şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başıma yemeni geçirip, birer birer tüm kadın programlarına gideceğim ve mikrofonu elime alıp ona buna saldıracağım. benimle tartışan diğer izleyicileri ise bu sözle safdışı etmeyi düşünüyorum.
  anne kutsaldır anne ye laf edilemez bir kere herşeyden önce. ben bir manyak olabilirim ama, o ikinci planda çünkü bir kere herşeyden önce gelir annelik ah annelik ne kutsaldır.
  daha güzel tartışmayı piç etme yöntemi yok. çünkü bir kere herşeyden önce geliyor, iki ben bir anneyiimm.

  ve son sözüm milf hunterlara;

  -bir kere her şeyden önce ben bir anneeyiiimmm.
 • esra ceyhan, gülben ergen, hülya avşar..

  bu sözü kullanmaya o kadar elverişli zeminlerdir ki..
  hemzemin..
 • bunu diyen anne, her şeyden önce bir insandır.
 • gerçek annelerin ağzından bugüne kadar bir kere bile duymadığım laftoroş.nerde bacağını açan, yanlışlıkla askısı kopup memesi görünen ve tüm bunlara müteakip albüm çıkartan bir kadın varsa o söyledi bunları bana.

  annem bağırırken "sus ben senin annenim!" demişliği vardır ama demeç verir gibi anneliğini beyan etmemiştir.ki kendisi 2 çocuk sahibi bir kadındır ve herşeyde önce bir annedir!
 • bi kere bunu diyen ajitasyoncuları, külliyen anneler tepsin. vıyvıyvıy öff.
 • alternatif temizlik ürünleri reklam repliği.
  anne alman bilim adamlarının geliştirdigi deterjanlarla silinmiş fayans zeminden elmayı alır ve bir ısırık atar, bu sırada kameraman çıplak zeminde emekleyen dizleri üşümüş velete bakış atar.çünkü;
  -bir kere her şeyden önce ben bir anneyim. -sağ alt köşede marka amblemi-
 • (bkz: sibel can)
 • annelik gibi dünyanın en özel sıfatlarından birini silah olarak kullanmaya çalışan, karşısındakilere "lanet olsun dostum, bu sefer çetin cevize çarptık. bu bir anne!!!1" dedirtmeyi (!) hedefleyen insanların söyleyebileceği bir söz.

  ne yani, sen annesin diye en doğru kararları vericeksin, yaptıkların sorgulanmayacak, saygıda kusur edilmeyecek, kul köle olunacak. ulan o sıfatı bunlar için kullanıyorsan sen zaten anne değil, tırtın önde gidenisin.

  tüm bunları örnek alırsak tansu çiller de anne. 5 nisan paketlerini açıklarken deseydi ya "ebeniz sikilecek ama herşeyden önce ben bir anneyim". kabul eder miydik hemen? "ohh senin canın sağolsun be, herşeyden önce annesin sen" mi derdik? peeh.
 • dönem dönem kullandığım sözcük öbeği. en az iki haftada bitecek bir işi, iki günde teslim edersin sen diyen işverenlere söylemek zorunda kalıyorum kimi zaman. dünyanın kendi varlıkları ve sahip oldukları işleri üzerinden döndüğünü sana bazı andavallar var. dil mecbur, söylüyoruz bazen.