şükela:  tümü | bugün
 • aslında bunun en kolay yolu aşık olunası biri olmaktır. ama kendinizi değiştirerek ya da olmadığınız gibi davranarak değil.

  aşık olunası erkek hayal değildir, filmlerde dizilerde ne kadar varsa dünya üzerinde de olan sayılı şahsiyettir. bu kişi her kimse güvenilirdir. her ne olursa olsun iyi bir sırdaştır, kimseyle paylaşamam diye korktuğun şeyleri kolayca söyleyebildiğindir. başını omzuna koyduğunda hissettiğin şey tamamiyle gerçek olandır. yanında kanının her akyuvarına kadar güveni hissedersin aynı zamanda sıkcalığını. seni sevdiğini sürekli söylemez belki ama hissettirir. kalbini hızlandırır, karnını ağrıtır, gözlerinin içine baktığında haykırır. üzülüp ağladığında ya gerçekten ne olduğunu öğrenmek için soru sorar ya da susar ve sadece sarılır. geçiştirmek huyu değildir.

  hiçbir şeyi oldu bittiye getirmez her anı dolu dolu yaşar, yaşattırır, tadını çıkartır. anlayışlıdır hayırı da eveti de iyi bilendir, istenilmeyen şeyin üstüne gitmez. kafası bulanıksa bile sıkmaz, üzmez, nerde durması gerektiğini bilendir. ilgilidir seni ilgilendiren bir şeyle ya gerçekten ilgilenir ya da umursamaz, rol yapmak seni memnun etmek için kendini sıkmaz. zaten böylesi iyidir.

  düşüncelidir, 5.ay dönümünü hatırlamayabilir, doğaldır ama seninle ilgili çoğu şeyde senden daha iyidir. davranışları tutarsızdır yeri gelir kraliçesi olursun, yeri gelir asker arkadaşı, onu her haliyle kabul ettiğin için sorun çıkartmayacağındır.

  aşık olunası erkek eğlencelidir, eğlenmeyi sever zevk aldığı şeyler olmasa bile birlikte yapıldığı için mutlu olur. ortak sevilen birşey yapılıyorsa keyiflere diyecek yoktur zaten. her şeyden önemlisi kendi olandır, özenti değildir, kendine has havası vardır. konuşunca onu herkesten çok senin dinlemen onunla alakadar olman büyüleyici olan budur. senin ya da başka birisinin ilgisini çekmek için kendinden ödün vermez. çok ütopik birşey değil bu özellikleri taşıyan insanoğlu illaki vardır sayılı olsa da. böyle bir varlık olunduğu taktirde ( aslında bunları böyle yazmam ovv üstün özellikler gibi görülmemeli zira her erkekte olması gereken özelliklerin değil mi ki bunlar ?! ) bir kadını aşık etmek için yol mol aramaya gerek kalmayacaktır.
 • 1 kendi çevrenizi, kankalarınızı silip kadının arkadaşlarını arkadaş belleyin
  2 zengin olmasanız bile belli bir parasal standart vaadedin
  3 7/24 dinleyin
  4 daha önemlisi 7/24 hak verin
  5 bacakları yerine zekasından, becerisinden dem vurun
  6 arkadaşlarıyla dolu ortamda şaklaban olun. loser arkadaşlarına "bakııın sevgilim ne kadar esprili" diye hava atmasına olanak verin
  7 koruyucu, kollayıcı, sahip çıkıcı, patron tavırlı olun
  8 ortada fol ve yumurta yokken ailesini aileniz belleyin
  9 nikah, nişan, zifaf, yüzük, gelinlik; bunlarla ilgili espri yapmayın
  10 tabii ki pornocu gibi tepişin
 • üzerinde fazla düşünülmemesi gereken vasat yollardır. bir kadını itinayla sikerseniz o da size aşık olur.
 • - ona sizi haketmeyecek derecede çirkin olduğunu hissettirerek ulaşılmaz olun. çikin bir kadını kendinize aşık edip canlı bomba olarak borçlu olduğunuz tefeciye gönderebilirsiniz mesela.
 • boş ama farklı konuşun.
 • ilk olarak aşık olunabilecek bir kadın bulun, eğer o da isterse bu iş olur. zaten sonrası kendiliğinden gelişir.
 • ne diyeceğini önceden kestir ve... onunla birlikte aynı anda söyle! o kadın sana aşıktır o an. ruh ikizi olduğunuzu düşünmesi kaçınılmazdır ve bilirsiniz ki kadınlar ruh ikizlerine hastalardır.
 • onun yoluna kurban olduğunu ona alanen göstermekten asla vazgeçmemektir.
 • bir kadını kendine aşık etmenin yollarını aramaya gerek yok, kadının aşık olacağı varsa olur. yoksa siddin sene uğraş, romantik olmaya çalış veya nasıl seviyorsa öyle olmaya çalış, okuduğu kitapları oku, dinlediği müzikleri dinle, bilge suskunlukların olsun, boş gevezeliklerin olsun, taklalar at, bi yerlerinle kuşlar tut, ruh ikizi ruh üçüzü vb. hikaye.

  (bkz: başkası olma kendin ol)
  hz. tarkan