şükela:  tümü | bugün
  • ağzını yaya yaya konuşan yeni gelin tribi. hayır anlamıyorum ben bu yeni gelinleri. eskidikten sonra hepsi kendi kendine "ne kadar gerizekalıymışım ne yapçam o kadar koltuk takımını", "bu vitrini gene haybeye aldık", "7 senedir boşuna yer kaplıyo şu komidin" gibi laflar ediyorlar da evlenirken akılları nerde oluyor çok merak ediyorum.

-hayatım ne gerek var beş kapılı gardolaba?
    -bi kere evleniyorum taam mı?

bir de şöyle bir şey var;
    (bkz: insan hayatında bir kere evleniyor)
  • (bkz: bridezilla)
  • yeterince sarf edilirse kisinin 2. veya 3. yu de gormesini saglayacak cumle
  • (bkz: gelin gücü)
  • bu zamanda pek geçerli olmayan söylem. benim etrafımdaki çoğu insan 2.'yi gördü. hepsi de "ilkinde o kadar seramoni yapmayaydık keşke" diyerek 2.yi çok daha sade yaptılar. bunları örnek alan bekarlarda artık "belli mi olur, kısmet" diyerek çok daha sade düğün-nikah törenleri yapmaya başladılar. böyle böyle bu evlilik tantanaları ilerleyen günlerde azalacaktır diye düşünüyorum.
  • hayatı boyunca hiç kullanmayacağı ve mutfaktaki dolapların üstünde kutularıyla beraber yerini alacak olan küçük ev aletleri ile evini dolduracak kadının ayak sesleridir.
  • sık sık duyuluyorsa koşarak uzaklaşılması gerekendir. bunlar sonrasında bu çocuk bir kere doğuyor, kardeşim bir kere evleniyor diye uzar gider. siz de hep bu bir kerelere para yetiştirmek için ömrünüzü harcar durursunuz..
  • diyerek, kendini o süslü püslü beyazlı düğün pastası kıvamında bir elbisenin içine sokan müstakbel gelin tribidir. dayatılmış, güzel olduğu düşündürülmüş, ne kadar çok para harcanırsa o kadar güzel olacağını zanneden, küçükken bol bol prenses masalları okumuş, ancak sadece kabarık elbise ve beyaz atlı prens kısımlarını anlayabilmiş kızlarımızdır bunlar. bazen de aileler dolayısıyla büyür işler. ama olsun, tamam haklısınız, neticede bir kere evleniyosunuz tamam mııııııııı*
  • -hayatım ne gerek var chambord şatosunu almaya?
    -bi kere evleniyorum taam mı?
  • türk kızı tribi. başka ülkelerde yaşandıgini pek sanmiyorum kız farkindadir dunyada evlenen ilk kisinin kendisi olmadiginin. türkler bir kez evleniyoruz diye bir düğün yapiyorlar sanirsin queen elizabeth. neyse bu da tartisilmasi gereken ayri bir konu.