şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.youtube.com/watch?v=xw5-cqdme_8

  özellikle benim gibi golden'a sahipseniz mahvolmanıza yol açacak 30 million d'amis in hazırladığı iki dakikalık bir reklamın ismi.

  edit: hassas reklamdır, kendini kötü hissedecek insanların izlememesini tavsiye ederim. ancak hayvanları oyuncak gibi bir heves uğruna alabilecek insanların izlemesini kesinlikle tavsiye ederim. hayvan bir heves uğruna alınacak bir eşya değildir, dosttur candır unutmayın.
 • allah belanızı versin orospu çocukları böyle reklam filmi mi çekilir dedirten reklam.
 • reklam filminde görüldüğü gibi sadece öldüğünde terk eder.

  çoğu köpek cinsi ortalama 14 yıl yaşar. 12 yaşından sonra artık çok ihtiyarladıklarını net bir biçimde görebilirsiniz. zaten köpek bakacaksınız ilk 2 ve son 2 yılında çok özverili olmanız gerekiyor.

  2 yaşına kadar sağlık sorunlarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. aşıları tam yapılmalı, organları ve eklemleri tam olarak gelişebilmesi için beslenmesine çok dikkat edilmeli. son 2 yılında ise başta beslenme ve kalp rahatsızlıkları, katarakt olmak üzere bir çok sağlık sorunu yaşamaya başlıyorlar.

  collie cinsi toros adındaki köpeğim 17 yıldan fazla yaşadı. ancak 15 yaşından sonra alzheimer oldu. beni bırakın kendisinin bile ne yaptığını dahi bilmiyordu. 3 metre çapında dairesel bir hareketle yıkılana kadar dönüp duruyordu. yüzü yaşlı bir dedeyi andırıyordu. tüyleri neredeyse tamamı beyazlamıştı. kafasının iki yanında çukurluk oluşmuştu. ağzında diş kalmamıştı.

  insan köpeğinin ölmesini asla istemez ama o hallerini görünce bu şekilde yaşamasının da doğru olmadığını düşünüyor. bir köpekle gönül bağı kurmak, onunla birlikte yaşamak gerçekten dünyanın güzelliklerinden birisi. fakat köpeklerin ömürlerinin kısa oluşu ve çok güzel geçen 15 yıldan sonra sizden ayrılmak zorunda kalması çok acı.
 • göz yaşartan evrensel kamu spotu. böyle canlıların konuşamaması hüzün verici. düşünsene bir de muhabbet edebildiklerini. insan, insanla dost olmazdı bence.
 • insan cinsinden bahsediyorsak,mama vermeyi kestiğiniz an.
 • goldenınız sizi bi parça mama' ya gözü kapalı satar ona şüphe yok * ama ölmeden sizi terketmez.

  köpekler vefalıdır pek çok köpeği sokağa ölüme terkeden bi sürü insanımsının aksine.
 • iş yerimin önünde var böyle yaşlı bir kız. kurt ırkından ya da kurt kırması. iki yıl önce filan sanırım ormana terkedip bırakmışlar. yaşlı kız 10 adımdan fazla atamıyor. gün boyu gölge kovalayıp yatıyor sadece. bir de kuryelerle hurda toplayanlara iki havlıyor yalandan. yemeği, suyu, seveni ise eksik olmuyor burada.
  ama işte o tatlı hayvanı yaşlandı diye buraya bırakıp giden vicdansız hödüklere ne desem bilemiyorum. umarım çocukları da onları yaşlanınca bir yere atıp terk eder.
 • kopek dunya rekoru kirdi sanirim yasamada :) hayir kiz 18 inde hamile kalmadiysa; kocasi rahat 35 40 ti. 15 seneyi gecen golden ben gormedim duymadim; 4 yasinda aldilar desen kadin 25 yasinda dogursa 21 sene yasamis. kafadan bir 25 sene yasadi hayvan.
 • burnum sızladı, gözlerim doldu ulan ama teşekkürler son zamanlarda bişeyler hissedebildiğim nadir anlardan oldu.
 • izleyince zaten şu son zamanlarda yaşadığımız bu yenilme kaybetme hissine tuz biber oldu..bir süre daha kendime gelemem