• sözleri melek hiç'e , bestesi amir ateş'e ait olan tsm eseri.
    sözleri:

bir kızıl goncaya benzer dudağın
    açılan tek gülüsün sen bu bağın
    kurulur kalplere sevda otağın
    kimbilir hangi gönüldür durağın

her gören göğsüme taksam seni der
    kimi ateş gibi yaktın beni der
    kimi billur bakışından söz eder
    kimbilir hangi gönüldür durağın
  • http://www.youtube.com/…nfclg0&mode=related&search=

iyi ki böyle eserler var diyorum sadece. iyiki var ki yaşanası bir yer hayat.
    ciddi ciddi düşünüyorum, bir de olmasalardı, ne aşk, ne de böyle parçalar.. olmazdı be. yavan olurdu. yaşanmasa da şahitlik edilmeli diyorum.
    hangi gönülde olduğu bile bilinmeyene parça bestelenir mi? yapılırmış. yapılmış.

"kimbilir hangi gönüldür durağın"
  • ebru yaşar'dan dinlemeyenlerin çok şey kazandığı şarkı.
  • amir ateş'in bir bebeğe bakınca bestesini bitirdiği şarkı. girizgahı harikadır, udla çalması zevkli.
  • nedeninden emin olamıyorum ama insanın kalbini kırıyor müziği... ya da kalp kırıklığına benziyor bıraktığı his... o acıya bağımlılık kıvamına gelmiş ruh hali de tekrar tekrar dinlemenizi sağlıyor... ne garip, ne içli, ne güzel...
  • muhayyerkurdi makaminda olan mukemmel $arki.
  • pek sevdiğim bir türk sanat musikisi eseri; ne var ki, şöyle güzel bir yorumuna denk gelmek bence epey zor. ısrar edip 10 başka kişiden art arda dinliyorum, maalesef biri bile melihat gülses hanımefendinin yorumuna yaklaşamıyor. vallahi bu kadından başkası hakkıyla icra edemiyor mu bu şarkıyı nedir?

alternatif güzel yorum önerecek sözlükçülere müteşekkir kalırım efendim.

ekleme: sonradan aylin şengün taşçı'nın duygulu yorumunu, zarif icrasını da keşfedip çok beğendiğimi belirtmek isterim.
  • divan edebiyatının sevgiliye soyut yaklaşımlarından birini içeren şiir dizesi.

divan nazmı sevgilinin dudağını yeni açılmış goncaya, ucunda nokta kadar görünen kırmızıya benzetir. yanak laleye, göz nergise, kirpikler oka... divan sevgiliye böyle yaklaşırken halk edebiyatında tersi olur. yanak elmaya, dudak kiraza, göz zeytine benzetilir. halk uzaktan bakmaz, koklamakla yetinmez; ısırır, yer.
  • sesim güzel olsa bebegime söylemek isterdim bu sarkiyi ben de.. bakip bakip minik dudaklara. bebek yok. ses yok. ortada sadece bu sarki var. du bakalim..
  • fikrimin ince gülü'nden ölçüsü dışında ayrıldığı bir nokta bulana bir kilo güllü lipstick hediye edeceğim eser.
hesabın var mı? giriş yap