şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın dediğine göre; erkek için "ilk gördüğünde canını yakan, çok kez görünce canını sıkan şeydir"
  • "reklamlara bile ağlarım ben" diyen kadınları gördükten sonra beni çok etkilemeyen durum.
  • kadınların yaratılış itibari ile duygusal yaratıklar olmasından kelli ağlamak abes kaçmıyor.
    ama gelin görün ki bir erkek için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.
    bir erkeğin ağlaması, durduk yere adamın anasını avradını siken iç burkan detayların acı bir örneğidir.
  • beni hiç ama hiç etkilemeyen durum. o kadar boş şeylere göz yaşı döküyorlar ki allahtan ülkeyi sel götürmüyor.
  • dün arabayla istinye -tarabya yokuşundan aşağı yönlü inerken, kaldırım taşında ağlayan bir kızı fark ettim. önce anlayamamıştım tabi. arkasından gördüğümde oturmuş telefonla konuşuyor zannettim. ama kafamı sağa çevirmemle birlikte hıçkıra hıçkıra ağladığını gördüm. güler gibiydi suratını seçemedim ve çok da dikkatli bakmak istemedim. öncelikle merak ettim. ve merak etme duygum şu yönlü oldu? kim kim kim?
    neden ve ne için?
    sonra hızımı kestim ve kafamı direk arkaya çevirdim ve deli gibi ağlamaya devam ettiğini gördüm. sezgilerim telefonla konuşarak gülme yönünde olmasa da keşke öyle olsa dedim.
    çevireyim arabayı karşı şeride tekrar geçeyim ve derdini sorayım derdi nedir diye? silkelendim kendi kendime.
    kendimi nedense onun yerine koydum. hiç kimse kaldırım taşında hıçkıra hıçkıra ağlamayı hak etmemelidir. en hüzün duyduğum ağlama şekli. etrafa aldırış etmeden ağlayan insan acıların en dibini yaşıyordur.
    ben o an müzik dinlerken o sancıyordu.
    vicdanım o direksiyonu çevirip geri dönmeyi o kadar çok istedi ki...
    fakat malum çekindim. utandım...
    yapamadım. aklım o kişi de kaldı. ve dilerim ki, bir gün ağladığı şey için gülmeyi hak edenlerden olur.
    bir kadının ağlaması, bir kızın ağlaması demek değil, aynı zaman da bir annenin de ağlamasıdır.

düzeltme: imla
  • çeşit çeşittir ve her çeşidi insanı hüzünlendirmez.
    evladının mezarı başında gözyaşı döken bir anneyle castin bize bi hii bile demedi diye zırlayan ergeni bir tutanı kulaklarından tutar geçmişini siker atarım.
  • (bkz: duygu sömürüsü)

tanım: meriçleri derinden etkiler.