• böbrek soundsystem diye bir abi var soundcloud'da... yöreselcore, örfstep, ağıtstep, yöreselmashup tarzlarını benimsemiş halde... mottosu da "o oryantalizm ekmeğinden bir dilim de bana kesin lütfen." şeklinde dsaasddsfdsfdsfsdfds. bir şeyler üzerinden ekmek yemeye çalışanları görünce aklıma direkt bu söz geliyor. "oryantalizm" kısmı interçeyncıbılcıbıl.

https://soundcloud.com/bobreksoundsystem/surmelim
  • umut vaat eden deniz özden öğrencimin bol mesaj içerikli kısa film pirocesi. güncel konulara eğildiği için ayrı bir hoşuma gitti. böyle on parmağında on marifet olan öğrencileri seviyoruz.
  • son günlerde memlekette yaşananları özetleyen filmdir. oldukça başarılı.
  • --- alıntı ---

deniz özden’in kendi senaryosundan yönettiği kısa film bir maç günlüğü, kıraathanede bir grup insan, milli takım için kritik olan türkiye – hollanda maçını izlemekte olan kıraathanedeki bir grup insana odaklanıyor. maç sırasında türkiye için tarihi bir pozisyon yaşanacaktır. son günlerin ilgi çeken filmi sen aydınlatırsın geceyi filminin yapımını gerçekleştiren eflatun film’in yapımcısı olduğu filmin yürütücü yapımcısı şebnem vitrinel. filmde altan inci, ünal hakverdi, serhat üstündağ, hüseyin santur, hüseyin kaplan, salih ortaçay, yücel gökçek, mehmet günal, hüseyin erişken, hüseyin hakan gül, deniz ceylan, kenan etişgen, kutay kunt, onur dursun, turan kızmaz, zehra şahin, berna gülen oynuyor.

--- alıntı ---
  • çekimleri meşhur çeliktepe cengizhan lisesinin yakınlarındaki bir kıraathanede gerçekleştirilen ve başrolündeki dayının sıfatının mükemmelliğinden figüranların oyunculuklarının gölgelendiği deniz özden yapımı kısa film.
  • bir kahvede milli maç izleyen insanlar üzerinden toplumsal olay anlatan film. tek planda çekilmiş, kamera bir giriyor bir daha da kesilmiyor.
    bekliyoruz.
  • çocukluk arkadaşım deniz'in bir gece yarısı linkini yolladığı benim de ayıp üzerine ayıplar yaparak daha yeni teaser'ını izlediğim, kendisinin yazıp yönettiği minnak film. beğeneceğinden eminim diyince daha bir meraklandım. beklemedeyiz.

editbüdüt: deniz beni affet.
    sonra da şarkılı türkülü bir film yap da savaş'ı da görelim :)
  • bu yıl 30. su düzenlenecek lille film festivalinde* finale kalan müthiş filmmiş. gidip izlemek lazım.. *
    öte yandan yönetmeni ve senaristi olan deniz özden, eflatun film'in desteğini alıp bu yaşta böyle şeyler yapabildiğine göre umut vadeden bir arkadaş heralde..

eyyorlamam bu kadar..
  • yönetmeni ve senaristi deniz özdenin öteki sinema adlı internet sitesine samimi bir röportaj verdiği film [1]. bu röportajda deniz özden müezzin ile başlayan kısa film macerasını ve eflatun film destekli çektiği bir maç günlüğü adlı kısa filmi hakkında sorulan sorulara içtenlikle cevap veriyor.

[1] http://www.otekisinema.com/…-cekmeseydim-olecektim/
hesabın var mı? giriş yap