şükela:  tümü | bugün
 • cocuklarin ruh sagligini bozmak icin ozenle hazirlanmis cocuk sarkisi. sarki once inanilmaz mutlu bir aslan ailesini portre ediyor. baba aslan ve ogul aslan son derece keyifle kirlarda yuvarlaniyorlar ama daha sonra tuhaf bir şekilde aslan baba harbe gidiyor. ormanlar krali aslanin babasinin ust rutbeyle katildigi savasin sonu huzunlu oluyor. her ne kadar aslan baba harpte onemli varlik ve kahramanlik gostermis ve onun sayesinde yuzbinlerce aslan yurtlarinda guvenele yatabilecek kivama gelmislerse de baba aslan savas sirasinda hayatini kaybediyor. sarkinin burasindan sonraki kisim dahda da bir cocuksu ve sizofren sesle aslan baba ile yavru aslanin mutlu gunlerinin nakarat halinde tekrari seklinde ilerliyor. bu sarkiyi dinleyerek buyuyen cocuktan vatana millete orduya ne hayir gelir orasini ben bilmem.
  bir de bunun disil versiyonu vardir ki o da az acikli degildir. annesinin yaninda hoplaya ziplaya kosan mini minicik mini minicik bir ceylanin annesi gozleri onunde bir avci tarafindan katledilir.
  (bkz: urfanin etrafi dumanli daglar)
  (bkz: keklik)
 • "ormanda* koşup oynarmış..." (bkz: aslan).
 • kekemelige ozendiren cocuk $arkisi.
 • bir çocuk sarkisi.kuçukken annemin beni neselendirmek için soyleyip her seferinde aglattigi parça,birde bazen kendi çapinda eglendip aslancik yerine benim ismimi soylerdi o zaman iyice kopardim.
 • boyle bir oykunun sonu nasil bir ho$luktur demekten kendimi alamadim. bir fransiz ezgisi uzerine (?) aslan baba'nin direni$ci arkada$lari tarafindan yazilmi$ olmali!

  -bir kucucuk aslancik varmi$- *

  bir kucucuk aslancik varmi$
  collerde ko ko ko$ar oynarmi$

  babasi onu cok severmi$
  sen benim ca ca canimsin dermi$

  aslan baba harbe gidince
  kucugun ra ra rahati bitmi$

  aslan baba harpte vurulmu$
  kucugu co co colden kovulmu$

  bu oykunun sonu pek ho$tur
  soylemem soy soy soylemem bo$tur

  notalari icin:

  www.dilek.net/aslan.jpg
 • "aslan baba harpte vurulmuş" kısmından sonra asıl darbe gelmektedir: "küçük aslancık köyden kovulmuş"
  bugün bile zaten babasını kaybetmiş olan aslancığın bi de üstüne köyden kovulmasının sebebi anlaşılamamıştır.
  bir nesil hala ağlamaktadır.
 • bu şarkıyla hep lion king * filmini özdeşleştirmişimdir. ikisinde de acı dolu kötü son vardır, ölüm vardır. hangi akla hizmet böyle bir çocuk şarkısı yazılmış ki?! yazan kişide hiç mi vicdan yoktu? * hiç bu tip şarkı çocuğa dinletilir mi? daha vahimi, bu şarkı zihnime öyle bir kazınmış ki silemiyorum. halen gece yatağımda uykum gelmeyince ya da korkunca içimden bu şarkıyı söylüyorum ben. *
 • hasan isimli bir arkadasimin 'aslancik' kelimesini 'hasancik' diye anlamasi ve dolayisiyla hikayeyi kendisiyle özlestirmesi sonucunda küçükken her duyusunda aglamasina neden olan sarki.