şükela:  tümü | bugün
 • nimetten adamdır.

  eski esim bana hep hayatımın bir amacı olsun cok istiyordum, benim amacım seni kurtarıp mutlu etmek, seni cok seviyorum derdi..
  ben abuk sabuk kıskanclıklarımla ilişkimizin icine sıctım. ayrıldık.

  isin aslı simdi kurtarılma ihtiyacım yok. her sey yolunda. ama kahramanım beni terk etti. simdi aglıcam.
 • (bkz: hanımefendiye soğan gönderelim)

  çok acıklı bir olay.
 • fazla kasmaya gerek yok. eğer tecavüz mağduru değilse kadınların çok büyük bir oranla kahramanı ilk erkeğidir. diğerleri ise soğan cücüğü.
 • karşıdaki kadını, kendisini sevmesi için ikna etmeye çalışmaktır.
  bir nevi özgüvensizliktir,kendinde yalnızca kendisi olduğu için sevilecek yan bulamamaktır. sevgiyi koşullandırmak ardından karşıdakinin varlığını garanti altına almaktır.
  çok yüksel ihtimalle çocukluğunda beklediği sevgi ve ilgiyi örneğin "uslu durması" karşılığında fakat,hep bir şeyler karşılığında almıştır.

  ek olarak şu "sana verdiğim emeklere yazıklar olsun" temasından gına geldi.verdiğiniz kararların,yaptığınız tercihlerin sorumluluğunu alamayacaksanız çok basit "yapmayın".

  ayrıca "emek vermek" ve "fedakarlık yapmak" iki ayrı mesele.nedense inatla birbirinin yerine ikame ediliyor.sağlıklı bir yetişkin "fedakarlık" adı altında karşıdaki kadına/erkeğe gereksiz sorumluluk yüklediğini görebilir.kendinizi bu denli kandırmadan önce düşünün lütfen.
  ve sizin için emek vermeyen birine inatla emek verecek kadar gerizekalıysanız,bu da bir tercihtir.yok değilim diyorsanız,karşıdaki de emek vermiştir.
 • yapmayın.

  bir insan kendisi istemediği sürece onu "kurtaramazsınız". kurtarabileceğinizi düşünürseniz bu aslında kendinizi ne kadar büyük gördüğünüz anlamına gelir ve sonunun büyük hayal ve kalp kırıklığı olacağını garanti ediyorum.
 • zor değil bir kadının kahramanı olmak. belli başlı birkaç aşama var o kadar bunun en önemlisi sevmek ama böyle bokunu çıkarıncaya kadar değil; sadakatle, saygıyla, güvenle sevmek. neyi doğru yapıyoruz ki ? kariyer, eğitim, sorumluluk, olgunluk, din ?
  hangi birisini dört dörtlük yapıyoruz ki, elde bir sevmek kalıyor onuda tam yapmalı ya arkadaş bu bu kadar zor değil ki.

  insanlar ayna misali yaşamalı ki neyi yansıtıyorsa onu yaşasın buna rağmen hayatı olması gerektiği gibi gitmeyen vardır o da onun sınavı. serde delikanlı'lık varya ona buna posta koyan, höttürü zöttürü konuşan, yerine göre davranmayan birçok insan var bu hem kadın hemde erkek için geçerli birşey aslına bakarsan. ama ben bugüne kadar hiçbir kadını görmedim ki; güzel davrandığından ya da güzel sevdiğinde seni bırakıp gitsin haa olmadı mı bırakan illa olmuştur ama bir yerde birşeyler sızmıştır, ya konuşması, birine bakması(yemesi), davranması illa olmuştur.

  mesela kahraman olmaksa pelerine gerek yok, saygılı ve sevgili olursan emin ol o sıfat bile sana yetişemez.