şükela:  tümü | bugün soru sor
363 entry daha
  • + rica etsem şu numaraları yazar mısınız?
    - tabii, söyleyin!
    + 7-6-1-5-5-3-6
    - bu ne böyle?
    + büyük ikramiye, nakit olarak geldim size!
    - ahahahahahaha...
  • -merhaba çok yaratıcı tanışabilir miyiz?

+peki...

bu yöntem değilmiş onu anladık asddfgghjjik.

t: benim bilmediğim bir tanışma yöntemidir. bilenler yeşillendirsin.
  • yurdum erkeğinin yüzüne gözüne bulaştırdığı şey.
    geçenlerde yaşadığım bir olayı aktarayım; metroyla mecidiyeköy'den taksime geçtim, arada 1-2 durak bir şey var. yürüyen merdivenlerin sağ kısmında çıkarken, solumda (milletin yürüyerek çıktığı tarafta) adamın biri durup, bir şeyler saçmaladı. diyalog aynen şöyle pardon monolog diyelim biz ona:

+pardon hanımefendi?

(tersten bir bakış zira rahatsız oldum millet dinliyor ve insanların çıkması için ayrılmış yolu tıkıyor)

+ ııı, şey hanımefendi.

(ne diyeceksen söyle de kaybol der gibi hala bakıyorum)

+tehlikeli ya da sapık biri değilim. sizi aşağıda gördüm tanışabilir miyiz?

sadece elimi kaldırdım ve hızla orayı terk ettim. bu kadar gerzekçe bir tanışma yöntemi olamaz, herif tehlikeli ve sapık olmamayı doğal bir şey olarak değil de bir lütuf olarak sunuyor. tamam yaşadığımız ülke tehlikeli sapıklarla dolu fakat bu normalleştilecek bir şey değil. hayır bir de ne umuyorsun? evet! hadi tanışalım gibi bir cevap mı bekliyorsun. enteresan...

edit: arkadaş ne meraklı tiplersiniz ya 100 tane soru, inciğini cinciğini sormuşlar lakin bir tane mantıklı soru yok.
  • simdi aklima geldi. sacma olabilir ama ise de yarayabilir.
    simdi avmdesin. kiz yaninda oturuyor. elindeki kolay silinebilir bir siviyi dokuyorsun. hemen ozur dileyerek her avmde olan kurutemizlemeciye gidiyoruz diyorsun. tabi simdi kiyafetsiz olmaz diyorsunuz buyrun bir seyler alalim diyorsunuz. biraz para gidecek ama unutmayin sinirlense bile bir kadin alisverise ilgiye ve alakaya hayir demez. bu sirada da konusarak kendinizi pazarliyorsunuz.

kucuk cozemedigim detay kadin o an cemkirirse cok pis sicarsiniz ama risk varsa kazanc vardir.

ek: arkadaslar neyini anlamadiniz. benim yazdigim ucuk bir ornek ve hayal urunu. yaratici birseyin mantikli olmasi gerekmiyor. cidden ironi de hayal gucunude anlamayan bir insanlar toplulugu olmusuz.
  • başıma gelen girişimci bir arkadaşın tanışma yöntemini anlatmak istiyorum musadenizle.

otobüse bindigim günlerden bir gün (normalde araba kullanıyorum, o gün halka inesim gelmiş) otobüste ayakta beklerken ınstagram vs girdim. herkes gibi telefonumla ilgileniyorum. olayin kahramanı beyfendi sinsice yanıma yaklaşıp instagrama girdiğimi görünce ınstagram kullanıcı adım için pusuya yatmış. sonra amacına ulaşınca sakince uzaklaşmış ve akşam dm'den bir mesaj; 'hangi durakta indin :)'
    pardon anlamadım?
    bugün şu şu otobüse binmedin mi?
    evet ama nereden biliyorsunuz.
    ben seni otobüste gördüm ismini öğrendim vs vs
    girişimci ruhunuz hayranlık uyandırdı.

yaşı yaşıma, boyu boyuna uysaydi iyiydi ama arkadaş on yaş küçük çıktı. çok üzülmüştü garibim kıyamamhgddf
  • ekşi erkeklerinin neden yalnız olduğunu anladığım başlık. puhahahahahahahahah
  • yaratıcıya bırakılması gereken yöntemlerdir. olmadık yerde ve olmadık zamanda “hiçbişey yapmana gerek kalmadan” tanıştırır o. alda at dercesine bir pastır bu.

asıl yetenek, tanıştıktan sonra süreci ilerletmeye , o pası güzel bi şekilde değerlendirebilmektedir.

“yaratıcı insan dağınıktır” klişeleri de buradan çıkmıştır zaten. bir kuyumcu dikkatiyle ince ince işleyerek tanışır ama telefonunu almaz. arar arar bulamaz sonra.

her idmandan sonra özel antremanla yaratıcı kaynaşma yöntemlerine çalışmalıdır.
  • yaratıcı yöntemler var ama şuna emin ol ki bu başlıkta, kadın olduğunu tespit ettiğin kişilere yazmak yaratıcı değil sayın sözlük erkekleri.
1 entry daha