şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "ben abine aşığım"
  • aranızda yalan, riya, saklanmış bir şey olmasın, kalmasın diye anlattığı şeyleri "günü gelince" hakaret malzemesi olarak kullanın.
    lafınızın bitişinden itibaren 1 saniye..

ailesine laf edin. bak bu süper işe yarar. **
    lafınızın bitişinden itibaren 2 saniye..

sebebi tartışmaya açık olsa da, ağladığı zaman "show yapma, olayı dramatikleştirmeye çalışma, peh" filan diyin.
    lafınızın bitişinden itibaren 3 saniye..

yanında geçirdiğiniz zamanın çetelesini tutun. "hmm, saat 11 olmuş, gelmeyeyim ben hiç yukarı, zaten 8buçuktan beri senleyim" güzel bir örnektir.
    lafınızın bitişinden itibaren 4 saniye.

geçmiş ilişkilerinizi yamultarak anlatın, aslı ortaya çıkınca ve “neden?” sorusu sorulunca “ya işte böyle sorarsın diye” gibisinden yanıtlar verin.
    lafınızın bitişinden itibaren 5 saniye..

özel olmadığını hissettirin. ilk demiyorum bak, öbürü bambaşka.
    lafınızın bitişinden itibaren 6 saniye..

belden aşağı vurun. “yaptım, yapabilirim, yapacağım” dediklerine inanmadığınızı belli edin. yüzünüze hafiften aşağılayıcı bir ifade takmayı da sakın ola ihmal etmeyin.
    lafınızın bitişinden itibaren 7 saniye..

mukayese yapın. sadece başka insanlarla kıyaslamayın ama. garantili olsun diye eski hissettiklerinizle, yaşadıklarınızla, hayatınızla filan karşılaştırın.
    lafınızın bitişinden itibaren 8 saniye..

keyif aldığı bir ortamda “amma konuştun haa”, sıkıldığı bir ortamda “beni ve etrafımızdakileri rahatsız ediyorsun sessizliğinle” diyin, huzur neyim bırakmayın.
    lafınızın bitişinden itibaren 9 saniye..

ve son olarak klişelere de başvurun. giydiğine, konuştuğuna, yediğine, içtiğine, görüştüğüne, gittiğine, dediğine kısacası yaşayışına yorum yapın, eleştirin, abartın, karışın.
    lafınızın bitişinden itibaren 10 saniye..

ama bunları yapacağınız kadının size gerçekten aşık olduğundan eminseniz, n’olur, yazıktır, günahtır yapmayın. belki sizin de canınızı acıtır ama allah hakkı için yol verin gitsin.
  • sevişirken eski sevgilinin adını söylemek. kaybetme 5 saniyeden fazla sürerse şerefsizim.
  • yapma dediğinde yapma , yap dediğinde yap
  • tanışma cümlesi olarak merhaba seviyeli bir muhabbete ne dersini seçmek.10 saniye bile fazla gelecektir,ferah olun.
  • *facebook'tan ve/veya msn'den silmek..

bir daha suratınıza bakmaz..
  • kadını aşağılamak kesinlikle onu kaybetmekle sonuçlanmaz. aksine daha çok peşinizden koşar.
    on saniyede kaybetmek için en kolay yol sevginizi yoğun şekilde göstermektir.
  • doğum gününde 30 oldun mu sen şimdi diye sormak. (bkz: based on a vallahi billahi true story)
  • "seni seviyorum" diyin ve uzmemek icin elinizden gelen ne varsa yapin, 10 saniye surmese de garantilidir, siktirip gider bir yerden sonra.