şükela:  tümü | bugün
  • ben onun kirpiklerinden başladım. bir dakika sonra dişlerinden. konuştuğunda dudaklarının ön dişlerinin üzerinde ayrılmasını seyrederken olan şeyi artık tarif edebiliyorum. şöyle; otomobilinin içindesin ve gökyüzünde park yeri arıyorsun. nasıl bir manzaraya çekerdin? bulamıyorsun, mutlusun.
    otuz saniye içinde peşinden gülümsemesi geliyor. bu kızın gülümsemesini de alıp koyabileceğim bir yer yok.

-kalabalık bir okul tenefüse çıkıyor-

birbirini tanımayan iki insan beraber gülümserken sihirli bir an yaşanır. o an ikisinden başka kimse tarafından farkedilmez. önce gözler diğeriyle buluştuğunda gözbebekleri büyür, sonra elmacık kemikleri gerilir, dudaklar aralanır.
    ona hiç konuşmadan, kollarını kıpırdatmadan ‘hoş geldin, tam buraya, hayatıma!’ dediğiniz an.
    birisini kabul etmenin bilinen en güzel yolu.

ben dev sonsuzluğun içinde yakalanabileceğim özel, gizli, böyle küçük anlar için yaşıyorum.
    işte. birbirimize ilk kez gülümsediğimizde ona konuşmadan, ”merhaba! şu andan itibaren hayatıma izinsiz girip, çıkabilirsin.” dediğimde, onu sevmeye başladım.
    *
  • kalbinden başlanır. hayattır.
  • cevabı gözler olan soru.

edit: sırf şöyle bir soru başlığına cevap entry girdim diye çaylak yapılmıştım. şimdi bakıyorum da ohooo.
  • once yanagindan baslanir. boyle doya doya, sirf yanak dogacakken son anda vazgecmisse hele. ohhh mis !
  • kusurlarından. bu kadınları değil insanları sevme kriteridir, birinin kusurlarını kabullenip ve hatta onları benimsemeye başladığınızda, o insanı sevdiğinizi anlarsınız.
  • "yarasından"
    diye cevaplamayı şiddetle arzulayıp sonra banane aq deyip battaniyeyi kafama çekmemle sonuçlanan bir iç savaşa sürüklenmeme sebep olan soru.
  • herkes için farklı cevabı olan sorudur.

ben gözlerinden başlarım mesela bir kadını sevmeye.
  • yüzük parmağından,boşsa sevmeye başlayabilirsiniz.
  • gözler dendi mi?
  • cevabı ellerinden olan soru.

"ellerin ellerin ve parmakların
    bir nar çiçeğini eziyor gibi
    ellerinden belli olur bir kadın
    denizin dibinde geziyor gibi
    ellerin ellerin ve parmakların"