• nazar değer düşüncesi
  • aynı mantalitedeyim.
    ancak bende şöyle bir problem var.
    benim ailem, haber vermeden yaptığım her şey için ''biz eşşek başı mıyız?'' muhabbetine bağlamayı sevdikleri için, genelde işin netleşmesine ramak kala haber veriyorum ki, sonra ''vay efendim bizi kimse s.klemiyor zaten'' diye kaşlar çatılmasın.
  • mantıklı bir açıklaması elbette var...
    bir hedeften çevrenize bahsettiğiniz zaman beyin bu işi olmiş gibi algılıyor ve bünyedeki çabalama hali ne yazık ki aşağıya düşüyor. yani güdü bir anda yerle yeksan...
    nazar falan diyenler olmuş. unutmayın, ne yaparsanız sizle beyniniz arasında. sorumlusu beyniniz...ve o düşük çeneniz !
  • hayat felsefem.
  • arkadaş çevresinden genellikle şu cümleyi duyarlar; "olm sen de hiç bir şeyi haber vermiyorsun" , vereyim de olmasın değil mi yavşak seni! çok mantıklı eylemdir.
  • bilimsel olarak akademik tanım ve yönergelerce altının doldurulmasını bekleyen bir garip reel kuramdır.

bakınız bir iş üzerindesiniz başka sonuçlanana kadar başkalarına bahsetmediğiniz taktirde kanımca şöyle bir kaç olumlu faydaya sahip olursunuz.

1- gereksiz enerji harcayacağınız yorum ve görüşlere maruz kalmazsınız.
    2- 2. şahıslarca dikkatinizin dağılması olanağı sıfırlanır ve konuya daha iyi odaklanırsınız.
    3- özgüveniniz sarsılmaz, bilirsiniz ki olumlu da olsa, olumsuz da olsa sonuç sizin eseriniz olacaktır.
    4- düşmanın istihbarat radarlarına yakalanmazsınız. bu büyük bir avantaj sağlar.
    5- olumsuz sonuçlanırsa kimseni başarısızlığını duymaz ve prestijiniz sarsılmaz.
    6- olumlu olursa dostu sevindirir düşmanı üzersin.

sözün özü o çeneni tut!
  • hep yapmak istediğim ama bir türlü yapamadığım eylem. ulan o iş ne olursa olsun illa bi yerde geçiyor, söyleyesim geliyor yakınlarıma.
  • 1) insanların boş yorumları ve darlamalarına maruz kalmayı engeller.
    2) negatif sonuç alırsanız gelecek olan boş yorumları ve özellikle "bir işe yaramayan" eleştirileri engeller.
    3) pozitif sonuç alırsanız gelecek olan "benim de katkım büyük" yorumlarını engeller.
  • hep yapmak isteyip hic yapamadigim
  • o işten sonuç alınca da gizleyerek grand master seviyesine ulaşılır.
hesabın var mı? giriş yap