şükela:  tümü | bugün
 • yıl 2003 bilemedin 2002 civarı. günlerden yine cuma ve beyaz show her zamanki eğlencesiyle, dinamizmiyle karşımızda. konuklardan birisi yıllarca türk rock müziğinin kralı olarak adlandırılan haluk levent. erkin koray hâlâ yaşarken kim bu adamı kral yapmıştır, orasını bilemiyorum. bahsi geçen insanın nasıl ünlü olduğunu, hangi şarkıları ç parantezinde alarak tekrar yorumladığı, bir kaç farklı sebepten mahkemelik olduğu aşikar olduğundan ve dava süreci devam ettiğinden oralara giremiyorum.

  laf oldu, söz döndü dolaştı türk müziğine geldi. müslüm gürses ile dalga geçicek ya bu şahıs. anlamıyormuş onun şarkılarını, saçma geliyormuş. örnek olarak da bu şarkının sözlerini okudu. stüdyoya doluşmuş yüzlerce kaypak genç güldü, eğlendi. nesi varmış acaba bu şarkının? tamam arabesktir, hatta ileri seviyede müslüm gürses dinleyicileri içindir ama sana ne lan! dinlemezsin olur biter.

  madem bi'taraflarına o kadar güveniyosun wacken open air de sahne al da o zaman ben de önünde secdeye varayım. 300-500 bin ergen gence, kıbrıslı grupların yeniden yorumlanmış şarkılarını satarak sanatçı olunmuyor dostum.

  ---

  baba' nın yorumu mükemmel, sözleri gayet normaldir.
 • sözlerinden anlaşıldığı kadarıyla genelev, randevu evi vs. bir yere gitmiş adamın orada başbaşa kaldığı kadının haline acıyıp empati kurarak duygusallaşması ve dokunmamasından bahseden bir şarkıdır, sözleri çok sağlamdır, içi boş arabesk edebiyattan uzaktır
 • pana film'in yeni dizi projesi. tnt için hazırlanan yapımda, başrolü ertan saban ve ekin türkmen paylaşacak. dizide çocuğu olmayan bir köylü kadının memleketinden istanbul'a kaçışıyla gelişen olaylar anlatılacak.
 • ülkeyi terketme sebebi olabilecek türden bir dizi ismi.
 • tnt ekranlarında bu akşam başlayacak olan, bir kadının inadına ayakta duruşunun anlatıldığı yeni pana film dizisi. senaryosunu seda altaylı turgutlu, gizem özgül ve cüneyt aysan yazmakta...
 • fatmagül'den geri ay tutulması'ndan ileri dizi.
  izlenebilir.
  ben evet diyorum.
  bu arada dizi boyunca müslüm baba'nın şarkısı beynimde çaldı durdu.
 • ilk bölümü itibari ile benim dikkatimi çeken bir nokta oldu: çocuğu olmayan köylü bir adam, sorunun kendisinde olması sebebi ile köylünün dilinden kurtulmak için karısını, başka bir erkekle yatmaya zorluyor (o sahnede her izleyici, kendisini kadının yerine koymuştur mutlaka). tecavüze karşı direnen kadın da önce o adamı sonra da kocasını öldürüyor. ertesi gün o evden ayrılan kadın teslim olma düşüncesiyle gittiği polis karakolunun önünden geçerken sorgu anını hayal ediyor. yüzüne çarpan gerçek ise hukukumuzun o kadının yanında olmayacak kadar katı olması, kadın da polislerin onun katil olduğu gerçeğine takılıp onu anlamayacak olmaları sebebi ile teslim olmaktan vazgeçiyor. (bkz: türk ceza kanunu)

  dizi izlenebilir, lakin konuya farklı açıdan yaklaşmak istiyorum. akşam haberlerinin ''öldü, öldürüldü, kaçırıldı, yaralandı, cinayet işledi, katliam yaptı, tecavüze uğradı, sokağa atıldı, annesini vurdu, babasını kesti, karısını bıçakladı, kendini astı'' şeklinde bittiği ülkede yaşayan bir insan olarak bu dizinin başlangıç noktası da bende ziyadesiyle iç sıkıntısına sebebiyet veriyor.

  ülkemizde yaşanan bu acı gerçekleri kendi huzurum ve psikolojim için halının altına süpürmeyi tercih ediyorum.
  iyi şeylere ihtiyacımız var, hem de çok.
 • verdikleri reklamın metninden dizinin kalibresi izlemeden anlaşılabiliyor.
hesabın var mı? giriş yap