şükela:  tümü | bugün soru sor
 • miray daner ve mert yazıcıoğlu'nun başrolde oynayacağı yeni kanal d dizisi. japonya kökenli bir dizi. konusu; bir genç kızın ağır bir hastalıkla mücadele ettiği ve zor şartlar altında yaşamaya çalışırken başına gelenlerin anlatıldığı bir dizi.
 • orjinali japon dizisinden uyarlanacak olan, başrolünde miray daner, mert yazıcıoğlu, sanem çelik ve tolga tekin olacağı söylenen yeni sezon dizisi.

  kadın ve anne dizilerinin yapımcısından.

  merakla bekliyoruz. sanem çelik'i çok özlemiştim. kendisi zaten "anne" rollerinde döktürüyor. (bkz: aliye) tolga tekin'i de ankara'da çekilen gündelik dizilerden beri takip ederim. oyunculuğunu çok severim. miray daner zaten orjinalini izlemedim ama hasta bir kızı çok iyi canlandırır şüphem yok. mert yazıcıoğlu'nu hiç izlemedim. o yüzden nasıldır oyunculuğu bilemem.

  geriye kalıyor tutup tutmayacağı. izleyicinin son yıllardaki tercihleri çok değiştiği için artık tutup tutmayacağını tahmin etmek hayli zor . çok reklamı yapılan ve bel bağlanan projeler tutmazken, hiç ihtimal verilmeyen projeler tutabiliyor. merkezine tek bir karakteri alan, tek bir oyuncuya abanan, salt dram içeren tabir-i caizse "tek adam" ve "salt mutsuzluk" barındıran dizileri istemiyor artık izleyici. yan hikayelerle güçlendirilen, kanırtmadan dramı veren, mutluluk barındıran ve izleyiciyi gülümseten sahnelerle desteklenmiş, başrol yan rol ayrımı olmaksızın her karakterin "olmazsa olmaz" haline geldiği dizileri seviyor izleyici. bir diğer ifade ile ekip işlerini seviyor izleyici artık.

  o yüzden böyle bir konu nasıl sunulur izleyiciye bilinmez; ama eğer sağlam bir şekilde kaleme alınır, yönetmeninden en gerideki oyuncusuna kadar güzel desteklenirse tutar gibi. umarım yani. bekleyip göreceğiz.
 • pazar günleri yayınlanacak dizi.
  (bkz: kanal d)
 • 1962 doğumlu 15 yaşındaki aya kito'nun ölüme giden yolda hislerini, anlarını ve süreçlerini günbegün kaleme aldığı günlüğünden esinlenerek çekilen 'ichi ritoru no namida' isimli japon dizisidir.
  diziyi izlerken 1 litre gözyaşını dizinin hakkını verecek şekilde döktürmüştür.aylar boyu diziden sahneler bilinçaltıma yerleşmiş ve beni etkisi altına almıştır.izlememin üzerinden 10 küsür yıl geçmiş olmasına rağmen hala her bir sahnesini hatırlıyorum.
  türk versiyonu ise ne kadar başarılı olacak kestiremiyorum.
 • dizinin ismi akilda kolay kalsin diye koyacaginiz ismi seveyim.

  kalitesiz ve 2. sinif oldugunu daha tek bir bolum izlemeden soyluyorum. kalitesiz demis miydim?
 • ağlak bir dizi daha.

  allah aşkına komedi yapın, uyduruk da olsa sitcom yapın.

  anadilimde gülmek istiyorum, çok mu?
 • bebeğim miray daner 'in yeni dizisi. bu akşam ilk trailer yayınlandı. zaman geçtikçe solacak olsalar da her şeyin rengarenk olmasına bayıldım. kadrosunun yeteneğine laf eden çarpılır zaten. şimdiden mendillerimi hazırladım, bekliyorum. gönderin gelsin. *

  edit: küçük bir not düşmek isterim. dizi bir japon dramasindan uyarlama. ismi de orijinal diziyle aynı. yani düşünülüp bulunmuş bir isim değil.
 • ismine bakılırsa ağlak bir dizi. aynı mantıkla bu yaratıcı ekip komedi yapsa "ağız dolusu kahkaha" koyardı herhalde ismini.

  vasatlıktan kıvranıyor türk dizileri.
 • bir kg böbrek diye dizi isimleri görmemize az kaldı.
 • benzin almaya istasyona girdiğimde sürekli gerçekleştirdiğim hadise. dizi hakkında fikrim yok, benim durum daha büyük dram.