• bir kısım erkeklere ait saçma sapan anlaşılamayan durum. madem hislerin gerçek değil, madem kıçın yemiyor ne diye karşındaki insanın duygularıyla oynarsın! bunun adı öküzlüktür başka da bi bok değil.
  • niye kadının güvenini kazanma şerefine nail olan herkes sonsuza kadar o kadınla kalmak zorunda mı? sorusunu sorduran dandik çıkarım
  • fazla abartılan erkek. hanım kızların artık daha güçlü olmayı ve önceliklerini sağlam tutmayı öğrenmeleri gerek. bir insana pat diye güvenip bu güvenin sorumluluğunu da yine karşıya yüklemek yerine güveni yavaş yavaş yapılandırmak, o zamana kadar da anın tadını çıkarmaktır sağlıklı olan. yoksa holivud aşkları üretelim derken göte gelirsiniz beyle. akıllı olun az akıllı. aranızda hala kavanoz kapağı açan erkeğe sığınanlar var.
  • utanmaz, ırz düşmanı, namussuzun tekidir bu lavuk çok afedersiniz.
    adam gibi "ciddi bir ilişkiyi g.tüm yemiyor" demek yerine, eline geçen ilk fırsatta tabanları yağlayıp kızı dımdızlak ortada bırakan, utandıran, hayalkırıklığı yaratan böyle sünepelerin bir kaçını taksim meydanında pipisinden sallandıracaksın bakalım yapıyorlar mı bir daha!
    (bkz: idam geri gelsin)
  • güven kelimesi kapasitesinin üstünde bir anlam yüklemesine maruz kalmazsa, başlıktaki normal bir erkek oluyor.

oturduğun sandalyeye de güvenip bırakıyorsun kendini neticede, kırılırsa suçlayacak mısın sandalyeyi? kalkamayacak mısın yerden?

"ama sana güvenmiştim!" ağlaklığı iki tarafın da kendini fazla önemsemesiyle ilgili galiba. güven duyan kadın, bunu "verilecek" bir hediye gibi görüp, yanında zekasını da vererek sesil (sabit yaşayan) bir yaratığa dönüşüyor. güven duyulan erkek, o sesil canlının tüm ihtiyacını karşılayan süper kahramana dönüşüp, büyük bir yükün altına giriyor, tripten tribe koşuyor.

herhalde bu nedenle "güven" denince ürküyor herkes. güven yahu bu, biraz zeka istiyor sadece. sesil ya da süper kahraman olduğunu zannetmemek ve güvenin yıkılırsa yolunu bulabilmek için o da.

ne demiş terentius, insana ait olan hiç bir şey bana yabancı değildir*. haliyle güveni, güvenin sarsılmasını, güveneni, güvenileni abartmamak gerek.

güve: kelebek cinsi.
  • o erkeklerin pipilerini kesip hatta koparıp tek tek ağızlarına sokmak gerekiyor. baksınlar bakalım bir daha yapabiliyorlar mı.
    yahut ipe dizip söyle şehir merkezinde rüzgara doğru bir sallandırsak mesela. ibret olsun.
  • o kızın güvenini kazanana kadar çektiği zahmetlerin intikamını almıştır. (ben artık başka bir neden bulamıyorum çünkü )
  • kıza verdiği güvene karşın kızda istediklerini bulamayacağını farkeden erkektir.

güven veren, sığınacak bir liman olabilecek sağlam karakterde olan bir erkek bütün karşı cinsler için bu özelliği taşır.

kız erkekte gördüğü bu sağlam karakterle birlikte güven duygusunu hissedebilir.

peki ya erkeğin hisleri? kendi ruh dünyasına hitap edecek birini bulabilmek kolay mı? insan dediğiniz karpuz değil ki bıngıldağını parmaklayarak nasıl biri olduğunu anlayabilesiniz.

birlikte geçirdikleri süreç içinde erkek istediklerini bulamayacağını hissederse niye çekip gidemesin ki?

karşısındakine güven verdiği için bütün ömrünü istemediği bir ilişki için harcamalı mı erkek?

yok dostum yok, dünya bu şekilde dönmüyor...
  • (bkz: vur kaç)
hesabın var mı? giriş yap