şükela:  tümü | bugün
  • sözlük abilerinden ve ablalarından yardımını istediğim bir konu. kendim hakkında bir yorumda bulunmak istemiyorum zira bir bok değilim fakat hayat bana bir kadını reddetmek durumunda olduğum zamanlar sunuyor.

bu duruma düştüğüm zamanlarda bir çok farklı seçenek düşünüp sırayla nasıl sonuçlandığını test ettim ve ne yazık ki hiçbirinde iki tarafta mutludan geçtim nötr bir şekilde yollarına bakamıyor. her seferinde suçlu kişi ben oluyorum. başlarda anlamıyormuş gibi yapıp görmezden gelmeyi denedim, olmadı. arkadaş olabileceğimizi söyledim, olmadı. geçiştirmeye çalıştım, olmadı. realist olup nazik cümlelerle karşımdaki kişiyi o pozisyonda görmediğimi ve ona istediğini veremeyeceğimi söyledim yine olmadı. bunlar haricinde karşımdaki kişiyi onaylarsam ona daha fazla acı vereceğimi biliyorum çünkü o kişiyle bir ilişki yürütmek istemiyorum. bu en yanlışı.

belki de bu durumun hafif versiyonu yoktur ve doğası gereği acılı olması gerekiyordur fakat en azından idealini öğrenip iki kişinin de en az hasarla hayatlarına devam etmelerini istiyorum. biliyorum ki sözlükte ilişki emektarı, hayat tecrübeleriyle dolu bir çok büyüğüm var. yardımınızı talep ediyorum.

not: birilerine bu talebim samimiyetsiz gelebilir fakat bir kadının hıçkıra hıçkıra ağlamasının sebebinin bizzat siz olduğunu bilmek insan onuruna sahip bir insan için çok büyük bir manevi yük. bu yükün altında ezilmemek için akıl danışmamı pek tabii insanca buluyorum.
  • neden olmasın?

psikolojik olarak gözlemlerime dayanarak ve hastalarımla konuştuğumda.
    insanların beğenmedikleri kadını reddetmemesinin tek sebebi hayvansal dürtülerine yedik düşmeleri.
    bakın duygusal boşluk demiyorum erkeklerde duygusal boşluk oluşamaz yapısı gereği.
    o yüzden hayvansal dürtülerini yok edemedikleri için beğenmemesine rağmen kadın ile seks yapar, sonrasında ona sarılır, hatta işi ileri boyuta taşıyıp onunla uyuyabilir.
    neden?
    çünkü tekrar açlığı ortaya çıktığında o kadını hızlıca yatağına çekebilmek için.
    işin ilginç yanı kadınların bunu en baştan beri biliyor olması.
    neden kabulleniyorlar peki.
    gururlarına yediremiyorlar aşağılık psikolojisindeler.
    kendi doğruları yok. onlar için ailesinin doğruları doğru hayatlarını kendilerine göre değil ailesine göre şekillendiriyor.
    seks ihtiyaç olarak hisseden ve yapan kadın kaka kadındır savı.
    duygusal boşluktalar yada o sırada erkeği bir yara bandı gibi kullanıyor. sonra çıkarıp atıyor, ancak bunu kendine itiraf edemiyor.

belli bir psikolojik sınırı aşmış erkek ise ne istediğini bilir ve gayet doğal olarak kadınları reddedebilir.
  • aklımın hayalimin almadığı ütopik bir durum. du bi dakka, kal geldi... tamam devam ediyom:

yeryüzünde reddedebileceğiniz bir dişi var mı yav!?

(bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)

teşekkürler!
  • başlık sahibinin içinde bulunduğu durum eğer anlattığı gibiyse fazlasıyla zor. ben bencillik edilmesi taraftarıyım. bazı şeyler olmamalı, başlanmamalı, hissedilmemeli. karşı taraf duruma tamamen duygusal açıdan bakıyor bu aradaki normal ilişki her ne ise (arkadaşlık, dostluk) bir tık öteye taşınması iki kişiden birinde bile tedirginlik belirtisi gösteriyorsa hemen oracıkta kalınmalı, geri adım atmaya başlamalı. bu konu reddetmek veya sevmemekten bağımsızdır. başlık sahibi karşı tarafı, karşı taraftan daha fazla düşünüyor ancak karşı taraf bundan habersiz. durumu özetlediğime göre bencillikten kastımıda açıklayayım. hissedilmeyen bir şey zorlanmaz. insan duygularıyla vardır. başlık sahibi bağlılık gösterici duyguya sahip değil. yapılması gereken oturup yüz yüze bu konuyu enine boyuna konuşmaktır. karşı tarafa onun ihtiyacı olan şeyleri veremeyeceğini ilk mi bilmiyorum ama son kez anlatmalı. sevgi zorlayarak oluşan bir şey değil, aniden ortaya çıkar ve kendiliğinden büyür. karşı taraf bin kez üzüleceğine bir kez hakkıyla üzülsün yeğdir. hem belki o hüznü hissede hissede mantığı bulur. zeki olmak için önce aptal, sevgi hissedebilmek için de önce duygusuz olunmalı.
  • asla reddetme veya terk etme. kendisinin reddettigini ya da terk ettiğini düşünmesini sağla. bu hem senin, hem onun için en iyisi.

insanlar karar veren taraf olmak ister. bundan mahrum etme hiçbir kadını. böyle sanmasinin senin icin bi sakincasi yok. birak karari veren tarafin kendi oldugunu dusunerek iyi hissetsin.

samimiyetsiz bir manipulasyon olarak dusunme bunu. masum bi cocugu sevindirmek gibi varsay.
  • mümkündür. ama tabi önce bi teklif eden olsa...*
  • bir kadın bir erkeği reddederken nasıl bu kadar ayrıntılı düşünmüyorsa sen de düşünme. kibar bir şekilde o kişi için bir şey hissetmediğini ifade etmekten başka bir şey yapmana gerek yok. gerisi kişinin kendi anlayış kabiliyetine kalmış.
  • mesele şu ki erkekler sevişmek için aşık olma vb. duygulara ihtiyaç duymaz. kadına iyi madem sevişelim sonra sen yoluna ben yoluma de olsun bitsin. win win ben olsam öyle yapardım.
  • elinizde daha iyi teklif var ise anında yapmanız gereken eylem. elinizde daha iyi teklif yok ise tek bir sözüm var; "eldeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir".