şükela:  tümü | bugün
  • ajda pekkan'ın pek bilinmeyen ama harika bir şarkısı. süperstar 2 albümünden.

aklımı aldın aldın gittin
    aşkımı verdim, attım gitti
    tut tut tut tut kalbimi
    tut tut tut tut kalbimi
    isterim geri

bekletirsin hep gelen olmaz
    kapını çalsam açan olmaz
    tut tut tut tut sözünü
    tut tut tut tut sözünü
    tut sözünü

anahtarsız kilit miyim
    kurulmayan saat miyim
    ben sahipsiz bir ev miyim
    ben neyim
    söyle ben neyim

rüyasız uykular gibi
    gündüzlerim gece sanki
    kimsesizim sensizken inan ki

bir köşede yalnız...
    bir köşede yalnız kaldım...
  • pikabim yok nerden bulucam bu sarkiyi diye dovunenlere mujdeler olsun. (bkz: bak bir varmis bir yokmus 2)
  • ne şarkıdır bu ya...tarihin tozlu raflarında yer alan süper ajda şarkılarından sadece biri...plakların kadınıdır ajda pekkan kaset ve cd doneminin sanatçısı değildir o bütün hitleri o tozlu pkapların içinde yer alır...sonra da birileri bulup çıkarır coverlar,ama hiç biri ajda pekkan'nin verdiği tadı vermez
  • muhteşem brass partileri, muhteşem aranjmanı ve vokalleri ile, leziz geçmiş zaman olur ki tadlı ajda pekkan yorumu ile, 100 bin kez dinlenen yine de bıkılmayan şarkı.
    leziz.
  • insani asik olup sonra uzulup kahrolmaya iten ya da bir yerde birden bire duyunca eski bir aski hatirlamaya iten yani illaki huzun ama keyifli bir huzun veren sarki.
  • geçilemeyenlere ithaf edilmiş bir şarkı olsa gerek. nerede geçit yoksa, geçit verilmiyorsa.
    ben buluşma noktası mıyım*? ben neyim?
    söyle ben neyim?
    adam edip ortama saldıklarımdan yedekleriyle beraber futbol takımı kurulurdu diyenlere sevgiyle. 1979 yılında çıkan superstar 2 albümündendir.
  • '79 model ajda pekkan şarkısı. petroil vakasından hemen önce kaydetmiş olup, davulları ve brass'leriyle oldukça groovy hisler verir dinleyene..
    (bir analiz, aynı sene bar kays'in çıkarttığı are you being real parçasıyla melodik olarak çok benzeşiyor bu parça..)
  • işte trt için çekilmiş klibi. 1998 yılında yayınlanmış yeniden ve orada kaydedilmiş sanırım yukarıda 75 yazıyor, cumhuriyetin 75. yılıdır büyük ihtimal.
    http://www.youtube.com/watch?v=6re7lptugcu
  • muhteşem düzenlemesi -albümdeki diğer şarkılarda olduğu gibi- onno tunç'a aittir.
    asla eskimeyecek olan bir starın asla eskimeyecek onlarca şarkısından yalnızca biri.
  • orijinali donny ve marie osmond'un soyledigi on the shelf sarkisidir. hatta "anahtarsiz kilit miyim" kismina kadar aynidir.