şükela:  tümü | bugün
 • kimi aileler çok istemelerine ragmen ana baba olamıyor, kimisi tercih etmiyor. yapmazsın olur biter.
 • peçeteden kendi imkanları ile doğmuş birinin düşüncesi.
 • köpek gibi çoğalmayı bi halt zanneden beyinsizlerin anlayamayacağı durum.doğur doğur sokağa bırak , döv döv arsız yap, bir sosyopata çevir sonra da eserinle övün.
 • çoğu zaman sadece kendinin değil çocuğun hayatını da harap etmektir. yetişkinler için bile yaşaması çok zor olan bu hayata kaygısızca bir insan daha bırakmak. ürkütücü.
 • seni kim yaptı peki ?
 • ergen mi yoksa beyni mi gelişmemiş bilmiyorum bunu yazanın. kendisi nasıl dünyaya geldi belli değil. yarın adım atacak dermanin kalmayınca tabi paran varsa huzur evinde bakıcının tokadiyla ağlarsın. paran yoksa zaten bi çöplükte geberirsin. hayat çok güzel olacak. he he...
 • ddaha güzel birşey var mı diye bi sorguladım hayatımı. ne iki üniversite, ne aldığım maaş, ne gittiğim içtiğim yediğim şeyler, ne gezdiğim ülkeler, ne hayatıma giren adamlar.. hiçbiri yerini tutmadı be ya! hepsi onlarla güzel.

  sabah gözünü açınca gözüne bakan bir çift çipil çipil göz, sarılmaya çalışan minnak eller..onun bir pırtından mutlu oluyorum ben yahu, ay ne sağlıklı çocuğum var diye..yemişim dünyasını. benim dünyam onlar.
 • esiyle cocuk yapmama karari almis 10 yillik evli bir yetiskin olarak yaziyorum.
  biz bu sorumlulugu almak istemedik. cunku olayin sadece uykusuz geceler, bebek gazi cikartmaktan cok daha komplike oldugunu farkettik. iyi bir birey, kendisine ve cevresine faydali, duyarli, iyi ahlak sahibi saglikli, iyi egitimli ve en onemlisi mutlu ve huzurlu bir insan yetistirip topluma kazandirmanin ne kadar zor oldugunu farkettik.
  iklim degisikliginin ciddi sorunlar yaratmaya basladigi, dogal kaynaklarin hizla azaldigi, savaslarin durmadigi, insanlarin metalarla mutlu olmaya calistigi, huzursuz sevimsiz bir dunyada cocuk yetistirmek bize zor geldi. biz de yeni bir can dunyaya getirmek yerine varolan canlarin hayatina dokunmanin guzelligine odaklandik elimizden geldigince.
  toplum baskisiyla, mantigini degil hormonlarini dinleyerek dunyaya getirilen cocuklarin mutsuz ebeveynleri olup mutsuz evlatlar yetistirmektense, cocuk istemeyen insanlarin ozgur birakilmasini sonuna kadar savunuyorum. etrafim bir suru pisman ebeveyn dolu. ozellikle sosyal medya, habire anneligin zorlugundan dem vuran kadinlarla dolu. bu kadar cok sizlanmanin baska bir anlami olamaz. kendine saygin yoksa o cocuga saygin olsun, cocugunu yuk gibi gordugunu yedi cihana haykirma bari. alkolu fazla kacirip "ebeveyn olmak icin dogru insan degildim, bi anlik gaza gelmeyle cocuk yaptik, bilincli hareket etmek lazimmis ama olan oldu" diyen insanlar gordu bu gozler.