• sevmeyi beceremeyen erkeğin yaptığı en büyük hatadır. önce sevdirir kendini sonra hayatınıza sıçıp gider çünkü.
  • pek anlamlı değildir.

erkeğin sevdiği kadın olmak, kadının sevdiği erkek olmak hep kendini avutmaktır dostlar. aşk başka sevgi başka tartışmalarına girmeye de hiç gerek yok, o taraklarla anlatılacak bez değil bu zira.

ister aşk olsun yaşadığın ister sevgi; iki kişiden bahsediyorsak öyle işin türevlerine falan kaçmadan, net isek, herkesin anladığı şeyse konu; alış-veriştir mevzu.

o vermedi, ben almadımlarla açıklanan şeylerle anca problemleri çoğaltırsınız.

işin kedını erkeği yok; değer vereni, vermeyeni var, umursadığın veya umursamadığın var.

ve herkes de hepsini mis gibi yapar.

kimini öyle görürsün iplemezsin, kimini bambaşka görürsün, yanarsın, o seni iplemez.

doğa kanunları. iş basit.

alamadığından (almadığın bile demiyorum, iyimserim hala) fazlasını vermeyeceksin.

son söz de mevlana'dan olsun: "sevgide fedakarlık yolunu bulamayanları asla gönül kapınızdan içeri sokmayın"

yani dostlar, gençler; emojiyle aşk, whatsapp'la iletişim olursa, gerçeği bitlerle ifade edersen, sonra facebook'ta nispet yapmaya, instagram'da halini göstermeye, twitter'da laf çarpmaya; gerçek dersin. foursquare'da check-in yapmak da yıkılmadım ayaktayım paçozluğu olur.

hepinize diyorum: "please, come back to reality!"
  • adam kadına aşık olmasa bile adamın götünü kaldıran olaydır. kendimden biliyorum. hafif de olsa gururum okşanır.
  • hayattaki en güzel duygu değildir. eğer ki bu aşk karşılıklı değilse, ciddi bir vicdan azabı sizi yiyip bitirmeye başlar. yalnızsınızdır ancak yine de yapamazsınız sevmediğiniz biriyle. uzun zamandır kimseyle aşk yaşamasanız da başında yanlış gireceğiniz bir ilişkinin sonunda daha çok acı vereceğini bilecek kadar tecrübelisinizdir.
  • eğer siz de aşıksanız süper, siz aynı duyguları hissetmiyorsanız pek süper olmayan bir olay.
  • kadının tüm dünyası erkeği olacağından erkek için bunaltıcı bir durumdur. zira olay tersine dönünce de aynı şey. ilişkilerde hep biri az sever zaten. iyisi mi bırakın bu işleri. sevmek de sevilmek de insanın üzerinden kamyon geçiren duygular. ve her şey bittiğinde, duygularınız tamamen geçtiğinde insanı ruhsuzlaştıran şeyler. yapmayın etmeyin kurban olayım.
  • adamda tabana kuvvet başka bir kadına koşma arzusu uyandırır.
    şaşmaz yani.
  • bi bitmediniz thamuhaakoyim
  • adamlığınız sadece pipili olmanızdan ibaret değilse hak edilendir.
hesabın var mı? giriş yap