şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ünlü yazar çizer ve yönetmen alejandro jodorowsky'nin donde major canta un pajaro isimli eserinin alfa edebiyat yayınları tarafından basılan kitabının türkçe adı.
  kitabımız şöyle tanıtılmış.
  '' kendinize yeni baştan bir soyağacı hikâyesi yazmak nasıl olurdu? jodorowsky, magnum opusu bir kuşun en iyi öttüğü yer'de soyağacı hikâyesini büyülü bir maceraya dönüştürüyor.

  politik ve kültürel ayaklanmaların ortasında ukrayna'dan şili'ye kimliklerini gizleyerek göç eden bir aile. yaşadıklarını herkesten gizlemek için arılardan bir pelerinin içinde yaşamayı tercih eden bir baba kız. sırlarını sadece bilge bir haham hayaletine açan dindar büyükbaba. çocuklarını uyutur uyutmaz cep saatinin içinde baktığı pirelerine çemberden atlamayı, davul çalmayı öğreten bir anne. canlı, tutkulu, jodorowsky'nin vazgeçemediği sirk sahnelerinin, okyanus ötesi yolculukların ve tarot kartlarının içinde kaleydoskop gibi bir roman. jodorowsky'nin dediği gibi: geçmiş sürekli değişen bir icattır.
  (tanıtım bülteninden)
 • hiç şüphesiz yattığınız yatağın hemen başındaki pencere.

  vik cik vick cik diye ciyak ciyak öterler. alarma gerek yok. onlar genelde sabah 6 da mesailerine başlıyorlar ses tellerini sevdiklerimin.
  uyandirdıktan sonra da giderler heee öyle de akıllı hayvanlar.
 • santa sangre gibi bir başyapıta imza atmış olan alejandro jodorowsky'nin yine sembollerle dolu aşmış romanı. asıl ismi donde mejor canta un pájaro.

  ayrıca (bkz: psicomagia)
 • jodorowsky sülalesinin yüzyıllık yalnızlık'ı. otobiyografik eserin görsel varyasyonları için:

  (bkz: la danza de la realidad)
  (bkz: poesia sin fin)