• ormanda oturuyorsun, çok güzel bir ceylan gördün. güzelliğini ona anlatmak için paldır küldür kalkıp yaklaşmaya çalışırsın ve ceylan kaçar.

ormanda oturuyorsun, çok güzel bir ceylan gördün. güzelliğini ona anlatmak için biraz daha yaklaşmasını bekliyorsun. ceylan etrafı keşfediyor. seni gördü, merak etti ama yiyecek aramaya devam ediyor. biraz daha yaklaştı yanına. sen de ona doğru döndün. biraz ürktü ama sana alışmıştı zaten. iyice yanına geldi. elinle bir ot koparıp verdin, çok hoşuna gitti. şimdi ona güzelliğinden bahsedebilirsin.

egzotik kuşlar bile kur yapmak için kırk takla atıyor. siz de atın bir zahmet.

zamanlamasını bilirsen çok güzel bir davranıştır.
  • gezi zamanlarında üniversitedeydim, üç kişi eve çıkmıştık. o sıralar evimiz yol geçen hanı gibiydi. eylemini yapan, polisten kaçan bizim eve geliyordu. gezi vesilesiyle aynı sınıfta okuduğumuz halde iki kelam etmediğimiz insanlarla da konuşur olmuştuk. gezi'ye neden bağladım bilmiyorum, yazı uzasın diye herhalde. yav nereye gelecektim, ders vardı o gün. bazı derslerde hoca, perdeleri kapatıp film açıyordu. yine aynı şeyi yaptı. filmin ortalarına doğru yanımdaki kafanın bana doğru geldiğini gördüm. kafanın sahibi adamla gezi dolayısıyla konuşmaya başlamıştık, diğer herkesle olduğu gibi.

derken kafasını, boynuma doğru iyice yaklaştırmaya başladı. film hakkında bir şey soracağını sandım ne bileyim. onun yerine gitti, sexsi bi ses tonu yapmaya çalışarak "ne kadar güzel kokuyorsun" dedi. tahmin ettiğim şeyin zıttını söylediği için gerildim, iltifatına nasıl cevap versem bilemedim. sonuç olarak, "ne güzel kokması ya, bok kokuyorum" çıktı ağzımdan. "tamam o zaman" deyip kafasını geri çekti, bir daha konuşmadı benimle.

bok kokuyorum ne be hahaha. bokbokbok.
  • söyleyen erkek çirkinse sapıklıktır. polise, sosyal medyaya, ekşi sözlüğe falan şikayet edilmelidir. yakışıklıysa sorun yok göz bebekleri büyütülerek 'ay çok tişikkir idirim' denmeli, parfümün/kokunun hakkında ufak bir brifing verilmelidir. çünkü medeni iki yüzlülük bunu gerektirir.
  • bunu illâki erkekler soylemez. senelerdir cacharel'in noa'sini kullaniyorum. yolda yururken, otobuste giderken, restoranda otururken en az bir baska kadin gelip "ne guzel kokuyorsunuz, bu nedir?" der. o sebepten cok aliskinim, ama yururken yanimdan gecen biri harş diye kolumu tutup durdurmustu, onda biraz tirsip "napiyon be bacim odum bokuma karisti noa be noa!" diye biraz cemkirmistim.

abartiyorsam n'oliim. cidden ya bence de saskinlik verici durumlar.
  • güzel kokuyorsun demeden de belirtilebilir ben sarhoşken yapmıştım, yaptığımı da sonradan fark ettim.

taksim kadıköy dolmuşunda gecenin bir körü, arka dörtlü sağ tarafa yapışmış vaziyette sızmaya yakın, kafam soğuk camda, gözlerim yarı açıkken bindi dolmuşa. elinde kocaman bir buket çiçek, yanıma oturdu. o kadar sarhoşum ki çiçeğin cinsini bile anlayamadım. ancak çok güzel bir koku geliyor sürekli burnuma ve çiçekten olduğunu düşünüyorum doğal olarak. tüm yol boyunca o kokuyu biraz daha fazla içime çekebilme isteğiyle sızmadan durabildim. inmeme yakın artık dayanamadım ve:

- afedersiniz hanımefendi çok güzel bir koku geliyor, çiçeğinizi koklayabilir miyim?

dedim olabilecek en az sarhoş aksanımla (bayağı zorladım kendimi). normal şartlarda kafama çiçeği yemem gerekirdi ancak sağolsun:

-tabii

dedi ve çiçek buketini bana doğru uzattı. ben de kafamı buketin içine gömdüm ancak malesef o güzel koku bu büyük buketten değilmiş. nasıl bir manyaksam hüsrana uğradım, içim sıkıldı.

-ııh yok koku çiçekten değilmiş, teşekkür ederim.

dedim ve döndüm tekrar cama.

kadın neler hissetmiştir, dolmuştakiler ne düşünmüştür bilemem ama ben ayık halde bir dolmuşta duysaydım bu diyaloğu sanırım; vay arkadaş nasıl bir kur yapma bu derdim.
    dolmuştan indim, eve gittim sızdım. :)
  • sokakta yanınızdan geçen bir kadına derseni tabi ki tepki alırsınız...

ikili konuşma ya sa her hangi bir münasebette olduğunuz bir kadına söylerseniz. güzelce teşekkür edip tebessüm eder.

çok kez söylemişliğim vardır. ve bir kere de ters bir cevap almadım.
  • söylediklerinizde samimiyseniz ve o kadının güzel koktuğunu dile getirecek kadar kokusu sizi etkilediyse, o kokuyu unutmanız neredeyse imkansızdır. en kalıcı etkiyi insanın kokusu bırakır.

dediği gibi şairin;

unutmaya çalıştığın ne varsa
    hatırlamamaya en yaklaştığın anda
    bir koku hafızanı tazeler
    ve ne varsa hatırlamak istemediğin,
    hepsini hatırlatır...
  • her insan karşı cins yanından geçerken istemsiz olarak koklar, bu genetik uyumlulugun hormonal olarak sağlanmasına olanak verir

yani buraya kadar içgüdüsel bir sıkıntı yok ama toplumsal olarak bu eyleminizi söyleyemezsiniz damgayı yersiniz yemin ediyorum.

alt edit: düzenleme
  • kokusuyla beni çiçek bahçelerinde dolaştırıyormuş hissi veren sevgilim vardı. başlığı okuduğumda o koku burnuma geldi. sokağının ismiyse
  • "çok güzel kokuyorsun" yerine "parfümünü çok beğendim" diyerek aşabileceğiniz ikilem. yol yordam biraz...
hesabın var mı? giriş yap