şükela:  tümü | bugün
  • faşistler tarafından ırkçılığa maruz kalmışssa, ezilmişse, anadilinin konuşulmasına izin verilmemişse, devletin sistematik şekilde yok sayıp işkence ettiği kişilerdense, inşaatlarda iş güvenliği olmadan çalıştırıyorsa, sigortası bile yapılmıyorsa, evleri ve köyleri yakılmışsa ve ergenler tarafından nefret suçuyla tanımlanıyorsa; bu insanın kürt olduğu anlaşılabilir.

edit: başlık başa.
  • bir kişinin türk olduğunu anlamanin yollarından farklı bir durum değildir.
  • basitçe "kürt müsün?" diye sorarak anlayabilirsiniz....yok eğer içinizdeki ırkçıyı anket yoluyla kusma gayretiniz varsa aynaya bakıp "ben kimim" diye sorabilirsiniz.
  • sorarsın.
  • bir bok olmayan orrrrospu cocuklarinin belirledigi bok gibi yollar. oysa ki tanimladiklari sey kurt degil. ancak tanimlamaya calistiklari hayvan bizzat kendileridir.
  • mı, mi, mü, mu soru eklerini kullanmıyorsa kürttür. yani atıyorum ' yemek yedin mi ' yerine uzatarak ' yemek yediiin ' diyorsa %1000000 kürttür.
  • öncelikle bir kişinin etnik kökenini bu denli önemseyecek kadar insan olmanın erdeminden bihaber olmakla mümkündür.
    sonrası nasılsa bi şekilde gelir.
  • ilk defa kullanıyorum bu kalıbı ama iyi oturdu bence:

(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
  • kuzu etinden iyi anlıyorsa kürttür. yediğiniz kebap yumuşacık ve lezzetliyse mesela emin olun aşçı kürttür. marketin et reyonundaki kasap, istediğiniz eti vermeden nerede kullanacağınızı soruyorsa, cevaba göre onu değil de şunu vereyim falan diyorsa kürttür.
  • öyle çakallar gibi oyunlar planlar sahtekarlıklar yapmanıza gerek yoktur. gidip sormanız kafidir.