• her türlü güc mücadelesine mahal verecek türden cümleler. misal:
    "benimle ugrasma yoksa sen zararli cikarsin"
  • bazen yalakalık olsun diye "seninleyken zaman çok çabuk geçiyor" klasik lafını söylemeye kalkışırken dil sürşmesinden aşağıdaki gibide çıkabiliyor. sonucu kötüdür.

-seninleyken zaman geçmek bilmiyor.
  • ne kadar kazandığınız.. hiç acımaz alışveriş yapar.. isterseniz milyonlar kazanın kadınlar yine de harcayacak incik, boncuk, ayakkabı, çanta vs bulurlar..

peşinen gelen edit: tutumlu kadınlar üzerlerine alınmasınlar. zaten genellemeler de genelde yanlıştır.
  • diğer kadınlarla ilgili övgü dolu herşey!
  • k: bıdı bıdı bik bikmiş dimi?..

e: he..

(bkz: he de geç)

(bkz: sallamamak)
  • (bkz: sazlıklardan havalanan bir ördek gibi sesin)
    ürkek, şaşkın, kararsız duyuyorum
    ilhan irem- konuşamıyorum

edit: açıkçası hiç sazlıklardan havalanan ördek sesi duymadım. çok güzel bir sesse morarırım. lakin ördek neticede be arkadaş... başka benzetecek şey mi bulamadın kadıncağızın sesini. ürkek şaşkın ve kararsızım bu benzetme karşısında ben. eminim o da öyle hissetmiştir ilk seferinde. sonra alışmıştır.
  • "seni aldatıyorum" asla söylenmemesi gerekir çünkü cevabı bir şarkıyla gelebilir "ben de seniiiiii seeevgiiiliiiim"
  • - biz barselonaya gittigimizde, eski kiz arkadasim secmisti oteli, mini bardaki butun icecekleri bitirdikti gece, sora ertesi gun yeniden aldik yerine koyduk?

- (icses: lanlanlannnn biz kimm?? hem banane "biz'inizden, ne alaka lan simdi??? niye ictiniz lan o kadar suyu kolayi siviyi?? naptiniz lan harciycak??)
    disses: hii? cok klise. yeni otellerde nah koyarsiniz. dandik birine gitmissiniz. cokta demode.

ben gibi mu$fuk bir insani da krizlerden krize sokuyor, kerizlestiriyor ya bu erkekler, sinir oluyorum.
  • tüyap kitap fuarında bir yayıevinin standında görevliydim. görevli derken hem kasiyerlik hem de danışmanlık gibi bişi yapıyordum. standa biri normal diğeri şişko sayılabilecek iki genç kız yaklaştı. biraz kitapları kurcaladıktan sonra şişman olan "tavsiye edebileceğiniz bi kitap var mı" diye sordu. ben de sıkıntıdan olsa gerek, "30 günde fazla kilolarınızdan kurtulun" gibilerinden bir ismi olan (şuanda aklımda değil) kitabı tavsiye ettim. kızcağız gözlerimin içine bakarak ve işaret parmağını kaldırarak: "sakın bana bunu bi daha yapma" dedi. ben de yutkunarak "bi daha mı" diye karşılık verebildim. evet çok korkunçtu. o gözler halen aklımdan çıkmaz.
hesabın var mı? giriş yap