şükela:  tümü | bugün
  • totemdir tamamen psikolojik bir durum pisişik olaylara inanlar çok kullanır
  • gizle gizle nereye kadar
  • insan beyni bug dolu, bunlardan biri de bir şeyi yapacağınızı söylemek sanki o şeyi yapmışsınız gibi tatmin sağlaması. girişiminizin meyvesini peşin yiyorsunuz, haliyle birden bire tüm motivasyon yok oluyor. beyniniz memur değil yahu, bakşişini peşin vermeyin.

aynı mekanizma sanırım öfke anında da çalışıyor, birine seni öldüreceğim v.s. gibi tehditler savurunca genelde sinir geçtiğinde herifi öldürmüş kadar tatmin oluyorsunuz ancak içinize atarsanız bu sizi yer bitirir ve intikamı eyleme dökmeden rahatlamazsınız.
  • ahh dilimi tutabilsem yapmak istedigimdir. ınsanlarinbe klentilerini katmadan isi sonuclandirmak en guzelidir.
  • korku kültürünün yarattığı saklama dürtüsü. ya olmazsa korkusu. pek yazıktır.
  • bunu yapabilenler vardı.
    kendilerini taktir ediyordum.
    çünkü ben gerçekten yapamıyordum.
    insan beyninin buglarla dolu olduğu söylenmiş
    ben de bu buglardan çok vardı.
    hayaller kuruyor, hemen paylaşmak istiyordum.
    her şeyi heyecanla anlatıyordum etrafıma.
    istiyordum ki sevdiklerim de sevinsinler.
    çünkü beni sevindirecek, heyecanlandıracak şey
    onlar için de sevinç ve heyecan kaynağıydı.
    olmamış işe beraber sevinelim hayaller kuralım diyordum.
    bazıları hala yapıyor bunu. olmamış işin sevincini peşinen yaşıyorlar.
    tabi sonra o iş olmayabiliyor. hatta bazen bizzat onlar bile olmasını istemiyorlar.
    sonra gel de bunu anlat eşe dosta.

gerçi anlatmamaya çalışsam da bir tür suçluluk duygusu yaşıyordum hep.
    sanki sevdiklerimi aldatıyormuşum gibi geliyordu.
    "sen kendini onlardan farklı görmezsin ki.
    nasıl olurda senin için çok önemli bir şeyden habersiz olurlar"
    diye ayarı veriyordu bir ses. "söyle, söyle, bir an önce söyle her şeyi" diyordu.
    ancak her şeyi tek tek süsleye süsleye anlatınca peşimi bırakıyordu.

bir işi sonuca ulaşana kadar kendine saklayabilen zekaya hayrandım.
    fakat ben de böyle olacağım. karar verdim artık.
    planlarımı olur olmaz yerde tanımadığım insanlara söylemeyeceğim.
    her şeyi planladım. bu şöyle olacak, önce....... *

edit : imla
  • adeta hayat felsefem. kafamda planladığım işi gerekleştireceğim güne kadar yakın arkadaşlarım ve akrabalarım dahil kimse bilmesin diye özel çaba gösteriyorum. sanki dayanamayıp söylersem işin büyüsü bozulacak ya da çomak sokmak isteyen birileri olacakmış gibi geliyor hep. garip tabii...
  • tabi lan manyak mısın, en doğrusu; başka hangi ülkede nazar müessesesinin bu kadar etkin olduğunu duydun ya da okudun?
  • benimde uygulamak istediğim ama insanlar sordupunda yalan söyliyememem sebebiyle uygulayamadığım felsefe..
    üzgünüm mahmut
  • olması gereken de budur. ben de sürekli yaparım bunu, yani kesin sonuca ulaşmadan olumlu veya olumsuz kimseyle bir şey paylaşmam. bunun aksini yapan insanlar çok boşboğaz gelir bana.
    bir de bunun daha farklı versiyonları var ki bırakın bir işten sonuç almayı daha hazırlık aşamasındayken bile o işi bitirip halletmiş gibi anlatanlar yapmadığı, etmediği, görmediği bir şeyi yapmış etmiş gibi kesin ve net konuşmalar vs. sinir oluyorum bu tip insanlara.
hesabın var mı? giriş yap