şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkek uzayında "bir kadına söylenirse kadın sevinir" şeklinde olup, kadın uzayında "asla söylenmemesi gerekenler" şekline dönüşebilen formları da olan cümlelerdir. vakit kaybetmiyor ve hemen başımdan geçmiş iki minik örnekle devam ediyoruz sevgili okular;

  örnek 1- : "ne kadar da güzelmişsin"
  ben ve sevgilim oturmuş sevgilimin eski resimlerine (5-6 yıl önceki) bakmaktayızdır. ben gayet masum "aaa ne kadar da güzelmişsin" deme gafletinde bulunmuşumdur.

  şu aşamada kızların hepsi yaptığım eşekliği şıp diye anlamışken, erkek sözlükçülerin "ne var lan bunda" dediklerini duyar gibi oluyorum. kızlar hemen ikinci örneğe geçebilir.

  geçtiler mi...? tamam... evet erkek erkeğe kaldığımıza göre daha rahat olabiliriz. bizler salağız sevgili erkekler. bu cümle bizlerden birine söylense hemen böbürlenir, yakışıklıydım tabi, az karı götürmedim ben oğlum modunda sallanır da sallanırdı. ama hani ya bunun ikinci hamlesi, hani ya bunun üçüncü aşaması şeklinde düşünmez, tek hamlede iltifatı kabul eder otururduk. o kadar salağız ki, bu cümlenin "eskiden çok güzelmişsin ama şimdi bi boka benzemiyorsun" şeklinde gizli anlamlar taşıyabileceğini anlayamazdık. satranç oynamayı öğrenebilen kişilerin aramızdan çıkmasına hayret ediyorum doğrusu.

  örnek 2: "sorun değil eve dönüp değiştirebilirsin üstünü"
  bu örnekte ise tahmin edilemeyecek düzeyde bir hayal gücü olmadan söylenmemesi gerektiği anlaşılamayacak bir cümle var sevgili okurlar.

  erkek (ben) ve sevgilisi evin yakınlarındaki bir alışveriş merkezine gitmek üzere evden çıkmış yürümektedir. o sırada sevgili "keşke kıyafetim düzgün olsaydı da kızılaya gitseydik" der. bunu duyan saf erkek de bütün iyi niyeti ile "sorun değil eve dönüp değiştirebilirsin üstünü" der. erkek okurlar yine mal mal bakıp neler olduğunu anlamaya çalışıyor olmalı. "o kadar yol yürümesine rağmen sevgilisi istiyor diye eve dönmeyi teklif etmiş olan erkeğin, kız tarafından ödüllendirilirmesi" ni mi bekliyorsunuz? hayır sevgili sözlükçüler, alınan cevap bir tokat gibi erkeğin salaklığını yüzüne vuran cinsten bir cevaptır.

  kız aynen şöyle der ve küserek erkekden uzaklaşır:
  "eh madem kıyafetimi beğenmiyordun niye evden çıkmadan önce söylemedin...? "

  evet efendim. bu başlıkta da bize ayrılan sürenin sonunda geldik. alkışlarınız için teşekkür eder, bir başka başlık altında tekrar buluşmak üzere...
  esen kalın efendim.....
 • "oraya senle mi gitmiştik yaa?"
 • hazır olmadan, emin olmadan, söylediklerinin arkasında durmaya hazır olmadan "seni seviyorum" demek.
 • diğer kadınlarla ilgili övgü dolu herşey!
 • geçtiğimiz günlerde bizim hanım elinde bir saç boyasıyla eve geldi. ufak bir dost meclisi kurulmuş, ortamdaki bayan arkadaşlara aldığı saç boyasını gösteriyor. bana döndü;
  -bak güzel mi sence bu renk? dedi.
  -iyi de saçında nasıl olacak onu görmek lazım. dedim ben de...
  -bak işte aynen böyle olacak, dedi ve boya kutusunun üzerindeki kadını gösterdi.
  bir baktım eva longoria... o an ne oldu bilmiyorum tam ama:
  -oha! bu boyayı sürünce eva longoria olacaksan ben sana bunlardan 50 kutu alayım her gün diye bağırıvermişim...

  sonuç: hüsran... artık saçlarını boyamadığı gibi eve geldiğinde "ya ne oldu desperate housewives bu hafta?" diye soran kızlara gözleriyle beni işaret edip "ona sorun her gün izliyordur" diyor. eva longoria aramıza böyle fırtınalı bir biçimde girmemeliydi.
 • — sen hazırlan ben seni arabada bekliyorum.
 • - hasta mısın?

  hayır, değilim. sadece makyaj yapmadım. ki benim makyajım bir kalemden bir lipstickten oluşur, onu yapmadım yani. allah belamı versin benim.
 • - bugün çok güzel olmuşsun

  + dün çirkindim yani öyle mi ?

  - ya ben lan neyse bir şey demiyorum..
 • geçmişte başka kadınlarla yediğiniz boklardır. beş senelik mevzu da olsa o gün kavga ettirir. boş bulunup da dillendirmeyin.
  misal:
  - ben bu restorana gelmiştim daha önce.
  - kimle?
  - eee...tek başıma?
  - ...
 • -canım hal hal sana yakışmıyor senin bileklerin kalın

  1 sene sonra
  +gerçi benim bileklerim kalın
  -????

  3 sene sonra
  + gerçi benim bileklerim kalın
  -????

  6 sene sonra
  + gerçi benim bileklerim kalın
  -????