• hayatındaki adamı içtenlikle sevmesi, ona bağlı olması, destek olması, onun için fedakarlık yapması. hayır, üstte sayılan sebeplerin çoğu soğumak için sebep olmadığı gibi erkekleri kul köle yapan şeyler. burada böyle yazıldığına bakmayın. nerede ne kadar cahil, konuşmayı bilmeyen, trip kraliçesi, özensiz, saygısız sadakatsiz hatun varsa millet peşinde pervanedir.
  • bir gün bile ayrı geçirmediğim kız arkadaşımı babamın hastalığı süresince çok az görebildim. hem babamın işleri hem de hastaneye gidiş gelişler sebebiyle ancak günde 4-5 saat uyku ile idare edebildiğim günlerdi.
    yapabildiğimiz sadece telefonla yapılan kısa görüşmelerdi.

hastalıktan kendisine çok az , üstü kapalı bahsettim. bunda babamın hastalığınn çevreden duyulmasını istememesi ve benim de onu mutsuzluğumla üzmek istememem sebep olmuştu. biribirimizi çok daha az görmeye başlamamız aklında bir şüphe uyandırmasın diye de her fırsatta onu sevdiğimi söylüyordum.

arkadaş grubumuzdan çocuklar da merak ediyorlar, sık sık arıyorlardı. ancak görüşmemiz mümkün değildi. babamın durumu ciddileşmişti ve işler de benim tecrübesizliğim yüzünden eskisi kadar iyi sayılmazdı. çok çalşmak zorundaydım. elbisemi çıkarmadan koltukta uyuyup ertesi gün bir gömlek değiştirerek çalışmak zorunda olduğum bunaltıcı günlerdi. ancak maddi bir sorunumuz yoktu.

babam yoğun bakıma kaldırıldı. tüm zamanımı hastanede geçirsem de yoğun bakımın ziyaret saatleri günde 20dk ile sınırlıydı. diğer zamanlardaki beklemem acil bir ihtiyaç olabilir ve kendimi suçlu hissetmemek içindi. ne yemek yiyebiliyor ne düşünebilyor ne de çalışabiliyordum. her geçen gün babamın sağlık durumu daha da kötüleşiyordu.

canım ço sıkılmıştı. nefes almaıyordum.kız arkadaşımı aradım. hastanenin sıkıcı havası onu da üzmesin diye yakındaki bir cafe'ye davet ettim. geldi. nedense biraz soğuk mesafeli davrandı. durumun ciddiyetini anlattım . dinledi. ilk söylediği "işleriniz nasıl? " oldu. anlam veremedim.

kendisinin de tanışmış olduğu babamın sağlık durumu varken işleri sorması beni şaşırttı. niye sorduğunu merak ettim. arkadaş grubunda bizim iflas ettiğimiz haberi yayılmış. o da onu merak ediyormuş.

araştırmalarım sonunda anladığım şu oldu.

kız arkadaşım kendince bizi evlenecek , her bakımdan denk bir çift olarak görüp etiketlemiş. maddi durumları da oldukça iyi olduğu için bizim aile iflas ederse ne yaparım odaklı bir endişeye kapılmış.

ayrılmak için aramak zahmetine bile katlanmadım. karşılaştığımız yerde yüzüne bile bakmadım.utanmadan annesine bile arattırdı. güya ne olduğunu anlamıyormuş.

babam yoğun bakımdan 45 gün sonra çıktı. hala sağlık sorunları vardı ama başımızdaydı işte.

iki yönden mutlu oldum. öncelikle babama kavuştuğum için, sonra da hayatımda ikinci kez kötü biriyle beraber olmaktan şans eseri kurtulduğum için.

tanım: kadının paraya tapması.
  • ''skşyrm snr ara cnm'' diye bir mesaj atması.
  • hemcinsleri olarak say say bitiremeyecegim sebeplerdir.

icki icmeyi marifet saymasi ve bu sebeple elinde raki bardagi ile 1001 adet fotograf paylasmasi, ayaklarinin bas rolde oldugu fotograflar paylasmasi, sirf burun ve gozden ibaret olacak derecede yakindan selfie cekip her sosyal mecrada gunde 2 farkli adet yayinlamasi, her yaptigi ettigini gezdigini yedigini ictigini sosyal medyada paylasmasi, sosyal medyaya bagimli olmasi, kendisini ortaya atip en cok ilgi goren ben olayim diyerekten samimi olmayan samimiyetler gostermesi insanlara, eskort kiz misali fosfor renginde platform ayakkabilar giyip birde bakimsiz ayaklara sahip olmasi, erkegi hayatinin merkezine yerlestirip sirf ona bagimli bir sekilde yasamasi, hoslanmiyorsa bile ondan hoslanan erkekleri yakininda tutmasi kestirip atmamasi ve gunun birinde lazim olur diye kenarda kosede bekletmesi, yalnizim ben sevgilim yok triplerine girmesi ve bu dandik sebepten oturu depresyona girmesi, asiri bir sekilde lukse duskunluk ve her seyim tamam olmadan evlenmem tripleri, her ise karisip her seyi ben biliyorum her konuda bilgim var tripleri, marka takintisi, cahil olan genel kulturu olmayan buna ragmen kendini kulturlu gostermeye calisanlari, okudugu kitabin pucca, izledigi filmin ye sev dua etolması baska da bi halt bilmemesı, guzel kadına guzel dıyememelerı ılla bır kulp bulmaları ve kınamaları afedersınız ama adrıana lıma'ya ya da ne bıleyım ben mıla kunıs'e bıle laf edenını duydum oha dedım.

ohooo gıder de gıder. aslında daha aklıma bır suru sey gelır. bunlar hem soguma sebeplerıdır hem de onları ıtıcılıkte bas koseye yerlestıren seylerdır. ben bıle hemcınslerı olarak boyle kadınlara katlanamıyorum ve soguyorum erkekler kımbılır ne yapar bılemem valla.

ama her satıcının bır alıcısı vardır dıyerek onları da alan olur dıyor ve basarılar dıyorum.
  • saçma sapan ergen ilişki oyunları sergilemesi.

hani şu kaçma kovalama hebele hübele olayları var ya, tam böyle samimiyet artmışken kendini geri çekme, senin üstüne düştüğünü gördüğünde soğuk davranma, sen eah diyip umursamayı bırakınca hemen tekrar samimi olma vs...

farkettiğim anda böyle bir durum soğuyorum hemen, aşın artık şunları bi zahmet.
  • ortada bir şey yokken soğuk davranıp sonra ilgi beklemesi.
  • nacizane kendi gözlemlediğim kadarıyla sayıyorum kimse alınmasın;

- acayip renkli taytlar giymesi
    - küfür etmesi
    - bebek gibi konuşması
    - dudakları büzüp ördek pozu vermesi.
    - tanıdığı herkesin arkasından dedikodusunu yapması.
    - ayrıldıktan sonra uzun bir süre eski sevgiliye atar yapması ve bunu sosyal mecrada gözünüze gözünüze sokması. demet akalın şarkısı paylaşması. atarlı sözler paylaşması. sanırsın leylayla mecnun ayrıldı arkadaş.
    - her gittiği yerde kendini etiketlemesi. (x'le y'de z keyfi)
    - her gün zibilyon tane fotoğraf eklemesi.
    - arkadaşlarıyla canım, cicim, bebeğim, aşkım, bitanem diye konuşması. (bu yetmezmiş gibi bebeyim, bidenem, aşkss gibi salak ifadeler kullanması)
    - toplu gidilen ortamda kendi aralarında şifreli konuşmaları. (- geçen geceyi unutma, - o işi halledelim, - konuştuğumuz gibi vs.)
    - yine toplu gidilen ortamlarda feyse, tivitıra girmesi ve ortamdan kopması.
    - her selam vereni kendisine aşık sanması.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. gerçi bi dünya olmuş yine ama neyse.
  • kendisine yaptığınız zarif bir iltifata karşılık olarak "ne sandın yarraam" demesi. bırakın soğumayı, buz kesilirsiniz.
  • "ben seni üzerim", "seni üzmek istemem", "üzülmeni istemem" replikleri.
    velhasıl; kendinden soğutmak isteyenden soğumak lazım. emeğe saygı...*
hesabın var mı? giriş yap