şükela:  tümü | bugün
  • günümüz türkiye'sine yakışmayan bir insan.

devletimiz opera binası yapsın dursun bunlar operaya gitmiyorlar.

"anca tencere tava allahuekber wohooooooo"
  • (bkz: opera ne lan)
  • akm'yi yıkıp yerine opera binası yapacaktır.
  • opera ve opera binası yapma aşkına anlam veremediğim kişicandır. bu ne opera binası yapma aşkı böyle. daha bu hafta henüz mahvedemediğiniz son sanatçı organizaysonlarını yok etmek için eylemdeydiniz. hayır diyelim yaptınız binayı kimlere oynatacaksınız o operayı merak ettim.

(bkz: bir tenor olarak yiğit bulut)
  • tam bir köylüdür. tamamı akp'ye oy verir. sözlüğün bu frankofon havasına hiç uymamaktadırlar.
  • tiyatro için senaryo yazmış, yönetmiş, oynamış ben hiç operaya gitmedim. nedeni basit sevmiyorum bana hitap etmiyor.
  • hayatımda iki kez operaya gittim.

biri türkçe biri italyancaydı. yabancı olan da uyudum, türkçe olan da ilgiyle izledim. çok matah bir sanat dalı olduğunu düşünmüyorum. insan stressiz, mutlu ve umutluyken opera izleyebilir. aksi takdirde işkenceye dönüşüyor.
  • uzun süredir ben de gitmiyorum. dvd ve ses sistemi üzerinden izlemek daha çok zevk veriyor. alt yazısı da var.

aynı paraya ikinci balkondan, sahnenin yarısını görmeden, sesi uzaklardan bir yerden duyarak opera izlediğinde hakikaten sıkıcı oluyor.

ama bir kere bremen'de ilginç bir prodüksiyonunu izlemiştim la traviata operasının. violettta sahnede tek başına idi bütün temsil boyunca ve koro ile bütün öteki kadro ikinci balkonun arka sıralarından katılmıştı operaya. yani hemen yanıbaşımdan. işte o temsil gerçekten keyifliydi.