• şöyle bir okudum yazılanları: dürüstlük, kalp kırmamak, sadakat vs denmiş çokça. yahu bunlar zaten ilişkinin olmazsa olmazı. bunları hediye gibi gören erkek zihniyeti yüzünden günümüzde boşanmalar evlenmelerden çok.

hediye diyor, hediye; yani olması gerekenlerin ötesinde, fazlasında, sadece şımartmak için, günlük yaşam çıtasının üzerinde bir şey vermek karşı tarafa. bunu kullanılmak olarak görmek de başka bir hastalık, günümüzde sıkça görülen. adam ısmarladığı yemeğin hesabını yapıyor, ötesi var mı :)
  • çiçektir bütün normlara uyar
  • kadına hediye vermeyin, insana hediye verin. eğer çok değer verdiğiniz bir kadın/erkek var ise geleceğini öngörebiliyorsanız sevginizi verin yeter. kalan şeyler kendiliğinden akar.
  • seni gerçekten seven kadın asla böyle bir hediye aramaz. beni sevmeyen kızlara her türlü hediye aldım bir anlamı olmadı.
    beni seven kızlar ise aynı şekilde hep bana hediye aldılar.
    demek ki neymiş mesele ? hediye vermek değil almak
  • sevgi..
  • masal çiçeğidir.
  • gözyaşlarımı biriktirip vermiştim. çok mu hoşuna gitti nedir ağlatmaya devam etmişti.
  • bence kız ayıyı çoktan almış, hiç uğraşma! (bkz: #21261616)
  • milyonlarca kadın "başımızın etini" yediğine göre en sevdikleri bu olsa gerek...
  • öğrenciyken eti’nin o uzun ince fıstıklı çikolatalarından yaklaşık 40 tane alıp bir kaç kaymaklı jelibonla süsleyip şık bir kutuda kargo ile göndermiştim. bi ton da hugo boss parfüm sıkmıştım kutuya ne salak mışım. sözümona çok beğenmişti, aldığı en güzel hediye idi. iyiki beni tanımışmıştı.
    sonuç; versailles sarayını da hediye etsen kıymetin yoktur.
    bele vaziyetin içine soxum
hesabın var mı? giriş yap