şükela:  tümü | bugün
  • yakın zamanda seyhan müzik etiketiyle çıkması beklenen, zülfü livaneli'ye armağan edilmiş onur albümü. 50 farklı yorumcu tarafından seslendirilen 50 farklı livaneli bestesi bu albümde toplanmış. kenan doğulu, sıla, mert fırat, candan erçetin, sezen aksu, yeni türkü, selda bağcan, ata demirer, fazıl say ve kardeş türküler gibi toplamda 50 sanatçı&grubun yer aldığı 3 cd'lik bu albümün plak versiyonunun da çıkması bekleniyor.
    albümün galası, çaba derneği’nin katkılarıyla 8 kasım salı günü zorlu performans sanatları merkezi’nde albümde bulunan sanatçılardan birkaçı ve livaneli'nin katılımıyla gerçekleştirilecek.
  • ne kadar çok, bir şafaktan bir şafağa şarkı sözüne benziyor dedim , yapılan içerikle olayı tam da onikiden vurduğumu anladım.
  • tanıtım videosu yayınlanmış olan zülfü livaneli tribute albümü.
    https://www.youtube.com/watch?v=oxhuqmarlku
  • kadrosunun inanılmaz sağlam olduğu albüm,şaka sandım bi an ama gerçek ..işte söyleyenler ve şarkıları
    sezen aksu-günlerimiz
    serenad bağcan&fazıl say-yiğidim aslanım
    candan erçetin-merhaba
    sıla-belalım
    kenan doğulu-özgürlük
    selda bağcan-çırak aranıyor
    funda arar-zor yıllar
    kardeş türküler-leylim ley
    erkan oğur&ismail hakkı demircioğlu-eski tüfek
    yeni türkü-gözlerin
    linet-sevda değil
    suavi-saat 4 yoksun
    aynur-dağlara küstüm ali
    kubat -memik oğlan
    yaşar-gün olur
    yonca lodi-sus söyleme
    haluk levent-kan çiçekleri
    teoman-istanbul'u dinliyorum
    zuhal olcay-sevdalı başım
    feridun düzağaç-kardeşin duymaz
    mert fırat-güneş topla benim için
    göksel-karlı kayın ormanı
    onur akın-atlı
    tuna velibaşoğlu(seksendört)-bana bir şarkı söyle
    aynur aydın-sürgün
    cengiz özkan-mayın
    hüsnü arkan-nurhak
    harun tekin(mor ve ötesi)-yangın yeri
    şevval sam-hoşça kal kardeşim deniz
    özgün-yalnız insan
    melihat gülses-çok uzak
    halil sezai-asya afrika
    nükhet duru-bir yelkenlim olsaydı
    mehmet erdem-mektup
    sevcan orhan-neylersin
    ata demirer-akdeniz
    seyfi yerlikaya-duvarlar
    ahuzar-nefesim nefesine
    selçuk balcı-yalnızlık
    jehan barbur-bulut mu olsam
    fırat tanış-içimizden biri
    gece yolcuları-böyledir bizim sevdamız
    ceylan ertem-kız çocuğu
    ciwan haco-merhaba
    bekir ünlüataer-sevdiceğim
    bulutsuzluk özlemi-hoşgeldin bebek
    özlem taner-gökküşağı gönder bana
    rojin-kuşların vurulduğu zaman
    çocuk kalbim seni söyler korosu-sevdalım hayat
    kardeş türküler-memleket kokulu yarim
    henning schmiedt ulrich maiss-veda film müziği
    ceylan ertem,jehan barbur,melihat gülses,yonca lodi,aynur aydın gibi sürpriz isimler görmek beni çok mutlu etti,albümün çok güzel olduğuna eminim .alalım dinleyelim hem destek için hemde kulaklarımızın pasının silinmesi için.
  • her şarkısının, hayat denen bu yoğurulup şekillenme serüvenimizin tam ortasında yer aldığı bir devin son albümü..
  • ben livaneli'ni çok severim. yazar olarak da severim, şarkıcı olarak da severim, insan olarak da severim. sevmeyenlerle ilgili bi derdim yok ama bu adamı sevenleri de severim. albümden ilk haberim olduğunda çok heyecanlanmıştım. böyle kötü huylarım var. sevdiğim şeyler için günler, dakikalar sayar, o güne kadar karnımın ağrısını sakinleştirmeye çalışırım. sonunda dinledim. muazzam bi şey olmuş ya. şahane olmuş. çok sevdiğim livaneli'nin çok sevdiğim şarkılarını, çok sevdiğim insanlar söylemiş, almak farz olmuş. en son 2013 yılında albüm almıştım. 10 kasım günü üşenmeden gider alırım, koyarım en güzel yere.

edit: albüm spotify'da.
  • tanıtım videosunu dinlemek bile güzel kokan bir bahar akşamı gibi geldi. gider ve alırım. seni çok seviyorum livaneli, iyi ki varsın.
  • kulaklarım leman sam'ın sesini aramadı değil ama şarkı-yorumcu seçimlerinin son derece iyi olduğunu düşünüyorum.olumsuz eleştiri kabul etmez bu emek elinizi vicdanınıza koyun.
    linet-sevda değil yorumuna takılanlar olmuş yav he he.kadın gümbür gümbür söylemiş işte,dinlemeyin o zaman abi onlarca şarkı var albümde ona mı takıldınız?
  • özellikle kardeş türküler, hüsnü arkan ve erkan oğur - ismail hakkı demircioğlu yorumlarını çok beğendiğim albüm. gerçi dinledikçe hepsine ayrı ayrı bayılıyorum. sanatçı seçimleri de gayet başarılı olmuş, gelen eleştirileri tamamen gereksiz buldum. herkes gayet güzel söylemiş, üstüne düşeni yapmış. ayrıca ne yapsalardı yavuz bingöl, mustafa ceceli mi ekleselerdi albüme. çok güzel emek verilmiş, herkesin alıp destek olması ve arşivinde bulundurması gereken bir yapıt olmuş. hem daha ne olsun en güzel livaneli şarkılarını, en iyi sanatçılar okumuş. umarım güzel bir imza günü yaparlar da imzalatıp saklamak nasip olur.