şükela:  tümü | bugün
 • ifrit oluyorum

  sabah 9 akşam 5-6 demiyolar mı hani
  ya ne yapacaktın ? gün boyu aylak aylak kendi ufak kapasitenle daha yaşanılabilir dünya teorileri mi üretecektin ?
  ya da orda burada sürtecek miydin

  sabah 6 da çıkıyorum evden akşam 10 da giriyorum , üstelik işyerim 15 dk uzaklıkta.
  son 4 aydır güneşi 1 kere görebildim gökyüzünün mavi olduğunu 2 kere görebildim.
  çalışmak mı diyorsunuz 9-6 ya
  hobi olarak seve seve yapabilirim onu
  üstelik sürekli aktif ve uyanık olmanız gerekiyor . günde 12 saatten fazla ..
  mızmızlanmayı kesin..

  not = kesinlikle bana bakıp şükredin gibi bir çıkarımda bulunun diye yazmadım bunları. aşağıda arkadaşın biri s*ktr git kendine 9-5 iş bul demiş. bulmama gerek yok uluslararası bir firmada türkiyenin güzel bir şehrinde belki o arkadaşın hayal edemeyeceği maaşa iş kendisi arayıp beni buldu.

  burdaki konu 9-5ya da 6 çalışmanın gayet doğal ve insan yapısına gayet uygun olduğunu savunmam. ülkenin yüzde 60 ı çalışmıyor. gençlerin yarısı iş bile bulamıyorken hele ki sevdiğiniz bir işteyseniz bunu şikayet edilecek yanı yok sabah bir zahmet kalkın işe gidin.

  bunun dışında o küfreden arkadaş dışarıda karşıma çıkarsa eğer dilini g*tüne sokarım ama işte burası ekşi sözlük sonuçta, artistliğini yapıp ezikliğini internet üzerinden giderir.

  bazen daha iyi ücret için yapmak zorunda kalırsınız gurbete gidersiniz. olayları bilmeden yargılamayın.
 • pornoculuktur.

  (bkz: xx çalışmak)
 • bir kere de ciddi olun be . espri yapacam diye şebeklik yapmanın anlamı yok abicim
 • kendisine bakılıp, "beterin beteri vardır, en iyisi biz şikayet etmeylim" denilmesini isteyen z'atın beyanı. sabah 6'da çıkıp, gece 10'da giriyormuş. çalışma amk, ya da siktir git git kendine 9-5 bir iş bul.

  "niye çlışıyoruz", "hayata bilmem kaç saat çalışmak için mi geldik" diye sorgulama yerine, kendi haline acınmasını istiyor lavuğa bak. sorgulamaya çalışanı da eziyor.

  not: 10:00-19:00 çalışan biri
 • (bkz: ya ne olacağıdı)
  çalışma saatleri değil de, emeğinin karşılığını alamadığı bir ülkede yaşıyor olmak koyuyor insana.
 • bu duruma olan isyanımdan ötürü kendi işimi kurmaya ciddi bir adım attığım durum. bugün yarın geliyor ineklerim. köye dönün millet eğer köyünüz ve imkanınız varsa.
  2015 haziranda askerden gelip yaz dönemi boyunca köyümde kaldım. haziran kasım arası. üç erkek kardeşiz. o kadar çok çalıştık ki anlatamam. ama hayatımda bu kadar keyifli bir yaz geçirmemiştim. ailemle o kadar “kaliteli” bir zaman geçirdim ki...
  en son 2005’te kaldım ailemle. sonra üniversite iş güç derken bir hafta bile kalamamıştım ailemle. özellikle de kardeşlerimle.
  ve gerçekten de sağlıklı yaşadım. kilo verdim ciddi anlamda.
  sabah kalk, ineklere bak, besihaneden gelirken kahvaltılık bişeyler topla bahçeden, domates biber salatalık vs.
  kahvaltını yap ailecek, git sonra tarlana, yonca mı sulayacaksın, ay çiçeği mi sulayacaksın hangisi sıradaysa onu yap. bazen öyle sıkışıyor ki yetişmek için koşturuyorsun kardeşlerinle. bazen de işler hafifler, boş olursun, alırsın yanına (bkz: çal şarabı)nı ya da iki üç biranı ve oltanı. gidersin menderes nehrinin kenarına tutarsın balığını...

  yaşlanmıyorsun moruk, yaşıyorsun.
  ömür dediğin ortalama 70 yıl.
  70 yılın kaç yılını kendimize ayırıyoruz.
  70 yılın kaç yılını yaşıyoruz.

  köyüme tamamen dönüp arındığımda tekrar buraları doldururum...
 • çalışmayınca da bir sikim olmuyor, çalışınca da. ikisini de denedik test ettik. o yüzden mıymıntı insanlar gibi en çok ben acı çekiyorum mk triplerine gerek yok. normal şeyler bunlar.
 • sabah 9 ne lan!
  ceo'musunuz oğlum siz.