? yani arada bir yaparsan zina yapabilirsin, korunursan, sahipsiz çocuklar olmazsa ya da aile kavramına halel gelmezse toplumda, zina yapmakta bi şey yoktur. ya da ne bileyim, sarhoş olmadan önce kendini bi odaya yalnız başına kilitler, kimseye zararın dokunmadan sızarsan haram sayılmaz, yani sonuçta kimseye bi şey yapmadın. bu mudur savunulan?

siz haram ve helalin ne olduğunu çözememişsiniz. bunlar sadece düzen kuralları değil. haram-helalde esas gaye, insanın allah'a yakınlaşması, nefsin azgınlaşıp da insanın içindeki güzelliği öldürmesine engel olunmasıdır. yoksa zinanın da, alkolün de topluma ve insana verdiği zarar belki teknolojiden fazla değildir. allah'a zararı zaten yoktur. haramın gerekçesini toplum düzeni olarak göremezsiniz. o, haram ve helala riayetin sonucudur, gerekçesi değil.

yani evet, baya bi dalga geçilmiş de olsa olay basit: müslümana zina haramdır. nefse uymak ise insanı alçaltır.
    bu kadar.
  • cok fenadir. bu arada helal sut emmis fuck buddy varsa yesillendirsin.
  • (bkz: tevessül)
  • dışavurumsal özümseme ile kavrayabildiğim engilopatinajlı duyumsama.