şükela:  tümü | bugün
  • bu tip sorulara yanıt olarak
    -yüzün ortasına bir ayakkabı topuğu
    -kafaya ağır bir çanta
    -ayakkabı topuğunun yetmemesi ya da ayakkabıya uzanmaya üşenilmesi durumunda özenle uzatılmış tırnaklarla surata yapılan bir iki cırmık darbesi
    alınabilir.
  • kilo sorulması da çok rahatsız edici bir husustur.
  • "gürci misun laz misun, gelin misun kız misun"
  • 'hepsi senin mi?', 'dondurma mı soğuk ben mi soğuğum?', 'kız sen istanbul'un neresindensin?' ve benzeri soru kalıpları.
  • bayanlara mail sifresi de sorulmaz.
  • "niye?"

bir şey yapılıyorsa/isteniyorsa bunun sebebi olmak zorunda değildir. dahası, iki dakika sonra bu istek geçerli olmayabilir.

kadınları erkek mantığının (erkeklerin erkekleri anladığı mantığın) nedensel yaklaşımıyla algılamaya çalışmak abesle iştigal etmek olur. kendi mantık evrenlerinde değerlendirmek, gerekli hallerde sadece ve sadece kabullenmek gerekir.

zira nedir? kadın, kendi içinde tutarlı bir yaratıktır. bu tutarlılığın sınırlarını ise tek bir cümle çizer: 'kadın tutarsız bir yaratıktır'

paradoksal mı? hayır efendim değil.
  • "yine mi?"

daha onceden birsey yaptigini hicbir sekilde, hicbir kosul altinda kabul etmeyecektir. ozellikle sizi rahatsiz edecegini bildigi birseyi sizden istediyse, ve siz de ona "yine mi" diye karsilik verdiyseniz, vay halinize.
  • - bi posta verir misin?*

bu soruyu sorabilen kisi, dallarini budaklarini henuz silkelememis, taze bir yontulmamis mese goruntusu cizmektedir. hayir, acik sozluluk bir yere kadar. ama durduk yere ben hayvanim narasi atmaya da gerek yok hani.

tabi, soruya son derece rahat bir tavirla "evet" diyen birileri cikar; dediklerimi bogazima geri tikar; onu bilemem.
  • - hic basur yuzunden cinsel deneyimini erteledigin oldu mu?

...ve benzeri cinsel icerikli sorular.
  • - bıyıklarını en son ne zaman aldın?
    - ???!?!