şükela:  tümü | bugün
 • kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçunu işlemektir. en az 1 sene hapis cezası ile cezalandırılır. ceza 2 yıldan az olduğu için, sanık daha önce hüküm giymemişse mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verebilir.

  edit: hakimler kamu görevlisi ve devlet memuru kapsamına girmiyormuş. elfesya ber elind bilgilendirdi, sağolsun. bu durumda içerden çıkamaz herhalde bu şahıs.
 • onceleri komik kisi tarafindan komik gelebilecek ancak karsinizda adam gibi bir yargic varsa pek cok sikintiya gebe olabilecek durumdur.

  not: ibretlik paylasim
 • artırıyorum:

  larry flynt reis'in anayasa mahkemesinin 9 yargıcına birden küfrederek en âlâsını yaptığı eylem.

  "fuck this court!" ve yargıçlara iltifatı: "nothing but eight assholes and a token cunt". cunt yani *mcık derken kastettiği mahkemenin tek kadın yargıcı: sandra day o'connor.

  sonrasında ne mi oldu? tutuklandı ama bu güzide sözlerinden dolayı herhangi bir ceza almadı. hemen serbest bırakıldı. hatta mahkemelik olduğu davayı da kazandı. küfrettigi hakimlerin en az 8 tanesi, flynt'i haklı buldu. ifade özgürlüğünün geniş bir yorumu.

  ilgili olabilir: bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletten ayırmasın.
 • uygulamaya geçildiğinde hapis istemi ile yargılanması söz konusu olan eylemdir.
 • sözkonusu davada yer alan savcının yakın arkadaşı olan bir hakim ise, küfür eden kişi daha önce verdiği ifadelerin satır aralarından cımbızlanabilecek çeşitli suç unsurlarını da bir anda karşısında görebilecektir. cocukken bakkaldan yürüttüğü sakız bile başına bela olacaktır o derece. zira bir mahkemede son sözü söyleyecek olan kişiye küfür ya da hakaret etmek, maceralardan macera beğenmek için bire birdir.
 • kişinin ağzından çıkan salyalı, okkalı söz öbeklerinin ardından harakiri yapmasıyla finalde hapiste olmayacağı macera.
 • 90'lı yıllarda hakime hakaret eden biri şu an cumhurbaşkanı...

  "sonuç birleştirme tutanaklarında usulsüzlük olduğunu öne sürerek seçim sonuçlarına itiraz eden erdoğan, ilçe seçim kurulu başkanı 2. asliye ceza mahkemesi hakimi nazmi özcan'a hakaret ettiği gerekçesiyle özcan tarafından mahkemeye verildi ve 18 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandı.[39] beyoğlu 1. asliye ceza mahkemesinde görülen davanın duruşmalarına katılmayan erdoğan hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.[39] yaklaşık bir ay sonra, 27 nisan günü tutuklandı ve bir hafta kadar bayrampaşa cezaevi'nde kaldıktan sonra 500 bin lira kefaletle serbest bırakıldı.[40] mahkeme ise kendisini "hakime hakaret" suçundan altı ay hapis ve 20 bin lira para cezasına çarptırsa da, türk ceza kanunu'nun 72. maddesi gereğince hapis cezası tecil edilerek 920 bin liralık para cezasına çevrildi.[40]"

  (bkz: wiki)
 • bunu yapmadan olecek olmak bazen canimi sikiyor.
  https://i.imgur.com/ohtnhyn.jpg
 • (bkz: bir macera olarak askerde komutana küfretmek) bu daha bir maceralı oldu sanki.*