• eger bir kiz erkege arada bir bakip caktirmiyorsa ondan hoslaniyor olabilir, eger bi kez bakip bi daha hic bakmiyor,ilgilenmiyor gibi yapiyorsa ondan kesin hoslaniyordur,eger kiz bi kere bakip ortadan kaybolmussa ve ortalik sessizse bilin ki o kiz bordo bereli kizdir..merak etmeyin o sizi bulur.
  • mümkün değildir. en azından bende öyle. şu an sabah akşam düşündüğüm biri var. adama ne selam veriyorum, ne sohbet ediyorum, ne yakınlarına oturuyorum, ne dokunuyorum...

aksine kasıldığımı belli etmiycem diye, portakala limona bakar gibi bakıyorum. gözlerimi kaçırasım geldiğinde daha çok oyalanıyorum o civarda, sanki orada kalbimi hoplatan bir şey yokmuş gibi takılıyorum.

iletişime geçmiyorum.

malım galiba. biri bana flört101 versin lan hayrına!

edit: bu arada rica ediyorum yanlış anlaşılma olmasın; katiyen "köpek çekmek" için yapmıyorum ( bu da ne ayıp bi deyim, neyse). aksine, utandığım; elimi kolumu nereye koyacağımı bilemediğim; reddedilmekten çekindiğim için böyle saçmalıyorum.
  • diğer kızlar becerebiliyor mu bilmiyorum ama biz erkekler için bir kızın bir erkekten hoşlandığını anlamak pek mümkün değildir.

hayır yani bir kızın nesini anlayabiliyoruz da, kızın -bence- kendisinin bile kendi kendini anlayamadığı bir konuda, erkek tarafı olarak onu anlayabilelim?

bak şimdi, örneklemeye çalışayım, bir kızın bir erkekten hoşlandığının göstergeleri ne olabilir:

1. sana* çok iyi davranıyor*; a) senden hoşlanıyor, b) sadece arkadaşsınız

2. sana ters davranıyor; a) senden hoşlanıyor, b) senden hoşlanmıyor, c) pms, üzerine alınma

3. daha önce aranız gayet iyiyken ve de ortada görünen hiçbir sebep yokken sana -ama sadece sana- karşı ters davranmaya başlıyor; a) senden hoşlanıyor, b) ortada senin bilmediğin bir sebep var, c) senin ondan hoşlandığını anladı/öğrendi

4. seni hiç sallamıyor; a) senden hoşlanıyor, b) adını bildiğinden emin değil

5. seni görünce yolunu değiştiriyor; a) senden deli gibi hoşlanıyor, b) mikrop kapmaktan korkuyor

6. sen konuşurken dalıp gidiyor; a) senden hoşlanıyor, b) aklı başka yerde

7. yaptığın espriye gülüyor; a) senden hoşlanıyor, b) gerçekten komik espriymiş, aferin! c) ne kadar salak olduğuna gülüyor

8. durduk yerde elini tutuyor, koluna giriyor, yanaklarından öpüyor veya buna benzer sıcak temas içinde; a) senden hoşlanıyor, b) seni kız arkadaşlarından biri sanmakta, c) ne yaptığının farkında değil, d) bir sebepten kendince ablalık yapıyor sana, e) başkasını kıskandırmaya çalışıyor

9. durduk yerde saçıyla oynuyor, anlamsız jest ve mimikler yapıyor; a) senden hoşlanıyor, b) sıkılmış, c) ne yaptığının farkında değil

10. durduk yerde her gün çok güzel giyinmeye ve süslenmeye başladı, saç baş vesaire...; a) senden çok hoşlanıyor, b) başkasından hoşlanıyor, c) depresyonda

11. ortamda bir sürü boş yer varken gelip yanına oturuyor; a) senden hoşlanıyor, b) ortam bomboş zaten, başkası da olmayınca iki sohbet etmeye, yanına gelmiş, c) başkasından kaçıyor

12. ortamdaki (veya bahsi geçen) üçüncü kızlara bozuluyor; a) senden hoşlanıyor, kıskandı demek, b) bahsi geçen kızdan hoşlanmıyor

13. seninle her konuda tartışıyor a) senden hoşlanıyor, b) sana ve fikirlerine acayip uyuz oluyor ve de altta kalacak değil, c) doğasında -her kadında olduğundan daha fazla- muhalefet var.

14. sana sürekli kendinden, aşktan, ilişkilerden, ve gelecekten bahsediyor; a) senden hoşlanıyor, b) hem geveze hem megaloman, c) her kadın her zaman her yerde kendinden, aşktan, ilişkilerden, gelecekten, fallardan, alışverişten, giysi ve ayakkabılardan konuşmayı sever. sen anlamıyorsun diye alışveriş ve moda kısmını atlıyor olabilir. boşuna zorlama.

15. sevmediği halde, seninle, futboldan bile konuşuyor; a) senden hoşlanıyor b) beckham’dan hoşlanıyor c) konuyu sen açmışsındır ayıp olmasın diye iki kelâm etmiştir, d) ofsaytın ne olduğunu bilmiyordur ve öğrenmek için hırs yapmıştır

16. ilgi alanlarınla ilgileniyor, dinlediğin müzikler falan; a) senden hoşlanıyor b) sayende öğrendi, ilgisini çekti vs. her şeye de bir anlam bulma...

17. burcunu ve de yükselenini öğrenmek için özel bir çaba sarf ediyor; a) senden hoşlanıyor ama bi de horoskopa soracak, b) burç delisi, hangi kız değil ki ama şimdi?

18. vücudunu süzüyor a) senden hoşlanıyor b) herkes herkesi süzüyor, ne var şimdi bunda?

19. boş vaktinde -akşam, haftasonu, resmi tatil günü- yapacak hiçbir işi olmadığını söylüyor, bunun üzerine ilgilenebileceği bir aktivitenin adını verip gidecek kimsesi olmadığını söylüyor; a) senden hoşlanıyor ve davet bekliyor, b) yalnızlıktan şikâyet ediyor ama bu bir ima değil, c) bahsettiği aktiviteye gerçekten gitmek istiyor ve bunun için eşlik edecek bir arkadaş -veya bodyguard- arıyor.

20. herhangi bir davetine icabet ediyor; a) senden hoşlanıyor, b) ilgisini çeken sen değilsin, davetin içeriği, c) canan ki degüstasyon'a gelmez balıkpazarı'na hiç gelmez mi sandın, uyan oğlum, 1940’larda değil 2010’larda yaşıyoruz*
  • eğer kız sürekli : '' kesinlikle olmaz , böyle bir ilişki kesinlikle mümkün değil '' diyorsa mutlaka sizden hoşlanıyordur.. israrcı olun ve o sizi ne raddede iştahla reddederse o raddede ateşli şekilde size aşık olduğunu düşünün. naz yapıyor işte :)) aşkın en güzel ritüellerinden birini gerçekleştiriyor..

israrlarınız sonunda size tokat mı attı ? sevmek dokunmaktır ..
    ananıza bacınıza küfür mü ediyor ? söz gümüşse sükut altındır ..
    hayalarınıza tekme mi yediniz ? dayanıklılığınızı sınıyor.. doğal seçilim
    ciğerinizi mi söküyor ? sert hatunmuş ..tam size göre..
  • arkadaşken ve er kişisi kızdan hoşlanıyorken kız, öyle ya da böyle koluna giriyorsa, elini kapıya sıkıştırdıktan sonra er kişisinin elinin tamamını kavrayarak eline buz basmasını, bunun üstüne 'elim üşüdü bırak buzu' deyip tutturmaya devam ettiriyorsa üstelik tünelden taksim meydanına kadar bu şekilde gidiyorsanız, kızdan başka bir hoşlanan kişinin olduğu ortamda kıza gideyim mi deyince kedi gibi bakan gözlerle 'cık' yanıtını alıyorsanız bile ve hatta öyle ya da böyle eliyle omza, otururken bacağa temas oluyorsa bile hoşlanma olmayabiliyormuş. ben bunu anladım ve yaşıyorum.

yani diyorum ki üstüne çok düşünmeyin. yaptıkları hareketler, davranışlar hiç beklemediğiniz duygular altında yapılıyor olabilir. zordur anlamak. uğraşmayın da zaten, siktir edin gitsin.

edit. siktir etmeyin lan. koşun peşinden.

12 sene sonrası editi. bebemiz var bizim.
  • surata bakılır, ortada fol ve yumurta yokken bakıp sırıtıyorsa bu kız sana hasta bilader.
  • marifet değildir...

şayet hoşlanılan erkek sizseniz belli bir noktaya kadar: "yok canım bana öyle gelmiştir" , "benim içim fesat herhalde" falan dersiniz...

ancak olayı gözlemleyen üçüncü kişi konumundaysanız standart bir kızın bir erkekten hoşlandığını anlamamak için kör olmak gerekir. çünkü birisinden hoşlanan kız, çok affedersiniz kendini "kabak" gibi belli eder...

erkekle konuşurken saf saf bakmalar... 50 tane boş yer varken gelip erkeğin tam dibine oturmalar... durup dururken ottan boktan muhabbetler açmalar... konuşurken elin kolun fazla oynaması, yine her fırsatta adamın eline koluna dokunmalar... ve tabii ki bütün bunları yaparken suratta beliren şapşal gülümseme...

özetle; kızlar, ecnebilerin "pokerface" diye tabir ettiği türden insanlar değildirler. haa istisnası vardır muhakkak ama bundan kaide'ye ne?
  • ben anlamayan tarafım anlayan insanlara saygım sonsuz gerçekten,yani bir kadın soyunup yatağa girse aaa havale mi geciriyorsun der ıhlamur demlerim....yeter artık mesaj atmayın niyetim halis mi diye sorguluyorsunuz kadınlar eve ıhlamur ağacı dikmek zorunda kaldım hepinize tek tek ıhlamur yaptım artık mesaj atmayın kâfi geldi.
  • şimdi gençler ben er kişiyi görünce utanıp adamı yaşarken yok ediyorum. böyle bildiginiz asit döküp yok etseniz ancak bu ladar yok sayabilirim adamı. görünce başka tarafa bakmaktan başlarım işe düşünün. neyse benim arkadaş gecen bana taktik veriyo aynen şu; gözlerinin içine bak, yeterince etkilendiğini düşününce gözlerini kaçır, unutma ilk kaçıran kazanır! !!!

vay anam vay millete bak. duygularını bastırıp taktik yapıyor. ben bunları yapabilsem şu an çocuğumu emziriyordum benim yakışıklı da işten gelirken yoğurt alıyordu lan.

velhasıl kelam yapmayın gençler açmayın böyle başlıklar. bu başlığın tam tersine de baktım ben. on parmağın onu da bir değil. kız var hoşlanınca çilek dudaklarınıza yapışıp kalacak kız var benden salak benden içerü. buraları okuyolar hevesleri kırılıyor aynı tepkiyi alamayınca karşıdan nice ilişkiler baslamadan bitiyor. yapmayın.
  • pek kolaydır. kız ilen birlikte simit sarayına gidilir. 2 adet "gıymalı talaş böree" alınır. bunlar, peçete neyin kullanmadan, çok pis döke saça, el üste başa siline siline yinir. tepsiye dökülen bir avuç milföy de tepsi ağza dayanıp eğilerek, kurabiye canavarı edasıyla tüketilir. kız hala karşınızda oturuyorsa ya kördür, ya da aşk gözünü kör etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap