• reklam filminde görüldüğü gibi sadece öldüğünde terk eder.

çoğu köpek cinsi ortalama 14 yıl yaşar. 12 yaşından sonra artık çok ihtiyarladıklarını net bir biçimde görebilirsiniz. zaten köpek bakacaksınız ilk 2 ve son 2 yılında çok özverili olmanız gerekiyor.

2 yaşına kadar sağlık sorunlarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. aşıları tam yapılmalı, organları ve eklemleri tam olarak gelişebilmesi için beslenmesine çok dikkat edilmeli. son 2 yılında ise başta beslenme ve kalp rahatsızlıkları, katarakt olmak üzere bir çok sağlık sorunu yaşamaya başlıyorlar.

collie cinsi toros adındaki köpeğim 17 yıldan fazla yaşadı. ancak 15 yaşından sonra alzheimer oldu. beni bırakın kendisinin bile ne yaptığını dahi bilmiyordu. 3 metre çapında dairesel bir hareketle yıkılana kadar dönüp duruyordu. yüzü yaşlı bir dedeyi andırıyordu. tüyleri neredeyse tamamı beyazlamıştı. kafasının iki yanında çukurluk oluşmuştu. ağzında diş kalmamıştı.

insan köpeğinin ölmesini asla istemez ama o hallerini görünce bu şekilde yaşamasının da doğru olmadığını düşünüyor. bir köpekle gönül bağı kurmak, onunla birlikte yaşamak gerçekten dünyanın güzelliklerinden birisi. fakat köpeklerin ömürlerinin kısa oluşu ve çok güzel geçen 15 yıldan sonra sizden ayrılmak zorunda kalması çok acı.
  • https://www.youtube.com/watch?v=xw5-cqdme_8

özellikle benim gibi golden'a sahipseniz mahvolmanıza yol açacak 30 million d'amis in hazırladığı iki dakikalık bir reklamın ismi.

edit: hassas reklamdır, kendini kötü hissedecek insanların izlememesini tavsiye ederim. ancak hayvanları oyuncak gibi bir heves uğruna alabilecek insanların izlemesini kesinlikle tavsiye ederim. hayvan bir heves uğruna alınacak bir eşya değildir, dosttur candır unutmayın.
  • göz yaşartan evrensel kamu spotu. böyle canlıların konuşamaması hüzün verici. düşünsene bir de muhabbet edebildiklerini. insan, insanla dost olmazdı bence.
  • ulan serefsizler, tuvaletteyken denk geldim. aglayarak siciyorum namussuzlar boyle guzel reklam mi cekilir.
  • kırkı henüz çıkmamış köpeğimi burnumda tüttüren reklamdır. tam olarak 15 yıl 1 ay yaşadı. torm bless us.
  • ilk entry deki videoyu tahmin edebiliyorum ve izlemeye içim elvermiyor.
    daha iki gün önce izmir’de boynunda tasması ile plajda kalan ve sahibini arayan alman kurdunu gördüğümde ağlayacak gibi oldum.sokakta kalan köpek değilde sahip olunduktan sonra sokağa atılan köpeğe kediye o kadar çok üzülüyorum ki.
    kendi köpeğimi 1-2 saat evde yalnız bırakınca bile döndüğümde kendimi affettirmeye çalışırım.

bir köpek sahibini asla terk etmez.

tanım:gerçekleşmeyen önerme
  • iş yerimin önünde var böyle yaşlı bir kız. kurt ırkından ya da kurt kırması. iki yıl önce filan sanırım ormana terkedip bırakmışlar. yaşlı kız 10 adımdan fazla atamıyor. gün boyu gölge kovalayıp yatıyor sadece. bir de kuryelerle hurda toplayanlara iki havlıyor yalandan. yemeği, suyu, seveni ise eksik olmuyor burada.
    ama işte o tatlı hayvanı yaşlandı diye buraya bırakıp giden vicdansız hödüklere ne desem bilemiyorum. umarım çocukları da onları yaşlanınca bir yere atıp terk eder.
  • köpekler ortalama üç yaşında bebek zekasına ve naifliğine sahiptir. eğer ona iyi bir ebeveyn olursanız sizi asla terketmez.

her şey gibi sevgi ve bağlılık da karşılıklıdır bunu asla unutmayın.
  • bebekliğinden beri 13 yılımı geçirdiğim saint bernard cinsi köpeğimin son 1 yılı çok kötüydü. akciğer rahatsızlıkları ve bununla beraber bir kaç rahatsızlık daha geçirdi. feci ağrıları olmaktaydı. o zamanlar evim bahçeliydi. 12. katta oturan bir arkadaşımı sık sık beraber ziyaret ederdik. yine bir gün veteriner dönüşünde gittiğimiz bu evden, dakikalarca suratıma bakarak geldi ellerimi kokladı. bildiğiniz üzerime atlayıp suratımı yaladı, sonra tekrar dakikalarca suratıma baktı. sonra kapı açmayı bilen dostum balkonun kapısını aniden açıp aşağı atlamıştı. hayatımda ilk kez depresyona girdim. benim köpeğim bu şekilde terk etti beni..
hesabın var mı? giriş yap