şükela:  tümü | bugün
543 entry daha
  • benim de destek olacağım kampanya.
    (bkz: up)
  • (bkz: up'lar olsun)
  • sözlük ortamında gayet güzel bir oluşum başladı. elimde 2 kere okuduğum kitapları listeliyorum, onları yeni sahipleri için ayıracağım bu girdinin sahibi sayesinde :)
  • köy okullarına kütüphane kuran gönüllülerin sloganı olan başlık.

hayatım şehirlerde ve şehir merkezlerinde geçti, köy kelimesine kitaplardan bildiğim kadarıyla aşinaydım. ailem ve çevrem köyü; "orda hiçbir şey yok, hayat yok" diye anlatırdı. üniversiteyi kazanıp gidene kadar da orada hayat olmadığını zannederdim. arkadaşlarım sayesinde onların köylerine ve yaylalarına gittim. sanılanın aksine orda hayat vardı; insanları ise samimi, güleryüzlü, yardımsever, fedakâr... tabii bu güzel özelliklerinin yanında eksiklikleri de vardı. bizim sahip olduğumuz ya da bize sıradan gelen bir şey bile onların mutluluktan başını döndürebiliyordu.

şimdilerde de köy okulundan hallice bir okulda görev yapan bir öğretmenim. onların sevinçlerine de hüzünlerine de yakından tanık oluyorum. küçücük bir hediye bile yüzlerinde nasıl tebessüm bahçesi açtırıyor bir bilseniz...

çocuklarımızın bu bahçesine katkı sağlamak ya da onların gülüşünde biraz da olsun ısınmak isterseniz gakkoss nickli arkadaşımızın açtığı kampanyaya destek olabilirsiniz. yardım etmek güzeldir, ama bu yardım çocuklar içinse hem güzel hem de özeldir.

kitaplarınız evinizin bir köşesini süslerken tozlanmak yerine çocuklarımıza ulaşsın, onların minicik ellerinde yeniden can bulsun, onlara yol arkadaşı olsun.

gerisi sizlerde...

bir kitap da sen koy instagram adresi

edit: istedikleri şey maddi yardım değil, sadece kitap, kırtasiye malzemeleri ve eğer alabilecek gücünüz varsa kışlık kıyafet.
  • müsait olduğumda bakıp destek vereceğim kampanya.

(bkz: up)
  • çocuklara kitap ulaştıran proje. destekleyiniz.
  • şu saçma gündemde elmas gibi parlayan bir girişim ve bilgilendirme başlığı. elimden geldiği kadar destek olacağım. her şey çocuklar için...
  • destek verilmesi gereken kampanya.
  • sol framede görülmesi gereken başlık
  • desteklenmeli, up.
75 entry daha