şükela:  tümü | bugün
403 entry daha
  • bana, hakkında daha önceki olumlu düşüncelerimi yedirten dizi olmuştur. gerçi o sezon sonuna kadar saçmalamadan gitmiştir, ama dizi yapımcısı, en büyük hataya düşüp, aha da tuttu, çekelim, uzatalım, sündürelim, saçmalayalım olayına girdi.

esma ve selim roma'da evlenip döndüklerinde dizi bitmeliydi. yok bitmedi, bir kaç şeyi sormak istiyorum. bu esma mızmız kızımız, üniversitede asistan değil miydi? hatta o hocanın asistanı olmak için rakibiyle sinir savaşına girmemiş miydi? nedir, nooldu? bunlar bu evin kirasını nasıl ödüyor? çiçek çalıştığı şirketten istifa mı etti? neden hep bedavaya ders verdikleri dershanedeler?

neden selim suçlanıyor? mızmız karısı evi terkedip gidiyor. sebebi de arhanların ona direttiği hayatı yaşamak istememesiymiş,ulan kim sana ne diretti, hadi diretti diyelim, sen bu adamla evlenirken bu adam köprü altı çocuğu muydu?

ayrıca diziye yeni transfer olan ressam ablayı da tasvip etmiyorum. habire ekleşip ekleşip duruyorlar. önümüzdeki bölümlerde demir'in de başına birşey gelir, sonra da ben dediydim içimde bir his vardı der çıkar.

çok saçmaladılar çook. bu kadarına da pes diyorum. yabancı damat dizisini aynı gün aynı saate koymalarını istiyorum.
  • esma ve çiçek kızlarımızın ne güzel bir ailesi vardı. ne güzel kızlar yetiştirmişler diyorduk. ne oldu bunlara. kızlar evlendikten sonra sapıttılar. resmen rotaları şaştı. nikahta keramet vardır lafına olan inancımızı yitirdik.
    beş dakika bile seyredilse insanda sinir yaratan birer kişilik oldular. insanın tokat atası geliyor yaptıkları her türlü sacmalığa.
    dizinin erkekleri ise ne mukemmel ..hepsi ayrı ayrı yaratıcı romantik beyefendiler. biri oyuncaklarla mizansen yaratır, biri sokakları çiçeklerle donatır, biri de otelde romantik yemek randevusu verir. sevgililer gununu bi normal olarak kutlayan yoktur. hepsi de birbiriyle yarışır.
    yazamadan gecemeceğim. tipik film klişesi daha...ilkokul öğretmeni çok dürüsttür ayakları ile kişiye utandırıp mahçup etme ve herşeyi açıklamasına sebebiyet verme.sonuçta arhanların temize çıkması... niye boyle şeyler normal hayatta olmaz ? niye bizim de başımıza gelmez.niye niyee....
  • sürükleyici ama intihara sürükleyici bir dizi daha.
  • artık ismi "bir istanbul saçmalığı", "bir istanbul rezaleti" ya da "bir istanbul daraltması" olması gereken, olmadı bizim de aktif katılımımızla "bir istanbul cinneti" olacak dizi..
    izlerken "esma noolur artık öl" dediğim, ablasıyla ikisinin kafalarını tokuşturmak suretiyle behiye hanımın üzerine fırlatmak istediğim dizi..
    artık uzata uzata konu kalmadığı için ve zaten neredeyse herkes de birbirine çoktan aşık olduğu için ev arkadaşımla alternatif bir yeni 13 bölüm ürettik:
    önce demirde aradığını bulamayan ve selimde de salaklığı yüzünden duramayan esma ömer arhana aşık olur.. behiye sinir krizinin eşiğinden atlayıp kendini teomanın kollarına atar.. olaylar gelişir.. (4 bölüm)
    bunun üzerine bunalıma giren selim, birnura aşık olur ve japonyada evlenirler.. olaylar gelişir.. (4 bölüm)
    yeni sevgilisi kendisinden sonra lezbiyen olan demir, esma ile babasını aynı yatakta görünce çareyi bıyıklı ayşenin babasıyla yaşadığı fakirhanede yoga yapmada bulur.. olaylar gelişir.. (4 bölüm)
    artık yeteeeer diye bağıran izleyiciler kendilerini dizi setinde bulup oyuncuların hepsini öldürmeye yeltenirler. senarist bunun ilgi çekici olduğunu düşünüp dizinin son bölümüne ekler. (son bölüm)

bitti.
  • yılın geyiği yarışmasında altın boynuz ödülünü esma kızımızın kimselere kaptırmayacağı dizi.
  • bir kac bölüm izledikten sonra rahatlıkla $unları söyleyebilecegim dizi.
    evet cicek kozan sen haksızsın, seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım; dizinin zorlama ilerledigini ilk defa bu pazartesi seyretmi$ biri bile rahatlıkla anlar sanırım. yakla$ık 5-6 hatadır esma kozan kacıyo selim arhan kovalıyo. ama esma kozan'ın bu kadar kacmasına en büyük sebep ablası cicek kozan. eger cicek kozan devreden cekilirse dizi mutlu mesud biter.

ah ulan yılların eduardo capetillo'su, lorenası bile 15 senede böyle eziyet cektirmemi$lerdir. nerde o eski pembe diziler.
  • an itibariyle bulunduğu konum:

(bkz: unbearable darkness)
  • gidişata bakılırsa arhanlar iflas edecek, kozanların ve arhanların toplumsal statüleri eşitlenecek. böylece aralarında sorun kalmayacak. esma da selim ile değil demir ile mutlu bir yaşam sürecek. dizi hakkında bok atmadan yazdığım tek entry bu oldu kıymetini bilsinler. tabii bu toplumsal statü mevzusu da bir acayip. istanbul'da değil de hindistan'da geçiyor sanki. böyle kast sisteminin en altındakiler ve üsttekiler şeklinde.
  • son bölümde kızıl saçlı ressam kızımızın avukat babasının, behiye arhanla yakınlaşması gözlerden kaçmamıştır. hazır ömer arhan hapisteyken, behiye arhanla avukat arasında aşk doğarsa dizi artık "eeh eytere bea" kıvamına gelecektir.
294 entry daha