şükela:  tümü | bugün
 • şaşırtıcı değildir. asıl şaşırtıcı olan sağlıklı diyen reklama inanıp gerçek olmadığını görünce şaşıran, akabinde dava açıp kazanan insanların olması. ama kafamda bir ampul yanmasını sağladı, deterjanından, bisküvisine bütün ürünlerin takibindeyim artık. reklamda söylenenlerin gerçek olmadığını tespit edip, hepsine bir bir dava açarak paraya para dememeyi düşünüyorum şu anda.

  edit: işe biscolata ile başlamayı düşünüyorum, o kadar yedik biscolata erkeği filan görmedik. tam tersi yediğimiz biscolata'lar dombili olmamıza sebebiyet verip olan adamları da uzaklaştırıyor.
 • ya şimdi bilgi veriyorlar da, böyle muallak olmaz ki ama... tatlı kaşığı mı, yemek kaşığı mı bu konuda da bi açıklama yapsalar ya. :/
  ha ben sarelleciyim bana çok dokunmaz bu haber. lakin sözlükteki nutellaseverleri biraz daha aydınlatması lazım uzmanların.

  eğer 1 tatlı kaşığı nutella 100 kalori ise;
  beyler :(
 • bir tatlı kaşığı (20 gram) nutellanın tam tamına 106 kalori olduğunu ifade eden cümle.
  1 kavanozu (350 gram) 1855 kaloriye tekabül eder.
 • sevgilinin göğüs ucundan nutella yerken dikkatli olunması gerektiğini hatırlatan bilgi. (bkz: kontrolsüz güç güç değildir)
 • yakmak için koşu bandında yaklaşık 1,5 km koşmyı gerektirendir. vay anasını sayın seyirciler. şap diye yutuyorsunuz ama eritmek için şıpır şıpır terlemek gerekiyor. interesting!
 • bir tatlı kaşığı nutella'da 11gr karbonhidrat olmasından ve nutella'nın glisemik indeksinin de 55 olmasından daha önemsiz bir bilgi.
 • üç kaşık nutella yiyince uyku bastırmasının açıklaması da bu verilerde bir yerde olmalıydı diye düşündürten sadece kalori yanlı taraflı haber.
  (bkz: şeker yüklemesi)
 • insanların neden bu kadar şaşırdığına anlam veremediğim olaydır.

  lan zaten kavanozun arkasını çevirdiğinizde 100 gramındaki kalori miktarı yazıyor. şimdi tam hatırlamıyorum, evde de yok ama 550 ile 600 kalori arası bir şey var bu nutella denen yiyeceğin 100 gramında.

  hadi 100 gramında 550 kalori var diye hesaplayalım, bu durumda yalnız ve yalnızca 18 gram yemeniz nutella'dan 100 kalori almanıza neden olacaktır.

  hayır daha da ilginci bunun bu kadar olay olması. zaten çikolata dediğimiz yiyecekte de kalori miktarları hep bu şekilde. 40 gramlık çikolatalar (eti olur, ülker olur, nestle olur) zaten 180-200 kalori arasında genellikle.

  neden şaşırıyorsunuz bu kadar? ne yediğinizi mi bilmiyorsunuz arkadaşlar?
 • hemen nutella aldıran haber. benim gibi kilo alma özürlü biri için bir nimetmiş demek ki. ne uğraşıyoruz pekmezle falan. bi kaşık pekmez içiyorsun on bardak su içirtiyor adama. iştah falan kalmıyor sonra. yemek borusundan mideye inene kadar 1 saat geçiyor. en iyisi nutellaymış.