• (bkz: islamcı faşist)

edit: kendisi islamcı faşist olmadığı iddiasında. yazdığı bir girinin kopyası ve linki aşağıdadır. okuyanlar karar versin...

--- alıntı ---

yerli kâfirler kudurmuş yine. yerli münâfıklar acaba ne diyor, çok merak ediyorum. evet, hayatta en büyük nimet, şeref îmândır, yani islam olmak, müslüman olmaktır. îmândan sonra da en büyük hakikat namaz kılmaktır. bütün âlim ve ârifler böyle der. bunu gavurlar bile kabul etmiştir lakin işlerine gelmez. gavurlar müslümanlardan korkmalıdır. şimdiki gavurlar müslümanlara kafa tutuyorsa, demek ki bizim müslümanlığımız eksik yahut münafıız! bu kadar basit!

gavurda akıl olsa, müslüman olurdu. biliyorsunuz, hayvanlarda akıl yoktur, içgüdü vardır. aklı olmayan gavurlar islâmı kabul etmediği için doğal olarak hayvan gibi oluyorlar. sûreta insan lakin sireten hayvan. belki hayvandan da aşağı.

şimdi, namaz kıldığı hâlde namazından gâfil olanlar var. sadece namaz değil tabii, verdiği zekattan, gittiği hacdan, tuttuğu oruçtan ve söylediği kelime-i şahadetten hayır göremeyenler var. yani bunları yerine getirdiği bunların hakikatini yaşamayanlar, gösteriş yapanlar. özü sözüne uymayanlar. milleti sömürenler. işte bunlar, hayvandan da aşağılıktır.

namaz kılmayan bir müslüman, farziyetine inanıyorsa ve ben tembelim, günahkar olduğumun farkındayım diyorsa büyük günahkar olur ama islamdan çıkmaz. günahkardır ama yine müslümandır, tevbe etmesi farzdır. lakin namaz kıldığı halde, namazını ikame edemeyen, imansız namaz kılanlar, o günahkar müslümandan daha aşağılıktır. yani münafıkların sözde ihlaslı gibi görüken hareketlerine kanmayın. hazret-i ömer'in buna dair çok güzel bir misali vardır. yolculuk, komşuluk ve ticaretiyle anlaşılır bir insanın salih bir müslüman olup olmadığı. namaz ve oruç gibi farzlarla değil. elbette bir müslüman namaz, oruç vesaire ibadetleri yapmalı lakin bunlardan gafilse ve bunların hayrını göremiyorsa, ha bir kuru emektir yaptıkları! bu inceliği anlayamayanlar islamı anlayamamışlardır.

işte siz ne kadar kuvvetli kâfirseniz, biz de o kadar kuvvetli müslümanız!

benim namazıma, orucuma (ve sair farz ibadetlerime) çatan kâfir ve münafıklardan korkan hayvan oğlu hayvandır. hayvandan korkulmaz. hepinize meydan okuyorum, evet, adam doğru söylemiş, hatta az bile demiş. hayvandan aşağılıksınız.

ek bilgi: adam söylediklerinden çark etmiş. vay be. niye çark ediyorsun ki? namaz kılmayanlar, hayvandan aşağılıktır demekten niye korkuyorsunuz da bu kâfirlere ve münafıklara prim veriyorsunuz. kâfirler küfürlerinde ne kadar aşağılıksa, biz de imanımızda o kadar yüksek seviyedeyiz! türklük (yani müslümanlık) insan olmaktır. türk (müslüman diyorum, türk-islamcı değiliz biz, ülkücü de değiliz, sadece ve sadece türküz ve takvamızı öne çıkarıyoruz, bunu şerefi olmayanlar anlayamaz...) olmayan, hayvandan aşağıdır! üç beş tane korkak kâfirin hakkından elbette bir gün gelinir. islâmın şaha kalkacağı zamanlar da gelecek. o zaman işte panama'ya mı, madagaskar'a mı, türklerin (!) anavatanı (!) olan topraklara mı siktirolup gidersiniz, o zaman düşünürüz nereye sürüleceğiniz. bu cennet vatanda size nefes almak yok. neden? çünkü türk askerini nöbet tutarken şehit eden sizsiniz! size zerre kadar merhamet etmek, merhameti ve insanlık şerefine dair tüm fiili ve uhrevi hakikatleri ayaklar altına almak demektirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!

--- alıntı ---

(bkz: #61125600)

düzelti: "spoiler" yerine "alıntı" yazıldı.
  • büyük bir ihdimal akli melekelerini külliyen yidirmiş serd ünsüz tüşmanı islamcı.
  • hah işte gerçek islam bu!

her ne kadar uzun uzun kussa da kısa bir cevaptan fazlasını hak etmiyor.

zavallı yaratık. tüm savunman ve argümanların eleştirilerimizin haklılığın teyidi niteliğinde. buna devam et. iyi bir örneklemsin.
  • nickaltı girmek adetim değildir ama dayanamadım. hayrettin'in sayfasındaki utanç verici yorumlar başlığında müslüman olmayanları tehdit etmiş, onlara hakaret etmiş yazar. profilini incelediğinizde zaten kimlerden nasıl etkilendiği ortaya çıkıyor. bahsettiğim entry: (bkz: #61316037)

necip fazıl kısakürek denen zatın nasıl en koyusundan faşist, nasıl insanlık ve medeniyet düşmanı olduğunu ideolocya örgüsü'nü okuyan herkes bilir, bu yazarımız da işte böyle bir üstadın peşinden gitmekte, dersini iyi çalışmış. şimdi böyle insanlarda akıl/mantık namına herhangi bir şey olmadığı için tartışmak manasız. böyle insanların medeni bir hayatta yerleri yok aslında ama ne yapacaksın, varlar bir kere. ama kimin neye nasıl baktığını bilmek önemli, dost-düşman tanıyalım. entriyi de kopyala yapıştır yapalım da belki silinir filan:

--- spoiler ---

ben oruç tutunca, namaz kılınca yobaz olacağım; bu veya başka bir herif [burada bir köşeli ara parantez gireyim; alayınız bir haşlayayım, sözüm meclisten içeri yahut dışarı, fark etmez, hepinizi tehdit ediyorum; böylelerine maalesef insan diyemeyeceğim, çünkü insan, müslümandır. sureten herkes insan ama sireten maalesef hayvandan aşağı. gavurlar bana çomar diyecek, islamınızı sikeyim diyecek, ben de susacağım öyle mi? yok öyle yağma! sen sövünce özgürsün, ben oruca, namaza karışınca yobaz. lan kafirler, sokarım sizin zihniyetinize ha! hançerle, sustalıyla, kasaturayla keserim sizi, siz hiç korkmamışsınız anlaşılan, size müslümanın kim olduğunu öğretirim, ayağınızı denk alın. müslümanlar henüz ölmedi... şeref haysiyet yoksunu kafir ve münafıklardan mı korkacağım ulan, siz kimsiniz lan adi yaratıklar, şerefsizler! sustuk sustuk sustuk, yeter ulan, bu ülke müslüman bir ülke. gavursanız da adam gibi gavur olun, müslümanlar sizin seküler hayatınıza karışmıyor ama biz imanımızın gereğini yapınca hemen saldırıyorsunuz bize. yobaz olan sizken biz yobaz durumuna düşüyoruz. siktirtmeyin tahtanızı, aziz mübarek gün günaha girdim, burama geldi artık, yeter, defolun bu ülkenin namuslu, dürüst müslümanlarının itikadını bozmaya hakkınız yok! yeter! defolun gidin amerikaya, madagaskara, italyaya, burada yaşamak size caiz değil, kirletiyorsunuz aziz şehidlerimizin toprağını!] müslüman olmayanlar müslüman insanlarının büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkede, hem de ramazan ayında türk milletine söver gibi keyif çatacak. yok öyle yağma! gavursan zaten lafımız yok ama gavur olsan bile açıktan oruç yiyemezsin. atatürk'ün zamanında niçin iskilipli atıf'ı sallandırıldı? bu topraklarda gavurun hüküm sürmesi için iskilipli gibi adamların yokedilmesi gerekiyordu. bunun için önce birinci meclisi, tamamen islami bir hayata dair hükümler alan, misak-ı milli'nin asıl sınırlarını savunan yiğit adamları feshettiler, katlettiler vesaire... siz bizim masum vekillerimizi ve alimlerimizi katledince gavur olmuyorsunuz, üstüne haklı oluyorsunuz; biz sizi tehdit edince suçluyuz öyle mi? göreceğiz elbet bir gün. bu topraklarda islam hakim olunca, islam rolü yapan münafıklarla birlikte siktirolup gideceksiniz papua yeni gine adalarına, tamam mı lan, def olup gideceksiniz! ramazanda açıktan oruç yiyenin katli vaciptir hükmünden korktunuz, astınız tabii. merak etmeyin, elbet bir gün biz de sizin gibi mürted ve münafıkları asacağız! elbette bu ihanetin bir karşılığı var! ramazanda açıktan oruç yiyemezsin. ister müslim ol, ister gavur. yiyemezsin. bu, gayretullaha dokunur. bunu açıktan yaparsan, insanlar tahrik olur. evvela uyarılırsın, eğer uyarılmana rağmen aynı şerefsizliğe devam ediyorsan cezanı bulursun. tabii bunlar eskidendi fakat elbet bir gün bu topraklarda islam cârî olacak! şimdi ses çıkaramıyorsak, bilin ki korktuğumuzdan değil. size acıdığımız için, islamın güzelliğini bilemeyecek kadar şuursuzsunuz ama bize sövene, bize hakaret edene, elbette misliyle karşılık vereceğiz. biz koyun değiliz! allahın emrini bile bile çiğneyenin hak ettiği şey neyse o hüküm verilir. günümüzde o kadar çok mürted var ki, müslüman gavurdan seçilmiyor. bu siyasi ortamda kimseye bir şey diyemiyorsun ama biz islam neyse onu söyleyeceğiz. bir insan gavur olabilir ama gavurluğun da dereceleri var yahu. bu kadar rezillik olmaz be! bu kadar da alçalamaz insan! asabiyyet-i diniyyemize, gayret-i diniyyemize dokunmayın, yoksa bunun ceremesini hepimiz çekeriz, allah sizinle birlikte bizleri de helak eder. akıllı olun. ramazandan sonra ne bok yerseniz yeyin. zaten yiyorsunuz da, ramazandan sonra daha çok yeyin, tamam mı? bunun ışıdla mışıd kafasıyla alakası yok. ışıdın allah belasını versin, onlar kafasına göre iş yapıyor. islam devleti olsa, gayrimüslimlerin de elbette hakkı var fakat hadlerini bildikleri ölçüde. biliyorsunuz, fatih sultan mehmed haksız yere bir kafir mimarın yaptığı yapıyı yıktı diye eli gidecekti şeriat mahkemesinde. işte islam, adalette kafiri bile haklı çıkaracak kadar selamet sahibidir ama bunu maalesef anlayacak seviyede değilsiniz. çukurdasınız çukurda! ben de günahkar biriyim, gizli gizli günahlarım var fakat buna rağmen umudum var ve islamın şerefini çiğnetmem, elhamdilillah! islam çocuk oyuncağı değil arkadaş. tutmuyorsan, tutamıyorsan, gizliden yiyeceksin. eşşek bile yapmaz bunu be! müslümansan da saygı duyacaksın bize, müslüman değilsen de. bakmayın siz osmanlı zamanında, bizim topraklarımızda yaşayan gavurların bize ramazanda saygı gösterdiklerine. korktukları için böyleydiler. yani saygı, korkularından geliyordu. sıkıyorsa açıktan yesinler, bak ne oluyordu. türk milleti bu korkuyu verdiği için estergon kalesinden mi artık yoksa başka bir kaleden mi, artık türkler gelmiyor diye seslendi orada nöbet tutan asker. türk, budur! türk, müslümandır. müslüman olmayanlar türklerden korkmayacaksa, biz niye müslüman olduk. müslüman olan üstündür! kâfir olan necistir. kâfirlerle elbette güzel bir üslupla mücadele edeceksin fakat islamın şerefini de zedeletmeden. eğer kâfir, anlayışsızlığında, kâfirliğinde ileri gidiyorsa, yapacağın tek şey (bu yüzyılda) kalbinle buğz etmektir. çünkü türkiyede ve dünyanın hiçbir yerinde bir islam devleti yok. şer'i bir kanun yok. osmanlı zamanında bile tam manasıyla bir şeriat yoktu. yani birileri bana saygı duymasın. ben de onlara saygı duymuyorum. bir insan eğer birilerine saygı duyuyorsa, ya ondan menfaati vardır, ya da gizliden gizliye münafıklık derdindedir. ben, hiçbir zamana gavurlara saygı duymayacağım. gavurlar benden korksun! sizden korkan da gavur olsun! sizin gibi ermenilere dua edenlerden değiliz biz. ermenilerle iftar yapanlardan da... vesselâm!
    --- spoiler ---
  • d harfi t harfinden kolay söylenir, doğru, ama belirli şartlar dahilinde. mesela "ramazan-ı şerifte" derken "şerifte" mi demek daha kolay "şerifde" mi? hadi bakalım. orada bir sert sessiz var "f", e sert sessizin yanına yumuşak sessiz gider mi? gitmez. ya da "şafakda" demeye çalışın, zorlanıyorsunuz değil mi? çünkü oradaki "k" sert sessiz. hayır saçma sapan tanzimat muhabbeti yapıp koca dilin yapısını es geçiyorsunuz, arapça mı bu dil? hayır bu bir kimlik meselesi, basit bir yanlış değil, onun farkındayım. "mahsustur" yazmak ile "mahsusdur" yazmak arasındaki fark burada t ile d arasında değil, türklük ile yazarın deyimiyle gavurluk arasındaki fark. fakat yazarın her şeyi gibi koyu cehaletten kaynaklanıyor ama.

bunun yanında kafirlerin kesip biçmeyi isteyen, "karı"ların dövülebileceğini açık açık yazan, "islam devleti ah bir gelsin, siz şimdi böyle rahat rahat konuşabiliyorsunuz ama o zaman görürsünüz." diye tehditler savuran birinin zihniyeti acaba ibda-c'den yahut herhangi bir şeriat kolundan ne kadar farklı olabilir? koyu bir medeniyet düşmanlığı işte, başka bir şey değil.

islam düşmanlığı yapmak için masonlardan para alıyor olmasam hiç uğraşmazdım ama böyle yazarlarla ama ne yapalım, bizim de geçim kaynağımız bu. herkes görevini hakkıyla yapmalı.
  • müslüman kibrinin ve şovenizminin (bkz: islam şovenizmi) mükemmel bir örneğini sergileyen delikanlı sözlük yazarı.

önce:

--- #61316037 ---

hançerle, sustalıyla, kasaturayla keserim sizi, siz hiç korkmamışsınız anlaşılan, size müslümanın kim olduğunu öğretirim, ayağınızı denk alın.

--- #61316037 ---

sonra:

--- #61345860 ---

ben şahsınızı değil, zihniyetini tehdit ediyorum.

--- #61345860 ---

zihniyetin hançerle, sustalıyla veyahut kasaturayla nasıl kesilebileceğini izah etmesini bekliyorum.
  • bir yazar birimi.

dil hakkında daha fazla konuşmayacağım, çünkü belli ki bilime düşmansın. fakat şunu söyleyeyim, türklük zerre umrumda olan bir şey değil. türkçe de ortak bir değişim aracı, ne şekilde evrildiği çoğu kişinin de pek umrunda değil, yeter ki anlaşabilelim. amacı o çünkü. büyütmeye gerek yok.

"kadınları dövebilirsiniz."in ve katı ataerkilliğin sonuçları "senin kadınları nasıl dövmeliyiz" diye kafa yormandan daha önemli. bak yazarken daha iyi fark ettim, ne kadar tiksinç bir şey ya bu.

" müslümanların öldürülmeyi hak ettiğini düşünerek islam dışındaki tüm öğretileri insancıl görür, sonra da katliamları meşru sayarsınız."

[citation needed]

"bu dünyada eğer birileri bir şeyleri hak ediyorsa, hak ettiği içindir." şimdi sizin aklınızda iki soru var. totoloji nedir, neden yapılır?

o zaman biz de bir şiirle kapatalım:

söyle nasıl bu medeniyeti boğar,
    islamcılık dediğin tek dişi kalmış canavar?
  • hakaret ve küfür içermeyen eleştirilere hakaret, küfür ve tehditle karşılık vermeye devam eden er kişi.

kişisel buhranları şiddetle artarak devam ediyor. bu tiplerin toplum için neden büyük bir hastalık teşkil ettiğinin ve yeni nesillerin bunlarla temasının neden engellenmesi gerektiğinin izahıdır bu: kendi kişisel çatışmalarını topluma yansıtarak rahatlamaya çalışıyorlar. tüm diktatörler gibi. toplumsal ahlakı fesada uğratacak bir tutum bu.

bu psikoloji adeta bir virüs gibi yeni nesilleri sarıyor. çünkü ergenlerin âsiliğinin bir timsali olarak "güç" olgusuyla kavgalı gibi görünüyorlar, ancak öfkelerinin sebebi aslında "güç"le kavgalı olmak değil. gerek bireysel ve gerekse aidiyetini hissettikleri kitle bağlamında güce sahip olamamanın verdiği ezikliktir öfkelerinin sebebi.

böylesi tipler "güç"ün kendisine karşı değiller. bütün bu hınç ve hücumlarına rağmen gücün kendi kontrollerinde olmamasıdır onları rahatsız eden. güce sahip olduklarında nelerin yaşanacağı zaten ortadoğu'da malumdur.

benim kendisine ışid'i tavsiye etme sebebim onu ışid'çi olarak nitelemek için değildi. sahip olduğu bu psikolojiyle evrilebileceği son nokta ışid'dir. gidip kendi gerçeklerini orada yaşayabilir.

tıpkı iran gibi, ihvan-ı müslimin gibi islam adına hareket edip yola çıkan hareket ve devletlerin büyük çoğunluğu, asıl amaçladıkları noktadan fersah fersah uzaklar. işin kötüsü geri de dönemiyorlar. çünkü güce sahip oldukça o gücü demokrasilerdeki gibi dengeleyecek, hizaya getirecek ve kontrol edecek entelektüel, toplumsal ve tarihi birikime sahip değiller.

kendisinin kişisel hikayesi de islamcıların yaşadığı bu trajediden geçiyor. ömrü hayatında bir baltaya sahip olamayıp içinde debelendiği kavramlar dünyasıyla daha ahlaklı, daha adil, daha özgür, daha medeni bir dünyayı idealize ediyor. ancak bir mucize olsa ve sahip olduğu bu kafayla pratikte ulaşabileceği son noktayı kendisine gösterseler, muhtemelen istavroz çıkarır.

bir kavga anında sürekli geçmişe atıf yapıp "falancayı benzettiğim gibi seni de benzetirim" mottosu, ergen psikolojisinde bir kaçış sendromudur: özel mesajı kapatıp hakkında yazılanların silinmesi için moderatörlere yalvaracak kadar eleştiriden korkan ancak hiç tanımadığı anonim birini garba süreceğini iddia edecek kadar da kendine güvenen..

kendisinin yapabileceği tek şey bir öncekinden daha fazla bağırmaktır. daha fazla tehdit, daha fazla cebr, daha fazla tahakküm, daha fazla hücumat. ona göre kendi tavrı normal ama başkaları anormal. hakkında iddia edilenleri ele alıp çürütmek adına hiçbir çaba yok. çünkü zihni bedenine hükmetmiyor. damarında dolaşan kan hükmediyor bedenine.

yaşı geçkin olduğu halde bu derece kontrolsüz davranışlar sergileyen insanlara toplum literatüründe "ergen" denir. ergenlik biyolojik olarak geçici ancak psikolojik olarak tortu bırakan bir olgudur.

kendisine tavsiyem bu tortulardan kurtulması ve mümkünse evlenip çocuk sahibi olması. aksi halde zihnini saran bu zehirden başka türlü kurtulamaz.
  • (bkz: tutmayın küçük enişteyi)

hayır ben hayatımda "mahsusdur" diye okuyan kimseye de rastlamadım, "tur"dur o. ünsüz benzeşmesi hiç yoktan (yokdan değil dikkat ettiysen) ortaya çıkmış bir şey değil, dilbilimde yeri var illa. "türklük" iddiası uğruna saçma sapan, ortada olmayan şeyler uyduruyorsunuz. velev ki bir zamanlar öyleydi; yahu dil bu evrilir, değişir. dil sabit bir şey değil, kelimeler girer çıkar, kelimeler, yazım kuralları değişir vs.

bu arada zihniyet büyük doğu'dan farklı değil her ne kadar aksi iddia edilse de. bunu tarafsız gözden inceleyen herkes görür.
  • umarım etrafında kız çocukları yoktur, veya ileride kızı olmaz.
hesabın var mı? giriş yap