şükela:  tümü | bugün
 • üstüne bakın, gelinlik giyiyorsa hemen kendi üstünüze bakın, sizde de damatlık varsa işte şimdi sıçtınız.
 • evlenilecek kızdan anlamam ama evlenilecek kızı bulmuş adamı bilirim.

  hayatınızdaki varlığı için şükrediyorsanız, evlenin, birlikte yaşayın.
 • su dolu bir leğene oturtun. sudan baloncuklar çıkmıyorsa evlenilecek kızdır, baloncuk çıkıyorsa geçmiş olsun.
 • önce kendinize bakın! siz acaba karşı tarafı mutlu edebilecek, evlilik sorumluluklarını yerine getirebilecek ve bir hayatı iki kişi beraber kurabilecek adam mısınız ona bakın. eğer öyle olduğunuza inanıyorsanız zaten sizin seçtiğiniz kişi de evlenilecek kızdır.

  önce kendinize bakın, sonra başkalarına
 • maddi ve manevi ama özellikle maddi olarak sıkıntı çektiğiniz bir dönemde sizi terketmek yerine size destek oluyorsa hayatınızı iyisiyle kötüsüyle geçirebileceğiniz kişiyi bulmuşunuz demektir. hayırlı olsun...

  ayrıca aynı evde yaşamadan anlamak zordur.
 • sadece bekaretini korumuş olması bir kızın evlenilecek kız olmasını sağlamaz. onunla geçinip geçinemeyeceğinizi anlamaya çalışın derim.

  bence iki şeye dikkat etmek gerekir , evlenecek erkekler bu dediklerime dikkat etsinler , sonra bana dua ederler:

  birincisi ; kızın ailesiyle daha özelde annesiyle ilişkisi , annesine aşırı düşkün , birşeye karar verirken annesine danışmadan karar vermeyen kızları direk eleyin. mümkünse annesiyle fazla anlaşamayan kızları bulun yada tercih edin , çok rahat edersiniz.

  ikincisi ; aşırı özgüvene sahip , dikbaşlı , özgürlüğünden sürekli dem vuran , size hemen cevap yetiştiren , ve alttan almayan kızlar , bunları da hemen eleyin.

  evlenilecek kız yumuşakbaşlıdır. kız dediğin bir noktada alttan almayı bilmeli , erkeğin otoritesini kabul etmeli , dediğim dedik olmamalı , erkeğin otoritesini ayaklar altına almamalı , durmayı bilmelidir.

  başka kriterler de var elbette ama bu iki noktayı kesinlikle es geçmeyin derim.
 • çok basit bir şekilde gerek kendim gerek arkadaşlarımın potansiyel kız arkadaşları için yaptığım ve gayetde başarılı olduğum yada yüksek başarı oranı gördüğüm bir dizi genellemelere dayanan yöntem ile kolayca içinden çıkabileceğiniz hadiselerdir.

  burada anahtar kısım kızın mutlaka ama mutlaka kankisini yakından tanımak mümkün olduğunca doğru istihbarat elde etmektir. (dikkat iş bu entry bekaret üzerinedir geri kalan kısımlar zaten yazılmış , işte vefalı olsun , anaç olsun memeç olsun cart curt...)

  --- spoiler ---

  - kızın sadece 1 - 2 sevgilisi olmuş fakat içlerinden en az bir tanesi ile 1.5 - 2 yıldan uzun ilişkisi olmuş ise ----> evlenmeyiniz.

  - kızın sevgili sayısı oldukça fazlaysa ve artık isimleri bile takip edemiyorsanız ----> evlenmeyiniz

  - kızın geçmişinde nişanlanma v.s olayı olmuşşa ----> evlenmeyiniz

  - kızımızda dövme , piercing gibi biliumum abuk aksesuarlar varsa --- > yerine ve boyutuna göre dikkatli karar veriniz.

  - kızımız üniversite'yi ailesinden uzak bir şehirde "özellikle" okudu ise --- > evlenilebilir fakat o dönemden bir kankisini mutlaka bulup soruşturunuz.

  - kızımız erasmus yaptı ise ----> bir üstte ki maddeye ek olarak ise evlenmeyiniz. yok değil ise dikkatli olunuz.

  - hiç sevgilisi olmamış ise ----> evlenilebilir fakat nedenini araştırmakda fayda var.

  - kızın şimdiye kadar sadece kısa süreli 1 - 2 sevgilisi yada flörtü olmuşşa ---- > perfect !!!

  --- spoiler ---

  dikkat bu entrymiz kişisel ve şahsi düşüncelerimi içerip kimseyi bağlamaz , zevkler ve renkler tartışılmaz. seviyorsanız gidin konuşun bence abi.
 • bir arkadaşım parası olmasına rağmen kızı ne taksi ne de dolmuşa bindirip 1 saat yürüttükten sonra bunu anlamıştır.
 • bence çok şirin bir film olan a bronx tale* filminde mafya babasını oynayan chazz palminteri abilik ettiği delikanlıya doğru kız için şöyle bir öğütte bulunuyordu, delikanlı kız için kapıyı tuttuktan sonra kız da oğlanın oturacağı yerin kilidini açarsa, oğlan kendisini düşünen, özverili bir kız bulduğuna inanabilir. sadece eski arabalarda uygulanabilir bir öğüt ama günümüzde aile yadigarı serçe, murat, şahin ve anadol'un yol açabileceği sempatik durumlar az olduğundan kıymeti artıyor.