şükela:  tümü | bugün
  • aşk, maşk, sevgi, sex, para vs vs hikaye beyler...

85 yaşında babaannem var, 90 yaşındaki dedemin koluna girip banyoya götürüyor, her tarafını keseleyip köpürtüp yıkıyor.
    ben dahil bunu yapabilecek bir insan evladı tanımıyorum!
    bu aşk, sevgi, fedakarlıktan çok daha öte bir şey, adını koyamıyorum..
    allah herkese (kadın/erkek farketmez) böyle bir eş nasip etsin..
  • eğitimdir.
    her kadın doğurduğu erkeği adam gibi yetiştirirse, ona en iyi şeyi vermiş olur.
  • sevgisini aşkını vermiş kadın hayatını adar size daha ne versin beyler. bundan daha ultra bir şey yok. am götcüler doluşmuş hemen o her yerde var bu bahsettiğim az bulunur en iysidir.
  • zaten kadınlar en iyi şeyleri erkeklere verip tükendiği ve tüketildiği için son derece mutsuz ve dırdırcı varlıklara dönüyor. tüketici erkeler utansın amk!
  • özgüven.

yanlışlıkla yazmadım, güven değil.

biz erkekler, kendimize duyduğumuz güveni kendi imkanlarımızla sağlayabiliyorsak ne ala ama bu konuda problematik bir tipsek ve bir kadın hayatınıza girip bu hissi bize verebiliyorsa, o kadından kalben ayrılabilmemiz pek de mümkün değil.

hayattan ve kendinden umudu kesmiş kopuk bir çok erkeğin, bir kadının gerçek inancı ve desteği sonucu yüz kaplan gücüne sahip oluşuna ve vadakambek yaptığına çokça şahit oldum.

hayatta hep böyle şeyler olsun.
  • sanıyorsam hayat yolculuğunda yanındaki koltuğu size vermesidir en iyisi.
    hem ömür paylaşmanın içinde aşk, tutku, sevgi, sadakat ve dostluk vardır.
  • erkekten aldığını vermek. allah herkesin karşısına kendi gibi insanlar çıkarsın. insanoğlunun yegane mükafatı bu olur.
  • sığınacak bir liman hissi.

sabah uyanıyorsun güneş doğmadan önce. gün içinde birsürü probleme, gürültüye, gereksiz strese maruz kalıyorsun. yaradılış gereği mi bilmiyorum tüm bunlar sanki seni etkilemiyormuş gibi davranmak zorunda kalıyorsun.

eve geliyorsun. bir gülümsemesi o yorgunluğunu alsın, tüm o kötülükler kapının arkasında kalsın istiyorsun. aynı dalgakıran gibi. üşümüşsündür boğazından en sevdiğin çorba geçer elleriyle yaptığı ait hissedersin ona, evine. demir atmak gibi. yorgunluktan devrilirsin koltuğa boynun ağrımasın dizine yatır seni öyle istersin. işte o zaman böyle o limana sığınmış hissedersin. tüm o fırtınadan, çatırdamalardan gelip yeni gün için o gücü kendinde bulursun.

o limanda bilirsin başına bir şey gelmez. rahatça kalabilirsin asla yarı yolda kalmazsın, güvenirsin işte demir attın sonuçta.

işte bu hissiyatı iliklerine kadar işlesin istersin. bunu beklersin. fazlası değil.
  • hayatta yalnız kalmayacağına dair güveni vermesidir.
  • huzurdur.

"huzur veren kadın mı var" diyenleri isyan edenleri görür gibiyim ama varmış gerçekten. birlikte olduğumuz her an huzurla mutlulukla geçti. çook uzun yıllardır birlikteymişiz ama bi süre görüşememişiz gibi. bir insanın sesine kokusuna bakışlarına kalp atışlarına mimiklerine bu kadar kısa zamanda aşina olamazki insan. biz olduk.